начало
Венецианската комисия: Някой независим трябва да може да разследва Цацаров Венецианската комисия: Някой независим трябва да може да разследва Цацаров

Позорно и срамно за "Съдийската каста"

Дискусии на тема съдебната власт в България

Позорно и срамно за "Съдийската каста"

Мнениеот gridiron » 19 Апр 2017, 17:16

Споделям това което научих. Лъжат на ,че трима съдии  обсъждат делото ,съответно и тримата се произнасят. Оказва се ,че българските съдии освен ,че са подкупни и правно неграмотни ,са и изобретателни . Ето задкулисната им практика . Делата на състава си ги разделят на три  групи Всеки съдия си поема неговата група . Не се заблуждавайте ,че по вашето дело умуват " тримата " съдии.  Постановеното решение/определение  е еднолично  и след като бъде/бъдат готови  съд .актове на единия от съдиите  .  колегите му на -сляпо му ги  подписват . на свой ред  той на тях и така по ред 
gridiron
Потребител

Re: Позорно и срамно за "Съдийската каста"

Мнениеот neutralen » 21 Апр 2017, 23:16

Точно така е ! Двамата съдии, които само се подписват, нито знаят за какво става дума в решението, което подписват, даже не ги интересува. Обикновените хора си мислят, че съдиите се събират, обсъждат, спорят преди да постановят решението. Няма такова нещо :D
neutralen
Активен потребител

Мнениеот teogeo » 22 Апр 2017, 20:35

neutralen написа:Точно така е ! Двамата съдии, които само се подписват, нито знаят за какво става дума в решението, което подписват, даже не ги интересува. Обикновените хора си мислят, че съдиите се събират, обсъждат, спорят преди да постановят решението. Няма такова нещо :D

Зависи от хората. В немалко случаи не е така. В това може да се убедите най-малкото като погледнете по колко дела има постановени решения с ОМ (особено мнение). Това означава, че този с ОМ е участвал в дискусиите по вземане на решението, не е бил съгласен с това на другите двама и е седнал да напише своето мнение.
Аватар
teogeo
Активен потребител

Мнениеот neutralen » 22 Апр 2017, 21:26

Съгласен съм с теб. Най много особени мнения има по Тълкувателни решения на ВКС и по Тълкувателни постановления на ВАС
neutralen
Активен потребител

Мнениеот lawchoice » 22 Апр 2017, 22:38

gridiron написа:Споделям това което научих. Лъжат на ,че трима съдии  обсъждат делото ,съответно и тримата се произнасят. Оказва се ,че българските съдии освен ,че са подкупни и правно неграмотни ,са и изобретателни . Ето задкулисната им практика . Делата на състава си ги разделят на три  групи Всеки съдия си поема неговата група . Не се заблуждавайте ,че по вашето дело умуват " тримата " съдии.  Постановеното решение/определение  е еднолично  и след като бъде/бъдат готови  съд .актове на единия от съдиите  .  колегите му на -сляпо му ги  подписват . на свой ред  той на тях и така по ред 

Поздравления, разреши всички проблеми на съдебната власт... Най-лесно и може би за теб е житейски оправдано да поставиш всички под общ знаменател - маскари, а може би и за да си обясниш грешките, допуснати от страните в дадено съдебно производство.

Колкото до посоченото от теб, може да прочетеш две определения на два различни състава на ВКС, /по ч. гр. дело № 263/2017 на III г.о. и по ч.т.д. № 2572/2016 г. на I т.о./, имащи отношение към заявеното от теб.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител

Мнениеот gridiron » 17 Юни 2017, 08:23

lawchoice написа:
Колкото до посоченото от теб, може да прочетеш две определения на два различни състава на ВКС, /по ч. гр. дело № 263/2017 на III г.о. и по ч.т.д. № 2572/2016 г. на I т.о./, имащи отношение към заявеното от теб.

Здравейте, дайте линк към тези определения .да могат и другите които нямат достъп до Сиела. Апис и третата .да ги прочетат
gridiron
Потребител

Мнениеот Melly » 17 Юни 2017, 13:52

:roll: Да не би този форум да се е превърнал в "неделно" училище, та призивът ти да бъде уважен??
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител

Мнениеот gridiron » 19 Юни 2017, 14:18

Melly написа::roll: Да не би този форум да се е превърнал в "неделно" училище, та призивът ти да бъде уважен??

Не ми го уважавай Те посетителитв на форума си вадят изводи (и)за "адвокатите " Нали трябва да разубетите читателя .че съдиите не злоупотребяват с доверието на търсещите "правосъдие"
От човек който обядва със съдии .знам че е така!

Защо не се защитиш със същото съченение.когато съдията не се задоволява .само когато си посочила съд .решение с което се позоваваш а иска и копие на същото да му приложиш? И аз съм против аз или моят адвокат да сме "неделно училище"
gridiron
Потребител

Мнениеот lawchoice » 20 Юни 2017, 00:34

gridiron написа:
Melly написа::roll: Да не би този форум да се е превърнал в "неделно" училище, та призивът ти да бъде уважен??

Не ми го уважавай Те посетителитв на форума си вадят изводи (и)за "адвокатите " Нали трябва да разубетите читателя .че съдиите не злоупотребяват с доверието на търсещите "правосъдие"
От човек който обядва със съдии .знам че е така!

Защо не се защитиш със същото съченение.когато съдията не се задоволява .само когато си посочила съд .решение с което се позоваваш а иска и копие на същото да му приложиш? И аз съм против аз или моят адвокат да сме "неделно училище"

Надежда всяка оставете ... Докара ме до немислим преди време за мен вариант - постът ми да съдържа само едно "Тц..." Като за теб, толкова! Другото, да ти го разкажат тези, които обядват със съдии :wink:
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител

Назад към Съдебна власт