начало

Борисов за снимките в спалнята: Една прекрасна госпожа нащрака всичките тези работи Борисов за снимките в спалнята: Една прекрасна госпожа нащрака всичките тези работи

Отказ от наследство - спешно

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Отказ от наследство - спешно

Мнениеот vessto » 16 Сеп 2020, 13:08

Здравейте,

преди дни ми се обадиха, че баща ми е починал. Говори се, че дължи много пари и може би и данъци. Родителите ми са разведени отпреди 44 години. С баща ми не поддържахме връзка. Не знам къде се води като регистрация по лична карта, за да търся от съответната община удостоверение за наследници, с което да се откажа от наследство в същия град. Починал е в гр. Банкя. Как мога да получа информация за адреса му по ЛК и откъде да търся препис от смъртния акт? Моля ви, дайте ми съвет!

В момента се измъквам от свои собствени дългове и неговите просто ще ме заробят до живот.
vessto
Нов потребител

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот jhoro » 16 Сеп 2020, 16:12

Здравейте!
Смъртния акт се издава и съхранява в служба „„Гражданска регистрация и административно обслужване““ (ГРАО).
Отидете с Вашата лична карта (или друг документ за самоличност) в звеното им във Вашата община.
Удостоверение за наследници се издава на основание на:
Закон за гражданската регистрация - чл. 24, ал. 1; чл. 106, ал. 1, т. 1, във връзка с; чл. 5, т. 2
Наредба № РД-02-20-6 от 24.04.2012 г. за издаване на удостоверения въз основа на регистъра на населението - чл. 9; чл. 10; чл. 11; чл. 12
Факта, че нямате информация за последните постоянен и настоящ адрес само ще забави нещата, но не е пречка.
Чл. 11. (2) За определяне на наследниците по закон длъжностното лице прави пълна проверка в регистъра на населението, а когато е необходимо, и в регистрите на актовете за гражданско състояние.
от Наредбата
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител

Re: Отказ от наследство - спешно

Мнениеот vessto » 17 Сеп 2020, 10:34

Много Ви благодаря за отговора!
vessto
Нов потребител

Назад към Семейни казуси