начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как се изчислява отпуск

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как се изчислява отпуск

Мнениеот Иван » 24 Юни 2003, 15:39

Имам 6 месеца труд. стаж от миналата год. От 1 юни започнах при нов работодател така че на 1 август ще имам 8 трудов стаж. Как ще ми изчисляват отпуска за тази година и колко дена ми се полагат ( старите служители ползват по 20 дена за година).
БлагодаряІ
Иван
 

Re: Как се изчислява отпуск

Мнениеот ffkg » 24 Юни 2003, 16:29

По принцип, за да ползвате платен годишен отпуск, е необходимо да имате 8 месеца трудов стаж /независимо при кой работодател/. Ползвате толкова отпуск, колкото се полага за длъжността Ви, но не по-малко от минималния, предвиден в КТ
ffkg
 

Re: Как се изчислява отпуск

Мнениеот listatis » 27 Юни 2003, 14:17

Delite 20 na 12 i polu4enoto umnojavate po 6 - polu4avate dnite platen godi6en otpusk, koito Vi se polagat do kraia na kelendarnata godina
listatis
 

Re: Как се изчислява отпуск

Мнениеот Иван » 27 Юни 2003, 14:44

Благодаря listatis,такъв отговор ми трябваше!
Иван
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron