начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсулт&qu

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсулт&qu

Мнениеот mari_bsu » 31 Мар 2003, 16:12

Моля отговорете ми може ли да бъде назначена сестра ми като юрисконсулт в държавно учреждение, като се има впредвид, че не е положила практико-теоретичния изпит, поради причина, че от ноември 2002 до днес не е насрочвана дата за изпит ?
mari_bsu
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Мар 2003, 11:35

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот noughty » 31 Мар 2003, 16:20

Мисля, че да, макар и да не съм сигурна. Но ако бъде назначена няма да може да се явява по дела.Т.е няма да може да представлява процесуално предприятието в съда.Поне ми изглежда логично да е така.
noughty
 

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот noughty » 02 Апр 2003, 10:05

Здравейте пак!
Разговарях с колега по вашия въпрос и той ми каза нещо, което звучи разумно. А именно, че независимо от това, че не е положил практико-теоритичен изпит, юрисконсултът може да представлява предприятието и в съда, защото за разлика от адвоката, той може да представлява единствено това предприятие.Така, че не виждам пречка сестра Ви да постъпи на желаната длъжност.
noughty
 

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот mari_bsu » 02 Апр 2003, 13:38

Много Ви благодаря! Доста спорим по въпроса с колеги и досега може би Вие ми отговаряте наистина най-разумно! Благодаря още веднъж!
mari_bsu
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Мар 2003, 11:35

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот tttttttt » 02 Апр 2003, 20:43

До сега не съм виждал в съда да искат на някой юристконсулт удостоверението за правоспособност. Ако представи тр. договор, че е назначен на тази длъжност и пълномощно, той може да участва в съдебно дело без проблем
tttttttt
 

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот donna » 02 Апр 2003, 21:09

Имала съм случай да ми поискат в съда удостоверението за правоспособност и трудовия договор, а като постъпвах на работа това беше едно от изискванията тоест да съм правоспособен юрист положил практикотеоретичният изпит.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот РАК » 04 Апр 2003, 10:48

Взимам 500 лв. брутно трудово възнаграждение като юрисконсулт към голям български завод и шефа ми твърди, че това е достатъчно. Аз не съм съгласен с него и настоявам за увеличение.
ВЪПРОС Каква според вас трябва да бъде заплатата на юрисконсулт към печеливше предприятие с 500 човека персонал ???
РАК
 

ЮРИСКОНСУЛТ -ЗАПЛАТА-КОЛКО????

Мнениеот РАК » 04 Апр 2003, 10:50

Взимам 500 лв. брутно трудово възнаграждение като юрисконсулт към голям български завод и шефа ми твърди, че това е достатъчно. Аз не съм съгласен с него и настоявам за увеличение.
ВЪПРОС Каква според вас трябва да бъде заплатата на юрисконсулт към печеливше предприятие с 500 човека персонал.
РАК
 

Re: ЮРИСКОНСУЛТ -ЗАПЛАТА-КОЛКО????

Мнениеот Myhestabrada » 04 Апр 2003, 11:55

Po povod vyprosa vi neshtata stoiat po slednia na4in vashata sestra moje da byde nazna4ena kato jristkonsukt v predpriatieto, kato shte moje da izgotvia pravni dokumenti, dava syveti na rabotodatelia si, kakto i shte moje da izwyrshwa vsi4ki drugi dejnosti s izklj4enie na iaviavan iaviavane v syda. Pravoto na 4ovek zavyrshil jridi4esko obrazovanoe, nosyjdan i taka natatyk da se iaviava v syda vyznikwa ot momenta da polu4awane na udostowerenieto za wzet praktiko-teoriti4en izpit.
Myhestabrada
 

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот ГБ » 08 Апр 2003, 18:44

Има изисквания за заемане на длъжността. Едно от тях е юристът да е правоспособен. Има и решение на ВС, не ми се търси сега, нека оставим малко и сестра ти да се учи да работи ;)
ГБ
 

Re: Изискванията за назначаване на длъжност "юрисконсул

Мнениеот pe6ko » 16 Апр 2003, 16:55

i koe to4no e tova re6enie? v praktikata ne sa riadkost slu4aite, v koito "juristi" na po 50 godini bez pravosposobnost si rabotiat i....
pe6ko
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron