начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Prekratiawane na trudov dogovor

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Prekratiawane na trudov dogovor

Мнениеот maia » 03 Сеп 2003, 13:40

Имам малка фирма - СД с един обект в сферата на услугите.На патент съм плащам 1800 лв.годишно.Чистата печалба ми е незначителна за отговорността която нося.Имам един работник, който не винаги е бил лоялен към фирмата/покрадва/.Освен това непрекъснато има претенции за по-висока заплата/получава 110 лв. и пълна осигуровка и заплашва със съд.Иска да му плащам нощен труд и да му заплащам отпуската.Аз нямам никаква възможност за това.Въпросът ми е има ли начин най-интелигентно законно да се освободя от него.
maia
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2004, 10:28

Re: Prekratiawane na trudov dogovor

Мнениеот monteskio » 03 Сеп 2003, 15:41

Драга Мая,
Горе-описаната от Вас фактическа обстановка е меко казано "неясна",поради което е необходимо да се уточнят следните неща:
1.Какъв е трудовият договор - срочен или безсрочен?
1.1. Основанието за сключване на трудовият договор
1.2 Дата
1.3 Място и условия на работа
1.4 Има ли уговорки относно прекратяването на трудовият договор
2.От колко време е работи при Вас това лице?
3.Ползвал ли е досега платен годишен отпуск и в какъв размер?
3.1 Изразено ли е в писмен аформа
4.Установено ли е от свидетели или от Вас извършеното деяние - кражба,или това са ваши предположения,догатки?
5.При сключване на трудовият договор представена ли е длъжностна характеристика на работника,която да е подписана от него?
6.Изготвен ли е правилник за вътрешния трудов ред и запознат ли е работника?

Ако желаете бързо и ефективно разрешаване на поставеният от Вас проблем,
МОЛЯ , да бъдете изчерпателна и прецизна в отговорите си и също така ,ако има нови обстоятелства ,Моля да ги съобщите
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: Prekratiawane na trudov dogovor

Мнениеот ТТТ » 03 Сеп 2003, 20:36

Драги ми Monteskio-за какви такива "екстри" говорите? Не разбрахте ли,че госпожата е от онзи тип работодатели,които яко си спестяват доста неща по отношение на работниците.Нали ако всичко около трудовия договор е перфектно - тя е ЗАДЪЛЖЕНА ДА ОТЧИТА извънредния труд,СЪОТВЕТНО ДА ГО ЗАПЛАЩА ИЛИ КОМПЕНСИРА,ДА ЗАПЛАЩА ГОДИШНИЯ ОТПУСК, ДА ЗАПЛАЩА ПРОЦЕНТ ЗА ПРОСЛУЖЕНО ВРЕМЕ и т.н. Това -"покрадва" и "непрекъснато има претенции "-ми звучи несереиозно.И като оправдание за това,че тя - притисната от финансова невъзможност /може би/ - не е изряден работодател -пък макар и на един човек.Нека г-жа /или г-ца MAIA/ си прецени приоритетите и тогава си струва сериозно да се дискутира проблема и.
ТТТ
 

Re: Prekratiawane na trudov dogovor

Мнениеот Dima1 » 03 Сеп 2003, 22:07

Dragi mi Monteskio i TTT, vie kakvo po-to4no ikate da napravite - da diskutirame vaprosa, da priznasite prisadi sre6tu rabotodateli ili da demonstrirate kompetentnost?
Dima1
 

Re: Prekratiawane na trudov dogovor

Мнениеот monteskio » 03 Сеп 2003, 23:36

Dostaty4no qsno sym izrazil namerenieto si - da dam syvet!
Az ne pravq razgrani4enie po- edin ili drug priznak!!!
Postaven li e vypros v sfera ,v koqto imam poznaniq -6te se postaraq da pomogna!!!!
Vie Dima1 ,ako obi4ate ne se zaqjdaite s Men i kolejkata TTT !!!
Imate li poznaniq -izpolzvaite gi- ako nqmata -zamyl4ete si ,za6tot po-takyv na4in izlagate kakto sebe si taka i nas!!!
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: Prekratiawane na trudov dogovor

Мнениеот ТТТ » 04 Сеп 2003, 06:30

В спора се ражда истината! Мисля,че и в поставените от мен по дискусионен начин въпроси има изказани истини за ситуацията.А най-добре ще е,ако самата питаща прецени дали по някакъв начин сме и били полезни и даде уточнения ако има още нещо неясно! /Благодаря,колега Monteskio!/
ТТТ
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron