начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Akt 16 za magazin

Казуси за недвижими имоти


Akt 16 za magazin

Мнениеот Lis » 01 Сеп 2005, 15:04

S predvaritelna blagodarnost za va6ite otgovori i komentari i s nadejda za pomo6t vi pi6a za moia problem.

Jiveia v 4ujbina i advokat upravliava imotite mi za koito uspiah da napravia delba i sega imam sobstven magazin v Plovdiv.

Magazina vinagi e bil takuv (pone sled 1990) kogato ni go restutoiraha.
Pone prez poslednite 10 godini e rabotil kato takuv

Vuprosite mi sa slednite.

1. Triabva li mi Akt 16? - advokata mi kazva che da, no 6te vzeme 3-4 meseza - Deistvitelno li e tolkova dulgo? Kude moga da nameri tozi Akt 16 za pro4it?

2. Naskoro naematelia premahna edna stena koiato mi se struva nose6ta, no toi i advokata kasaha che ne bila. Ne be iskano razre6enie za stroej.

3. Imam dogor s advokata v koito go zaduljavam da predpriema samo legalni stupki po nai novite zakoni i da za6titava interesite mi! Molia za koment

4. Advokata kazva che tui kato niamame razre6enie za polzvane (Akt 16) ne e moglo da iskame za razre6enie za stoej.
Lis
 

Мнениеот stefan67 » 01 Сеп 2005, 16:18

LIZ, dokato ti jivee6 v 4ujbina niakoj tuk te raboti i to po naj-selskia na4in! Jalko za advokata, kojto taka i ne e osuznal, 4e e 4ast ot gildia s avtoritet v ob6testvoto, no kakvo da se pravi - vsiako stado si ima mur6a! Konkretno po vuprosite, koito ste postavili:
1. V dokumentite po restitucionnata Vi prepiska - o6te ot akta za durjavna sobstvenost, zapovedta za vuzstanoviavane na imota i deaktuvane na imota bi sledvalo, da e poso4en statuta na pome6tenieto - magazin, sklad, kantora i t.n.,i t.n., no kakto 6te se ubedite tova ne e tolkova su6testvenno vuv va6ia slu4aj
2.Vuprosnia t.nar Akt 16 e vsu6tnost razre6enie za polzvane na dadenia obekt, kojto ste predostavili za upravlenie na advokata si i niama otkude da go pro4etete, kato forma tuj kato toj se izdava konkretno za vseki edin slu4aj /t.e.naematel/ - taka naprimer ako naematelite Vi za perioda ot 1995-1998 godina sa go izpolzvali kato magazin za hranitelni stoki, to te sa bili dlujni da izgotviat i suglasuvat arhitekturni proekti sus suotvetnite 4asti za tazi cel, sledva6tite Vi naemateli ako sa go polzvali za magazin za promi6leni stoki sa bili dlujni otnovo, da izvur6at su6tata procedura i da polu4at tozi t.nar. Akt 16, bez kojto puk ne biha mogli da polu4at razre6enie za turgovska dejnost ot suotvetnata ob6tina
3.Vuprosut za subarianeto na stena e ot izklu4itelna vajnost, tuj kato se otnasia do konstruktivnata cialost i seizmi4na ustoj4ivost na sgradata - pos misula na ZUT tova predstavliava "nezakonno stroitelstvo" i Vie, kato sobstvenik podlejite na sankcia i otgovornost, v tova 4islo i zape4atvane na magazina Vi ot DNSK... Apropo - podobno preustrojstvo i promiana v konstruktivno otno6enie e edna druga procedura, za koiato ne bih jelal da Vi otnemam ot vremeto
Suvetvam Vi purvo da prekratite dogovora s vuprosnia "advokat', kojto naj-veroiatno biaga po "dve pisti", /t.e. v polza na naematelite/ tuj kato grubo naru6ava uslovieto da se griji za interesite Vi s "gijata na dobur stopanin" i suzdavane na predpostavki za restriktivni merki i sankcii ot strana na durjavnite i ob6tinski organi na upravlenie i kontrol... Prosti4ko kazano - bijte mu duzpata sus silen 6ut - na4ini mnogo! 6te se radvam, ako uspeete da razre6ite problema si v kratki srokove i s po-malko problemi, no si potursete dobur i suvesten advokat - ima i takiva! Uspeh!
stefan67
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 11:48
Местоположение: Sofia

Мнениеот Гост » 01 Сеп 2005, 16:55

Blagodaria Vi mnogo Stefan za otgovora. Pravilno li vi razbiram che naematelia e dlujen da vseme razreshenie za polzvane?

Kak e vuzmojno togava toi da isvur6va turgovskata si deinost bez takova razre6enie i to ve4e 10 godini?

Suveta vi za nov advokat e razbiraem, no niamam garanzia 4e noviat 6te e po-suvesten. Osven tova imam dogovor - za magasina 4 godini ot koito i advokata mi vsima %, a i dogovor sus advokata.

Mojete li da mi dadete niakakva druga informazia ili miasto kudeto moga da nameri takava vuv vruska s tova rasre6enie i s moiata otgovornost kato sobstvenik.

Ako vse pak re6a da zadurja advokata si sa6toto rabotim zaedno dulgo vreme, a e i mnogo trudno da se nameri nov i suvesten takuv ot 4ujbina, koito da poeme vsi4kite mi nastoia6ti problemi i upravlenie na imotite mi, to kakvi stupki bi triabvalo da se predpriemat sega v moeto polojenie?

O6te vednij hiliadi blagodarnosti za otgovora
Гост
 

Molia uto4nete

Мнениеот Lis » 01 Сеп 2005, 17:40

1.Za pruv put 4uvam che naematelia triabva da vseme razre6enie za polzvane kogato naeme magazin. Vuv koi zakon i chlen e napisano tova?

2. Nosi li advokata nakasatelna otgovornost sled kato ne e gledal interesite mi a obratno pri nali4ie na dogovor (koito ne e notarialno zaveren)
Lis
 

Мнениеот stefan67 » 02 Сеп 2005, 09:46

LIS... 4uvstvam se neudobno, 4e triabva da se povtariam. A i forumite ne biva da se izpolzvat samo, kato instrument za bezplatni konsultacii, nali?! Pro4etete vnimatelno ZUT /Zakon za ustrojstvo na teritoriata/ i suotvetnite naredbi, a kolkoto do tova kak naemateliat Vi polzva magazina za tolkova dulug period bez podobno razre6enie za polzvane - niama ni6to u4udva6to - v stranata na neograni4enite vuzmojnosti i dvojnite standarti Bulgaria vsi4ko e vuzmojno... Kolkoto do advokata Vi -ne viarvam toj da ne e zapoznat s procedurite za izvur6vane na turgovska dejnost... Razbiram, 4e tova ne e edinstvenia imot, kojto ste mu predostavili za upravlenie s dogovora pomejdu vi. Ne si li zadavate vuprosa kolko sa generiranite zagubi za Vas ot podobno povedenie? Za nakazatelna otgovornost e mnogo grubo da se govori, vupreki 4e v NK ima tekstove za nosene na nakazatelna otgovornost za "vuvejdane v zablujdenie s cel nabaviane na imotna oblaga", no 6te Vi struva mnogo nervi, vreme i nepriatnosti. Ima i disciplinarna otgovornost i ako problemite Vi produljat da rastat, to imate pulnoto pravo i osnovanie da se oburnete kum suotvetnata advokatska kolegia, kato izlojite to4no i iasno problema si. Tova, 4e dogovrut Vi ne e notarialno zaveren ne e ot su6testvenno zna4enie, za da potursite smetka za bezdejstvieto i nekompetentnosta na advokata si! Za da ne stavame dosadni na ostanalite u4astnici vuv foruma i ako jelaete po-natatu6na pomo6t, bihte mogli da se svurjete s men na e-mail:stefan67@abv.bg. Jelaia Vi uspeh!
stefan67
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 11:48
Местоположение: Sofia

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 12:06

Blagodaria Vi mnogo Stefan i se izviniavam za tova che se povtariam!
Ot Sofia li ste
Гост
 

Има ли значение?!

Мнениеот stefan67 » 02 Сеп 2005, 17:21

Не, не съм от София... Родом съм от гр.Русе, но това няма значение! Държавата ни е толкова малка, като територия - обиколка с кола за два дни! Както повечето колеги, посещаващи форумите, работя и поемам ангажименти към сериозни клиенти, които са се научили да уважават знанията, труда и лоялността на знаещите и можещите... Имам клиенти и от Варна, и от Пловдив, и от Пазарджик, и от Лом... Пожелавам Ви, да успеете да разрешите проблемите си с по-малко нерви и финансови загуби! И дано сме успели с колегите поне малко да отмием петното, което ни е лепнал въпросния "колега"! Успех!
stefan67
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 11:48
Местоположение: Sofia

Do Stefan 67

Мнениеот liz » 10 Сеп 2005, 12:57

Stefan preporuchvam vi da obogatite znanieto si - prochetete "zakonni li sa starire sgradi" posledno suob6tenie vuv foruma.
liz
 

Мнениеот scribtor » 10 Сеп 2005, 23:20

:lol: :lol: :lol:
Да си наемател на магазин в Русе, е сериозна работа - не можеш да си гледаш работата от търчане по общини за да вадиш Акт 16, да одобряваш проекти и т.н. :shock:
Да си собственик или адвокат в Пловдив е още по сериозна работа - какви отговорности можеш да носиш, страшна работа; :evil:
Да си пишеш глупости по форума - ей, това е лесна работа, но и това си има риск....затова хората си дават Е-mail - да се излагат мирно, кротко и тихо, без публика и цензура.... :oops:
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Мнениеот gega » 11 Сеп 2005, 10:41

Е, Скрипоре, ще ти бъде твърде трудно да се пребориш с неукостта! Но макар и трудно професионализмът се завръща там, където му е мястото - знаеш за какво говоря :D А на теб ти пожелавам спорна година, защото без добри адвокати няма и добър съд, а пък и добър форум :D Ако имаш някой интересна тема по ЗУТ, можеш да я публикуваш, защото започнах да го позабравям :D
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот monteskio. » 11 Сеп 2005, 11:13

Хей gega,
Къде се изгуби? От известно време не беше се появявал в дебрите на този форум. успя ли да си починеш това лято.?

monteskio
monteskio.
 

Мнениеот scribtor » 11 Сеп 2005, 22:18

Gega, драго ми е да те чуя! :D
Аействам по въпроса - за нова тема по ЗУТ;имам нещо предвид от доста време, но изчаквам едно Определение на ВАС /виж адм.д. № 7698 / 2005/ относно чл. 149, ал.2 ЗУТ.
А за останалото си напълно прав.... успех и на теб! :D
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron