начало

Протестиращите планират обсада на Съдебната палата Протестиращите планират обсада на Съдебната палата

Прехвърляне на кола

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвърляне на кола

Мнениеот username_ » 02 Юли 2020, 21:57

Здравейте. Въпросът ми е, при купуването на кола от физическо лице, аз като купувач трябва ли да подписвам декларация пред нотариуса, че не съм съдия, прокурор, народен представител, не съм съветник в общински съвети и т.н.?
Благодаря предварително!
username_
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2020, 21:38

Re: Прехвърляне на кола

Мнениеот nikodim77 » 02 Юли 2020, 23:45

Здравейте,
Видно от питането Ви, не сте съдия или прокурор..., но за останалите Вие си знаете... :lol:
Не не следва да подписвате такава декларация. Декларациите са по чл. 264, ал. 2 от ДОПК и по чл. 25, ал. 8 от ЗННД, но в тях не се упоменава какъв е занаятът Ви.

пп. Всъщност, ако бяхте някое от изброените по-горе лица, какво, - не можете да си закупите кола ли?!? :roll:
nikodim77
Потребител
 
Мнения: 634
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Прехвърляне на кола

Мнениеот username_ » 03 Юли 2020, 19:21

Благодаря Ви за отговора!
Прочетох това: "Закона за задълженията и договорите (ЗЗД) забранява следните групи лица да участват като страни по договор за покупко-продажба на МПС:

- лицата, които по закон или по назначение от властта управляват или пазят чужди имущества - относно същите тия имущества, както и длъжностните лица относно имотите, които по служба им е възложено да продават, и

- съдиите, прокурорите, държавните и частните съдебни изпълнители, съдиите по вписванията и адвокатите - относно спорните права, които са подсъдни на съда, към който се числят или във ведомството, към което действат;"

Източник: https://www.microfinance-bg.com/%D0%BD% ... 1-311.html
username_
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2020, 21:38

Re: Прехвърляне на кола

Мнениеот jhoro » 03 Юли 2020, 19:56

Хубаво сте прочели и цитирали, ама ... без разбиране.
Пише
username_ написа:- лицата, които по закон или по назначение от властта управляват или пазят чужди имущества - относно същите тия имущества, както и длъжностните лица относно имотите, които по служба им е възложено да продават ...

За други имущества - не се отнася!

Сега разбирам, защо „съдиите, прокурорите, държавните и частните съдебни изпълнители, съдиите по вписванията и адвокатите“ се возят само в таксита! Щото нямат право да си купят собствено МПС.
Доколкото в този форум не се прилага разпоредбата на чл. 313 от НК - всички мнения и съвети трябва да се приемат и използват само като такива!

Не задавай въпроси, на които не искаш да чуеш отговора!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 1404
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Прехвърляне на кола

Мнениеот username_ » 05 Юли 2020, 09:35

Благодаря и на двама ви. Въпросът ми беше за декларацията и дали се подписва такава при прехвърлянето на кола :)
Приятен ден!
username_
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2020, 21:38


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


cron