начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Имам ли право?

Казуси за недвижими имоти


Имам ли право?

Мнениеот София » 13 Фев 2004, 06:43

Здравейте. Имам няколко въпроса.

Майка ми почина преди няколко години. Родителите и притежават 2 апартамента. В единият живеят с другата си дъщеря, а другият го дават под наем.
Имам ли право на някакъв дял от тези имоти или всичко ще наследи другата им дъщеря?
Ако ги препишат на дъщеря им тези имоти (без мое знание), мога ли да имам някакви претенций?
Благодаря Ви.
София
 

Re: Имам ли право?

Мнениеот donna2 » 13 Фев 2004, 09:42

когато баба ви и дядо ви почининат вие по право на заместване ще получите това което се пада като наследсво на мойка ви
но за сега нямате нищо защото жената е жива
докато са живи няма проблем да продадат имотите ,другото е да сключат договор за издръжка и гледане била с вас или другата им дъщеря ,дали с този договор те ще прехвърлят 2-та или само единият имот на лицето което ще ги гледа си е тяхно право
ако не го направят ,вие ще наследите часта на майка си ,ако решат да правят дарение или завещание то дареното или завещаното не трябва да нарушава запазената част на другите наследници
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Имам ли право?

Мнениеот 14 » 13 Фев 2004, 09:44

Като наследник на майка си вие ще се явите и наследник на нейните родители ,но към момента на тяхната смърт и ще имате право на дял от имуществото ,което те са притежавали към този момент.Няма пречка притежаваните от тях приживе имоти да бъдат прехвърлени на другата им дъщеря .Вие ще имате тогава възможност да получите част от тези имоти само ако са прехвърлени безвъзмедно-чрез дарение или завещание.
14
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


cron