начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Данъчна оценка и нотариална такса

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Данъчна оценка и нотариална такса

Мнениеот piskova » 27 Апр 2003, 13:05

kupih jiliste i danachnata ocenka be6e 10560 lv i da doh na notariusa 400 leva.
Tolkova li trqbva da mi vzeme i sa6to se pravi tazi danachna ocenka s kakva cel.
Blagodarq
piskova
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот 333 » 01 Май 2003, 12:22

Нотариусът ли Ви изготви нотариалния акт и подготви изповядването на сделката или дадохте пари и на адвокат да ви подготви документите
333
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот piskova » 01 Май 2003, 15:11

moi poznat ot ageniciq mi preporacha notariusa.Bez advokad moat poznat mi kaza 4e ne nujen.
Mnogo li mi e vzel?
piskova
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот 333 » 01 Май 2003, 22:44

Взел Ви е твърде много. Ако в нотариалния акт е вписано като цена данъчната оценка съгласно Тарифата за нотариалните такси е трябвало да Ви вземе около 250 лв. -общо за изготвяне на нотариалния акт и за изповядване на сделката.Даде ли ви нотариусът сметка по чл. 89 от ЗННД. Ако я пазите моля да ми изпишете съдържанието й. Документите, необходими за сделката Вие ли си ги събрахте или всичко ви събра нотариусът.
333
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот njagol » 03 Май 2003, 21:59

Zashto da e mnogo?Normalno e vzel,osobeno ako e v malyk grad ili e notarius,kojto dyrzhi na renometo si i ne podbiva tzenite,kato izgotvja not. akt za 30-40 lv.(koeto e narushenie na naredbata)
njagol
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Апр 2003, 22:57

Re: danachna ocenka

Мнениеот juris » 04 Май 2003, 09:44

Малко е взел.Такива образи,дето не питат колко ще им струва и се оставят в лапите на агенции като си мислят,че страшните са адвокатите,а не агенциите,и правят пресмятания след като вече са им прибрали парите,често пъти биват обирани много по-безцеремонно.Ах,агенции,агенции,ах,нотариуси,нотариуси,
пък после ние адвокатите сме били лошите.
Е,нали знаете какво е казал Шопенхауер: "Най-добре сме похарчили тези пари,за които са ни изментили.С тях сме си купили предвидливост" /малко свобозно го цитирам/.
juris
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:33

Re: danachna ocenka

Мнениеот juris » 04 Май 2003, 09:49

Апропо,не се разстройвайте.Може и всичко все пак да е точно.Вероятно под "взел" не отчитате обстоятелството,че част от тези пари не са били за нотариуса,а са представлявали такси за вписване на нотариалния акт и за общинския бюджет.
juris
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:33

Re: danachna ocenka

Мнениеот piskova » 06 Май 2003, 19:26

Ne mi e dal ni6to,ne sam si vzela oste notarialniet akt sashtoto bqha praznici.
utre ste hodq sa go vzema.
V denq na sdelkata popalnihme s prodavacha samo deklaracii a agenciqta mi se zanimavashe s dogovorite i t.n
piskova
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот edin oshte po lud » 11 Май 2003, 16:29

При оценка 10500 леве се дължат следните суми,210 лева данъщ общински или 2 % + нотариална такса която е по таблица според интереса. За сделки от 10000 до 50000 лева 138 ,50 + 0,5 % за сумата над 10000 лв.. Някой нотариуси удвояват тази сума ,за подготовка и изготвяне на нот. акт ,допълнително се дължат по 3 и 5 лв. за вписване и 3 лв. на страница.Не знам защо никой не осведоми жената за тези неща ,като ли са някаква държавна тайна. А когато си вземете нот. акт ще ви представи фактури за всички суми,ако не си ги искайте. Само си пишем глупости.
edin oshte po lud
 

danachna ocenka

Мнениеот piskova » 11 Май 2003, 22:28

kupih jiliste i danachnata ocenka be6e 10560 lv i da doh na notariusa 400 leva.
Tolkova li trqbva da mi vzeme i sa6to se pravi tazi danachna ocenka s kakva cel.
Blagodarq
piskova
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот Тета » 12 Май 2003, 19:05

Данъчната оценка е необходима, за да се определи размера на местния данък при продажба на недвижим имот. Размерът на този данък е 2% върху данъчната оценка. Ако Вие не сте внесли даснъкът предварително по сметка на общинския бюджет, сумата, която Ви е поискал нотариуса е приблизително 400 лв. Той ще внесе тази този данък вместо Вас. Останалите пари са за държавна такса за вписване и нотариална такса. Преди мен един колега по-точно е сметнал сумите.
Тета
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот MS » 18 Май 2003, 12:35

Някой ще ми сметне ли при данъчна оценка 13 000лв и реална цена 24 000лв(това е цената на която ще се изповядва) колко пари ще дължа на нотариуса и каква част от тях ще отиде като такса в полза на общинския бюджет?
MS
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот ники » 30 Май 2003, 08:48

При материалне интерес 24 000лв. таксите са следните:
191.50лв. - нотариална такса за изповядване на сделсата
191.50лв. - нотариална такса за подготовка на нотарилания акт
480лв. - местен данък
24.00лв.- държавна такса за вписване в съътветния районен съд
ники
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот Plamen Petkov » 30 Май 2003, 17:59

До колкото видях данъчната оценка е 10560 лева. Защо смятате таксите на материален интерес 24 000 лева мното интересно.
таксите докколкото знам са 118,50 плюс 0,5% за сумата над 10 000 лева плюс 2% местен данък за покупко продажба. За изготвянето на акта е отделно и всеки сам определя.
как точно ги сметнахте тези 480 лева
Plamen Petkov
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот ники » 02 Юни 2003, 09:07

Отговорът се съдържа в чл.46, ал.2 от ЗМДТ, в който е определена данъчната основа за изчисляване на данък при придобиване на имущества по възмезден начин, а тя е УГОВОРЕНАТА ЦЕНА /24000лв./, а ако уговорената цена е по-ниска от данъчната оценка, какъвто очевидно не е настоящият случай, то данъчна основа при изчисляването на данъка ще бъде данъчната оценка на имота.
По отношение нотариалните такси - те се изчисляват върху материалния интерес - 24000лв. по начина, който Вие сочите.
Относно изготвянето на акта - ако се ползва адвокат, действително всеки адвокат сам определя възнаграждението си, а аз съм посочила таксата , която ще събере нотариусът в съответствие с Тарифата, ако евентуално той подготвя и нотариалния акт.
ники
 

Re: danachna ocenka

Мнениеот 777 » 02 Юни 2003, 17:49

Прибавете и комисионните на ДСК...
Прибавете и такси за преписи от Нот. акт ...
Не повече от 20-30 лв. още общо си мисля.
777
 


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron