начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Недоверие към агенция и нотариус - притеснена съм

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Недоверие към агенция и нотариус - притеснена съм

Мнениеот slavova » 27 Апр 2003, 18:25

Zdraveite!Iskam da popitam ne6to mnogo vajno za men.predi 2 dni si kupih garsoniera.Data 25.04.
Notariusa pri koi bqh zaedno s edin moi poznat koito si ima agenciq za nedvijimi imoti(toi mi podgotvi dokumentite) i sdelkata stana.moqt poznat mi kaza che e izgotvil notarialniqt akt v 5 ekzimplqra?Sashto e nujno tolkova?
i drugiqt mi vapros e:
Kolko vreme mu trqbva na notariusa da podade dokumentite v sada ili slujbata po vpisvaniq?Sashtoto mi kaza da otida na 8 ili9.05 da si vzema notarialniqt akt pri polojenie che se raboti na 29 i 30.04.Ima li nqkakva vazmojnost notariusa i moq poznat da napravqt nqkakva izmama?
MNOGO VI BLAGODARQ!PRITESNENA SAM!
slavova
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2003, 12:46

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот kolega » 28 Апр 2003, 10:59

Niama shto goliamo doverie v poznatite si imate.

Neobhodimi sa 5 br. zashtoto - slugba Vpisvane iska 2,notariusa iska2, mai drugoto otiva v arhiva
Ima dva rabotni dni da no prez tezi dva rabotni dni ima mnogo sdelki da se vpisvat az sam 100% siguren 4e sdelkata shte bade vpisana vtornik - sriada no notariusa si e dal edin tolerame za sled praznicite.

Moge da stane - v Bulgaria vsi4ko stava zatova se izpolzvat poznati
kolega
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот slavova » 28 Апр 2003, 18:30

blagodarq vi!
Ne e garanciq che kato mi poznat nqma da me izlaje vie sami kazahte che v Balgariq vichko e vajmojno1
Sashto mu sa na notariusa 2 br. nima 1 br ne e dostatachen,a 5 br ostava za men mai a ne v arhiva.
Ne iskam a Vi obidq no az ne sam na qsno zatova Vi pitam
slavova
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2003, 12:46

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот remo » 28 Апр 2003, 23:27

Уважаема Славова,

Вие сте изтъкана от недоверие, но като всеки човек, който се намира в "terra incognita" Ви е простено. Още повече, че е Великден!
Не мисля, че има място за притеснения. Действително покрай празниците ритмичната работа на нотариусите и съдиите по вписванията се нарушава, но не мисля, че това е повод да се докарвате до прединфарктно състояние.
Успокойте се и имайте повече доверие в нотариата. При Вашият случай съм почти уверен, че на 08.05.2003г. ще въздъхнете с облекчение и ще си дадете сметка, че напразно сте се притеснявали.
Ако, обаче, имате някакви СЕРИОЗНИ основания да мислите, че Вашият познат и нотариуса, ще Ви скроят измама, съветвам Ви още утре да отидете в полицията и да подадете жалба. Имайте предвид, обаче, че са необходими НАИСТИНА СЕРИОЗНИ факти, които да насочват към измамливи действия от страна на двамата. Но ако ги обвините несправедливо, не само ще си навлечете презрението им, но е твърде възможно и да бъдете подложена на наказателно преследване за набедяване.
И повярвайте - броят на екземплярите няма нищо общо с подготовката за евентуална измама. Стига на тях Вашето име да е написано под "КУПУВАЧ", а не като - "ПРОДАВАЧ". Весели празници и успех! ;-))))
remo
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот Тета » 29 Апр 2003, 12:05

Екземплярите от нотариалния акт са необходими за нотариалното дело, нотариалната книга, за регистъра в службата по вписванията и по едни за страните,май станаха 5.
Нотариусите носят актовете за вписване в службата по вписванията , още същия ден, в който са изповядали сделката. Забавянето става понякога в самата служба, особено когато има повече сделки.
Ако става въпрос за София, нямата повод за притеснение, така се движи в момента графика заради повечето празници.
Тета
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот ники » 29 Май 2003, 14:38

Нотариалният акт се съставя в 5 /може и 6/ екземпляра - 2 бр. за нотариуса /за тома и нот. дело/, 1бр.за съда, 1бр. за данъчна служба /да бъде отразена промяната в собственика/ и 1 бр. за купувача. Но дори и нотариалният акт да е изготвен в повече екземпляри - това не бива да Ви притеснява.
По-важен е другият въпрос, който Вие поставяте - за вписването на нотариалния акт в Службата по вписвания при Районния съд по местонахождението на недвижимия имот. Когато се отнася до прехвърлителни сделки /каквато разбирам е налице във Вашия случай/ впишсването в Службата по вписвания е задължително /абсолютно / за стане в същия ден на изповядване на сделката пред нотариуса - нещо повече, значение при един евентуален бъдещ спор за собственост има поредността на вписването на нотариалния акт в сл. по вписвания /напр. след като е продал на Вас имота при един нотариус, Вашият продавач го продава на друг купувач при друг нотариус и вторият нотариус носи документите в съд преди Вашия - то тогава собственик ще бъде другия купувач, а не Вие, макар че Вашата сделка във времето е била първа/
С оглед изложеното считам, че нотариусът , който е изповядал сделката би било коректно да Ви снабди с нотариален акт /вписан в службата по вписвания/ най-късно до 17.00ч. на деня, следващ този, в който сделката е била изповядана.
ники
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот slavova » 30 Май 2003, 15:24

az tova v slujbata po vpisvaniq li da go provera dali az sam veche sobstvenik?
notarialniqt akt ostana v agenciqta za nedvijimi imoti za nqkolko dni sashtoto mi be6e poznata agentkata.bivshiqt prodavach mi dade v denq na pokupko prodajbata not,akt.
vazmojno li e agentkata da go prodala na drugi i po kakav nachin moje da stane tova?
slavova
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2003, 12:46

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот ники » 30 Май 2003, 16:53

Отидете в Службата по вписвания при Районен съд и по Вашето ЕГН и 3 имена могат да направят справка за недвижимите имоти, на които сте собственик и датата на вписването на нотариалния Ви акт.
По ЕГН и 3 имена пък на продавача Ви можете да разберете на коя дата той е продал съответния недвижим имот и под какъв номер е актът за покупко-продажба. При съвпадение с датата и номера на акта по така извършените 2 справки /той кога е продал и вие кога сте купила/ можете да разберете, дали вие сте единственият купувач, на когото той е продал имота. Дано всичко е наред както се надявам!
ники
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот Plamen Petkov » 30 Май 2003, 17:47

Г-жо Славова,
веднага последвайте съвета на ники. Отидете и при нотариуса, за да си вземете акта, ако не сте го направила. За вписването са необходими максимум 2 дни т.е. на втория ден след сделката трябва да можете да си вземете акта.
Ако се затруднявате или имате още проблеми - наемете адвокат.
Plamen Petkov
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот миро » 02 Юни 2003, 22:13

Има ли срок в който ощетеният купувач трябва да търси правата си?
миро
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот R » 03 Юни 2003, 16:18

Informazijta vi be6e mn.iz4erpatelna.
Molj, upomenete tel ili e-maila si za kontakt (ako obsluzvate gr.Plovdiv).
Pozdravi!
R
 

Re: mnogo speshni vaprosi

Мнениеот dvm_78 » 03 Юни 2003, 17:01

VNIMAVAI MOJE DA SE GOTVIAT DA TE IZMAMIAT!
1.NE triabva Not,akt da e v 5 ekzempliara!!!-tova e predpostavka da ti prepodadat jilishteto!!!!
I drugi sa mi kazvali che im iskat mnogo ekzempliari(vkl. za agenciata za nedvijimi imoti)
ZAPOMNI NESHTO MNOGO, VAJNO-agenciata NE TRIABVA DA IMA EKZEMPLIAR ZA PRODAJBATA!Ako ti kazvat protivnoto zna4i LAJAT!
dokumentite v sada i slujbata po vpisvaniata se zadvijvat barzo-NE MOJE PRODAJBATA DA Ena 25.04 i da ti e kazal-ELA NA 09.05
ATOI TI E KAZAL TAKA, NALI?
S 2 dumi-savetat mi e da vnimavash, dori da se otkajesh ot prodajbata!
Ako imash drugi pitania-obadi mi se vkashti-9271640(sled 20 h)slavova написа:
>
> Zdraveite!Iskam da popitam ne6to mnogo vajno za men.predi 2
> dni si kupih garsoniera.Data 25.04.
> Notariusa pri koi bqh zaedno s edin moi poznat koito si ima
> agenciq za nedvijimi imoti(toi mi podgotvi dokumentite) i
> sdelkata stana.moqt poznat mi kaza che e izgotvil
> notarialniqt akt v 5 ekzimplqra?Sashto e nujno tolkova?
> i drugiqt mi vapros e:
> Kolko vreme mu trqbva na notariusa da podade dokumentite v
> sada ili slujbata po vpisvaniq?Sashtoto mi kaza da otida na 8
> ili9.05 da si vzema notarialniqt akt pri polojenie che se
> raboti na 29 i 30.04.Ima li nqkakva vazmojnost notariusa i
> moq poznat da napravqt nqkakva izmama?
> MNOGO VI BLAGODARQ!PRITESNENA SAM!
dvm_78
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Юни 2003, 15:27


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron