начало

Може ли прокуратурата да използва данни от преписки, за да се защитава по граждански дела Може ли прокуратурата да използва данни от преписки, за да се защитава по граждански дела

Ограничение плащания брой

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ограничение плащания брой

Мнениеот pleinphilip » 02 Мар 2021, 02:26

Здравейте на всички,

бихте ли казали каква е давността за глоба по Закона за ограничение плащанията в брой?Плащане извършено преди повече от 5 години може ли да бъде санкционирано?
pleinphilip
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Фев 2021, 04:37

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот nikodim77 » 02 Мар 2021, 15:53

Здравейте,
Чл. 34 от Закона административните нарушения и наказания (ЗАНН) Ви дава отговор на въпроса.
ЗОПБ препраща именно към ЗАНН.
nikodim77
Потребител
 
Мнения: 840
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот ilian_todorov » 03 Мар 2021, 17:48

nikodim77 написа:Здравейте,
Чл. 34 от Закона административните нарушения и наказания (ЗАНН) Ви дава отговор на въпроса.
ЗОПБ препраща именно към ЗАНН.

Доколкото си спомням давностните срокове бяха една, две и пет години.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1186
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот nikodim77 » 03 Мар 2021, 22:16

Нещо ми убягва, или не мога да схвана…?! Цитираш ме и сочиш давностите по спомен. Ами за това съм посочил релевантния текст от закона. Да, в случая е 5-годишния период, отразен в ал. 2 на цитирания чл. 34
nikodim77
Потребител
 
Мнения: 840
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Ограничение плащания брой

Мнениеот pleinphilip » 04 Мар 2021, 03:48

nikodim77 написа:Нещо ми убягва, или не мога да схвана…?! Цитираш ме и сочиш давностите по спомен. Ами за това съм посочил релевантния текст от закона. Да, в случая е 5-годишния период, отразен в ал. 2 на цитирания чл. 34


От извършеното плащане ли започва давността?Ако е 5-годишен периода значи плащания по договори от 2015г. не могат да бъдат санкционирани през 2021г. нито по административен,нито по наказателен път?
pleinphilip
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Фев 2021, 04:37


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron