начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Производство на органични препарати

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Производство на органични препарати

Мнениеот hristov123 » 01 Окт 2020, 22:56

Здравейте, незнам дали темата е за този форум, но имам нужда от съвет и незнам в кой друг форум да пиша.

Искам да започна да произвеждам специфични напълно натурални спрейове за дома. Става дума за еднотипен продукт.

1.Да кажем, че имам формулата... Как се процедира?

2.Към кой трябва да се обърна, за да легализирам продукта?

Има такива малки фирми в САЩ, който упоменават, че произвеждат продуктите си в домашни условия и идеята ми е произвеждам продукт подобен на техния.

Надявам се да има някой, които да ме насочи. Благодаря предварително!
hristov123
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2020, 20:52

Re: Производство на органични препарати

Мнениеот katerinakuch » 02 Окт 2020, 00:33

Регистрирайте фирма и започнете спокойно да продавате продукта.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Производство на органични препарати

Мнениеот hristov123 » 02 Окт 2020, 02:12

Здравейте, благодаря Ви за съвета, но не сте ме разбрали или аз не съм се изразил правилно :)

Имам фирма и продукти, но искам да създам мой продукт, тоест да поръчам бутилки етикети и крайният продукт да е изцяло натурална формула в бутилка тип спрей.

Какъв е пътят и стъпките, които трябва да направя за да легализирам продукта. Най-вероятно ще трябва да мине през някоя лаборатория за тест и по някъкъв начин трябва да се легализира.

Пример: Гошо иска да продава изцяло натурален репелент за борба срещу комарите.

Как се легализира формулата, която съдържа вода, етерични масла и още някви натурални съставки без синтетики...

Поздрави :)
hristov123
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2020, 20:52

Re: Производство на органични препарати

Мнениеот jhoro » 02 Окт 2020, 10:11

hristov123 написа:Здравейте …
Надявам се да има някой, които да ме насочи. Благодаря предварително!

За всяко нещо, което ще се произвежда и продава - си има процедури.
Ако ставаше дума за храни - започва се от Българска Агенция по Безопасност на Храните (БАБХ).
Започнете с Наредба № 14 от 28 юли 2014 г. и тази страница - „Законодателството в България в областта на козметичните продукти е напълно хармонизирано с европейското право и цели защита здравето на потребителите
Успех!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron