начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот chockolina » 21 Мар 2003, 17:20

Налице е устна (все още) уговорка между работодателя и правния отдел процент от присъдените и събрани юрисконсултски възнаграждения по чл. 64, ал. 5 от ГПК да се дават на юрисконсулта, защитил интереса по делото.
Някой има ли идея под каква форма следва да се узакони тази устна уговорка?
Интересува ме достатъчна ли е обща заповед, с която се нарежда горното или същото следва да бъде договорено и във всеки трудов договор с юрисконсулт?
chockolina
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 30 Юли 2002, 14:10

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот donna » 21 Мар 2003, 23:14

АЗ ИМАМ СКЛЮЧЕН ДОГОВОР С РАБОТОДАТЕЛЯ ЗА ЗАПЛАЩАНЕ НА ЮРЮСКОНСУЛТСКОТО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ ПРИСЪДЕНО МИ ПО ДЕЛАТА
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот profan » 22 Мар 2003, 18:05

Mislia 4e triabva da e dogovoreno t.k. parite shte postapvat v kasata na predpriateto i na niakakvo osnovania shte triabva da vi se izplashtat a i sumite moge da sa po golemi i da imash problemi .....da si si varzal gashtite


li4no mnenie
profan
 

Благодаря ви!

Мнениеот chockolina » 24 Мар 2003, 11:15

След двойното преспиване през уикенда и аз стигнах до извода, че най-сигурно ще е да се договори в допълнително споразумение към трудовия договор.
chockolina
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 30 Юли 2002, 14:10

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот Vladev » 29 Мар 2003, 13:28

За да има такова присъждане е необходимо най-напред да докажете на съда, че работодателя ви ги е направил т.е. че ви е заплатил или ще ви заплати процент, като на адвокат. Иначе съдът нищо няма да ви присъди. В някои съдилища в страната (според моите наблюдения - повечето от съдилищата) присъждат разноските само ако те са били реално заплатени на адвоката (във вашия случай на юристконсулта), а не уговорени за в бъдеще време.
Vladev
 

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот chockolina » 31 Мар 2003, 10:12

Всъщност вече има присъдени от съда възнаграждения, без това дори да е било уговорено между мен и работодателя. Съдът ги присъжда при всички случаи, посочени в чл. 64, ал. 5, без при това да е необходимо доказателство за реалното им изплащане. Все още не са събрани, това предстои тепърва - именно затова предприех действия по договаряне на изплащането им.
chockolina
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 30 Юли 2002, 14:10

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот hebigatsu » 31 Мар 2003, 10:17

СЪВЕТ: Не обвързвайте в никакъв случай допълнителното заплащане за явяването си по дела с резултата от изхода на воденото дело(по конкретно с присъждането на разноски от съда). Ако искате по-конкретен съвет посочете за какъв юрисконсултски пост става въпрос - за обществена служба или за частно ЮЛ. Вариантите са доста, а разликите във възможностите съществени.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот mari_bsu » 31 Мар 2003, 14:42

А смятате ли за нормално юрисконсулт на гр.договор да получава освен основното си мес. възнагр. и отделно хонорар за всяко заведено дело от или срещу работодателя си?
mari_bsu
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Мар 2003, 11:35

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот hebigatsu » 31 Мар 2003, 15:35

За mari_bsu.
Абсолютно ДА. В задълженията на юрисконсулта по принцип влиза основно текущото правно обслужване, а не процесуалното представителство.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Получаване на юрисконсултско възнаграждение

Мнениеот mariana » 31 Мар 2003, 16:06

За hebigatsu
Много ти благодаря! Имам и друг въпрос към теб./извинявам се на останалите че въпроса не е по темата/
Може ли да бъде назначена сестра ми като юрист на държавно предприятие като се има впредвид, че не е положила практико-теоретичния изпит, поради причина, че от ноември 2002 до днес няма насрочена дата за изпит?
Предварително благодаря!
mariana
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Май 2005, 16:49


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron