начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

удостоверение за тежести

Казуси за недвижими имоти


удостоверение за тежести

Мнениеот Ангелова » 13 Авг 2002, 15:18

Моля за информация, на база конкретни познания, или опит относно възможността удостоверението за тежести, получено в дена на сделката да не обхваща конкретна тежест и въпреки него да се направи значителен пропускна някоя важна за законността на сделката подробност.
Каква отговорност носи нотариуса и до кой момент?
Ангелова
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот m_grozdev » 13 Авг 2002, 16:58

Нотариусът носи отговорност само за своите действия.
Удостоверението за тежести носи информация само за времето до момента на издаването му.
Нотариусите имат модемни връзки със службите по вписвания и най-добре направете справката в момента на сделката.
m_grozdev
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Сеп 2001, 17:03

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот Ангелова » 13 Авг 2002, 18:55

Благодаря отново, г-н Грозев!
Тази т.нар. от Вас "модемна" връзка на нотариусите със Службите по вписвания формална ли е и по кой начин бих могла да изисквам от моя нотариус да направи тази справка? Може би е само въпрос на неговата добра воля.
Поздравявам Ви и истински се възхищавам на готовността Ви за безвъзмездна помощ на непросветените в правото!
с дълбоко уважение,
Ангелова
Ангелова
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот адвокатче » 23 Авг 2002, 19:33

Каква е пък тази модемна връзка???
Такова нещо не бях чувал, моля да ми обясните!!!
А иначе нотариусът не проверява наличието на вписвания по партидата на определен имот (както трябва да бъде), нито по партидата на праводателя (както е). И да има предхождащи Вашата сделка вписвания, те не влияят върху нейната действителност. Ваша грижа е да проверите има или няма такива вписвания. Ако има - минавате на темата поредност на вписванията. А нотариусът не носи отговорност, ако има предхождащи вписвания, тъй като не проверява това обстоятелство.
адвокатче
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот abc » 23 Авг 2002, 23:49

Modemnata vruzka, ako slu4aino ne znaete kolegi, e inet vruzkata.Logikata pokazva vruzka s net-a 4rez modem-e tui e modemna vruzka.Na udareni li se pravite ili ne znaete (v koeto se sumnqvam).Ili puk obi4ame da se zaiajdame?
abc
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот m_grozdev » 25 Авг 2002, 11:52

Uvagaema G-go Angelova,

Vseki uvagavasht sebe si notarius pritegava takava vryzka sys slugbata po vpisvania, za koeto te zaplashtat taksa na syda.
Tazi vryzka prilicha na internet vryzkata, no ne e. V internet ne se vliza, a direktno po telefonnia kabel chrez "modem" se svyrzvat kompiutrite na sluvbata po vpisvania na syda tozi na notariusa.
Obiknoveno spravkata se pravi po gelanie na klientite bez ili sreshtu zaplashtane.

Ne vzemajte predvid mnenieto na "advokatche", tova naj-veroiatno e mnenie na student ili toku-schto zavyrshil kolega bez opit.
m_grozdev
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Сеп 2001, 17:03

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот адвокатче » 26 Авг 2002, 15:57

Уважаеми колега m_grozdev, както правилно сте предположили, аз съм току що завършил и без опит. Затова и помолих за обяснение за модемната връзка. Благодаря Ви за пояснението, разбрах техническата страна на въпроса.
Но моля да ми кажете съшо така къде, в кой град и при кой нотариус има такава връзка, защото аз не познавам такъв нотариус. Ако този проект е осъществен и в София, ще се радвам да работя с нотариус, който може да ми предложи такава връзка.
Много моля да ми отговорите, за което предварително Ви благодаря.
адвокатче
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот m_grozdev » 26 Авг 2002, 16:32

Такава връзка имат част от нотариусите във Варна.
Не всчички т.к. мисля, че абонаментната такса за съда не е много ниска.
В София не зная кой нотариус има модемна връзка със съда.
m_grozdev
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Сеп 2001, 17:03

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот адвокатче » 26 Авг 2002, 18:58

Благодаря, колега.
В София познатите ми нотариуси знаят за такава връзка само като проект, а те са от уважаваните нотариуси. Затова бе и моето учудване, че такава връзка съществува. С нетърпение чакам революцията да настъпи и тук!
Успешна работа!
адвокатче
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот ********************* » 22 Сеп 2002, 19:08

Справката може да се направи и по телефона. Просто помолете Нотариуса да свънне до службата по вписванията и да попита. Повечето нотариуси ще направят това без проблем. Иначе нормалния начин е да отидете с другата страна в сл. по вписв. и да направите справката срещу държ. такса от 1 лев. След това отивате направо при нотариуса. Друг по-сигурен вариант за действие няма.
*********************
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот elle » 22 Сеп 2002, 22:33

1 лев е компютърната справка, а тя е само за периода от 1990 до сега, хубаво е да се пусне и другата справка по регистрите, става за 3 дни и е по 10 лв на лице. А в деня на сделката - компютърната - по 1 лв
elle
 

Re: удостоверение за тежести

Мнениеот 123 » 24 Сеп 2002, 21:37

Kolezkata elle e prava,a sashto taka i kolegata адвокатче. Rabotia v Advokatska i Notarialna kantora/ mnogo prestizna / vav Varna, no za tezi inovatsii sega chuvam. elle написа:
>
> 1 лев е компютърната справка, а тя е само за периода от 1990
> до сега, хубаво е да се пусне и другата справка по
> регистрите, става за 3 дни и е по 10 лв на лице. А в деня на
> сделката - компютърната - по 1 лв
123
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта


cron