начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 23 Мар 2021, 21:54

А и тука има един интересен правен въпрос във връзка с разкриването от Врачанска районна прокуратура на неразкрита данъчна тайна от съда. Сега в ДОПК съм чел и пише, че ако на някой му стане известна данъчна тайна, той е длъжен да не я разкрива! Но преписките на прокуратурата са публични, нали така? И аз сега ако цитирам данъчната тайна от преписката, ще я разкривам ли в разрез на ДОПК?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 23 Мар 2021, 22:17

lili115 написа:...
Естествено, че ще обжалвам ако не е в моя полза, понеже и адвоката ми каза, че не е трябвало да ме арестуват за това нещо!...

Та въпроса ми в случая към вас адвокатите, понеже имате опит с дейността на съда, нормално ли е да ме бавят толкова? Ето и админа си помисли, че вече съм бил осъден, а делото още не е било тръгнало!

А на мен така ми е писнало, че въобще НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КОЙ КОЙ ПОЗНАВА И НА КОЙ ПОМАГА! Законите са еднакви за всички!...


Оставете препоръките, които ви дава вашият адвокат. Изрично посочих, че се поинтересувах от вашата гражданска позиция, съобразно обстоятелствата, които сте описали по-рано в темата, довели до задържането ви. Както и да е. Съдебната система има определен изчерпаем ресурс. Нормално е, ако той се пилее, да не стигне за всички...

lili115 написа:...
А адвоката ми каза, че срока за издаване на Наказателно постановление е до 6 месеца от Акта, а те минаха и аз нищо не съм получил! Възможно ли е да ми е издадено НП и аз да не зная за това или да се издаде такова след 6 месеца от Акта? Да...


П.П.
Що се касае до останалите неща, за които пишете в поста ви, писмото на ЕК или на съпругата на Л.Панов не са достатъчни, за да се превърнат във факти с правно значение твърденията ви, а те следва да бъдат установени по предвидения в съответния процесуален закон ред. Точно това е смисълът на правовата държва и в частност на върховенството на закона.

Бъдете здрав!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 23 Мар 2021, 23:42

lawchoice,
Ами това ми е гражданската позиция - законите да важат еднакво за всички и човек когато се съобразява с установените социално норми на поведение, да изисква това с ясно поставяне на проблемите по несъобразяването им от "много помагащи" на определящите правилата във високите етажи на властта!
Ами това че се пилее съдебния ресурс не е ли в резултат от "политизирането на съдебната система"?
След като българската прокуратура не желае да предприеме необходимия законов процесуален ред, аз каква да направя, да търпя тая репресия ли?
Ха, е няма да стане! Защо аз трябва да съдя прокуратурата за това, че са унищожавани доказателства (страници) от нейна папка, а тя не преследва това сериозно престъпление и се прави, че такова нещо няма??? А аз дигнах такъв скандал на 3-я етаж в Съдебната палата във Враца, че направих свидетели всички служители от ВРП и ВОП на етажа! И всеки се изреди да гледа, гледа папката, гледа ме мен с ядосан поглед и всеки мълчи!
Дойдоха по едно време 2 полицаи да ме арестуват за нарушаване на обществения ред, но аз се усетих и си млъкнах, а те се въртяха напред назад и накрая си тръгнаха! А, аз успях да си допиша поредните жалби, като описах всички фрапиращи нередности по папките!
и след това Отдел 06 към ВКП мълчи г-н Каскета и мълчи!
е така ли прокуратурата си изплаща дълга към обикновените хора, а?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bozyo » 24 Мар 2021, 00:48

lili115 написа:Здравейте дами и господа юристи! :)
Айде и автора да напише нещо след толкова време. Значи много трудно си намерих адвокат, но си намерих и останах доволен от човека, въпреки, че искаше да се откаже и да ме отпрати. И да доволен съм, въпреки, че до сега, я да видим колко време мина, края на юли, последния вторник на месеца миналата година ме арестуваха, в срок обжалвах Заповедта за арест и до сега 21.03.2021 аз нямам никакво още решение от Районния съд! Делото се разглежда на 16.10.2020 г.

делото се разглежда сега, но на минала дата? някой в бързината не си е дал труда да съгласува глаголното време с фактите.
не случайно подчертах в червено съда в цитата. не знам дали сам сте решили да го натирите в този съд, или по съвет на адвоката, но може да спечелите на изхода нищожно решение поради липса на компетентност. заповедта за задържане е ИАА и се обжалва по реда на АПК пред съответния административен съд, в случая АССГ.

lili115 написа:Значи колко пъти ходих и дигах скандали в наказателното деловодството на съда, не е истина! Е значи не съм се развиквал, но задавам директните въпроси, КАКВА СПРАВЕДЛИВОСТ ПОЛУЧАВАМ, след като срока за решението е до 1 месец, а аз не зная кога ще имам решение? Значи времето в случая се явява обективен фактор, но защо трябва да е само за обкновения гражданин? Питам аз жените в залата и мълчание! Значи аз ако не се съобразя с някакъв срок и си заминавам, а институцията определяща правилата може да не се съобразява?

също не е вярно. само че за целта някой трябва да чете законите, а не да дига скандали. с гледане на жени в залите също не става - служителите на Темида на теория следва да са безполови. ако някой го сърби да действа, защото не му се чака, може да си пусне молба по чл.255 ГПК във връзка с чл.144 АПК.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 24 Мар 2021, 01:03

"Здравейте дами и господа юристи! :)
...
заповедта за задържане е ИАА и се обжалва по реда на АПК пред съответния административен съд, в случая АССГ."

Ами на мен адвоката ми първоначално пусна жалбата до Административния съд във Враца, но те препратиха жалбата по компетентност към Райония съд във Враца!
Не зная защо цитирате АССГ ...
...............................
"ако някой го сърби да действа, защото не му се чака, може да си пусне молба по чл.255 ГПК във връзка с чл.144 АПК."

Това добре ми го казвате, че аз питах адвоката какво да правя и защо се бави толкова, но той нищо такова не ми каза като опция, а ми казваше постоянно за забавянето, че не знае и че му е било "смешно", цитирам!
Последна промяна lili115 на 24 Мар 2021, 01:05, променена общо 1 път
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bozyo » 24 Мар 2021, 01:04

lili115 написа:А адвоката ми каза, че срока за издаване на Наказателно постановление е до 6 месеца от Акта, а те минаха и аз нищо не съм получил! Възможно ли е да ми е издадено НП и аз да не зная за това...

да, възможно е. дори да бяха изпратили НП с гълъб, и на него ще му трябва време да долети. при желание може да посетите РПУ по постоянен/настоящ адрес и да потърсите полицейския инспектор за вашия район (т.нар. "квартален")

lili115 написа:...или да се издаде такова след 6 месеца от Акта?

да, това също е възможно. незаконосъобразно, но възможно. решението вече бе посочено в предходното съобщение.

lawchoice написа:...
3. По-горе пишете, че не ви е връчвано наказателно постановление по съставен акт, ако такова ви бъде връчено ще го обжалвате ли, предвид описаната от Вас в темата фактология?
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 24 Мар 2021, 01:10

bozyo написа:
lili115 написа:А адвоката ми каза, че срока за издаване на Наказателно постановление е до 6 месеца от Акта, а те минаха и аз нищо не съм получил! Възможно ли е да ми е издадено НП и аз да не зная за това...

да, възможно е. дори да бяха изпратили НП с гълъб, и на него ще му трябва време да долети. при желание може да посетите РПУ по постоянен/настоящ адрес и да потърсите полицейския инспектор за вашия район (т.нар. "квартален")

lili115 написа:...или да се издаде такова след 6 месеца от Акта?

да, това също е възможно. незаконосъобразно, но възможно. решението вече бе посочено в предходното съобщение.

lawchoice написа:...
3. По-горе пишете, че не ви е връчвано наказателно постановление по съставен акт, ако такова ви бъде връчено ще го обжалвате ли, предвид описаната от Вас в темата фактология?


Това с кварталния не знам как ще стане, понеже при поредните ми жалби срещу него до Вътрешна сигурност и не само срещу него от РПУ-то, от ОДМВР -Враца ме увериха, че те вече няма да ми гледат жалбите (служителите срещу които съм писал)

За обжалването - да ще обжалвам, а и в акта пише неправилно, че е съставен във връзка с дадено/връчено ми писмено полицейско разпореждане, а такова не ми е издавано!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bozyo » 24 Мар 2021, 01:19

lili115 написа:Това с кварталния не знам как ще стане, понеже при поредните ми жалби срещу него до Вътрешна сигурност и не само срещу него от РПУ-то, от ОДМВР -Враца ме увериха, че те вече няма да ми гледат жалбите (служителите срещу които съм писал)

За обжалването - да ще обжалвам, а и в акта пише неправилно, че е съставен във връзка с дадено/връчено ми писмено полицейско разпореждане, а такова не ми е издавано!

значи тук има две възможности за тълкуване на думите:
1. въпросните служители ще бъдат (временно) отстранени, докато трае вътрешното разследване. тогава жалбите наистина ще бъдат гледани от други служители;
2. въпросните служители целенасочено ще се уклоняват от изпълнение на служебните си задължения. има си за целта чл.84, ал.2 АПК.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 24 Мар 2021, 10:16

Да, благодаря за съветите на bozyo !
Ще се свържа с адвоката ми и ще видя какво ще ми каже за това, че ще искам да ми пусне жалба за забавяне на решението до по-горната инстанция.
А това, че нарочно се бавят решения и производства си е част от узурпирането на всичко в държавата ни. Хората трябва да се държат в психическо напрежение, че бухалката от узурпираните институции ще се задейства, без значение, че примерно някой гние в ареста и после ще съди държавата. нали няма да плаща някой каскет, а отново всички обикновени хора с по 100-200 лв доход/пенсия! Със сигурност няма да плащат тия на които заплатите са им достатачно добри или имат тлъсти задгранични недекларирани сметки и един куп офшорни фирми!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bvoykov » 24 Мар 2021, 17:10

bozyo написа:не случайно подчертах в червено съда в цитата. не знам дали сам сте решили да го натирите в този съд, или по съвет на адвоката, но може да спечелите на изхода нищожно решение поради липса на компетентност. заповедта за задържане е ИАА и се обжалва по реда на АПК пред съответния административен съд, в случая АССГ.

Не съм съгласен с това становище, защото
Закон за Министерството на вътрешните работи
Чл. 72. (1) Полицейските органи могат да задържат лице...
(4) (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Задържаното лице има право да обжалва законността на задържането пред районния съд по седалище на органа. Съдът се произнася по жалбата незабавно, като решението му подлежи на касационно обжалване по реда Административнопроцесуалния кодекс пред съответния административен съд.


Вярно е, че е ИАА, но има специален ред за обжалването му, който действително е от скоро. Затова е препратено на РС - Враца, където не би трябвало да има проблеми със забавянето на делата, както в Софийския районен. В този случай делото трябва да се гледа от съда по седалището на органа, издал заповедта за задържане, а не както гласи общото правило на чл. 133 АПК, че е по постоянен или настоящ адрес на жалбоподателя.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 25 Мар 2021, 01:30

Благодаря на bozyo за съвета!
Звънях днес на адвоката, болен е, под карантина, друг адвокат също болен, звънях на трети, той пък не иска да ми пуска молба по чл.255 ГПК във връзка с чл.144 АПК и накрая аз ще си я напиша и подам.
Какво става, не мога адвокат намеря!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bozyo » 26 Мар 2021, 15:00

bvoykov написа:
Закон за Министерството на вътрешните работи
Чл. 72. (1) Полицейските органи могат да задържат лице...
(4) (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Задържаното лице има право да обжалва законността на задържането пред районния съд по седалище на органа. Съдът се произнася по жалбата незабавно, като решението му подлежи на касационно обжалване по реда Административнопроцесуалния кодекс пред съответния административен съд.


Вярно е, че е ИАА, но има специален ред за обжалването му, който действително е от скоро. Затова е препратено на РС - Враца, където не би трябвало да има проблеми със забавянето на делата, както в Софийския районен. В този случай делото трябва да се гледа от съда по седалището на органа, издал заповедта за задържане, а не както гласи общото правило на чл. 133 АПК, че е по постоянен или настоящ адрес на жалбоподателя.

mea culpa, последния ми допир с тази материя беше точно през 2018 г., т.е. преди изменението. трябваше да проверя текущото състояние.
благодаря за уточнението!

п.п. в моя случай задържането бе част от съдебния контрол в рамките на 24 часа пред СРС, но заповедта за задържането като отделен ИАА бе обжалвана пред АССГ и пред ВАС.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 27 Мар 2021, 23:45

lili115 написа:lawchoice,
Ами това ми е гражданската позиция - законите да важат еднакво за всички и човек когато се съобразява с установените социално норми на поведение, да изисква това с ясно поставяне на проблемите по несъобразяването им от "много помагащи" на определящите правилата във високите етажи на властта!
Ами това че се пилее съдебния ресурс не е ли в резултат от "политизирането на съдебната система"?
След като българската прокуратура не желае да предприеме необходимия законов процесуален ред, аз каква да направя, да търпя тая репресия ли?
Ха, е няма да стане! Защо аз трябва да съдя прокуратурата за това, че са унищожавани доказателства (страници) от нейна папка, а тя не преследва това сериозно престъпление и се прави, че такова нещо няма??? А аз дигнах такъв скандал на 3-я етаж в Съдебната палата във Враца, че направих свидетели всички служители от ВРП и ВОП на етажа! И всеки се изреди да гледа, гледа папката, гледа ме мен с ядосан поглед и всеки мълчи!
Дойдоха по едно време 2 полицаи да ме арестуват за нарушаване на обществения ред, но аз се усетих и си млъкнах, а те се въртяха напред назад и накрая си тръгнаха! А, аз успях да си допиша поредните жалби, като описах всички фрапиращи нередности по папките!
и след това Отдел 06 към ВКП мълчи г-н Каскета и мълчи!
е така ли прокуратурата си изплаща дълга към обикновените хора, а?


Надявам се, че тези въпроси не са към мен. Нито съм говорител на ПРБ /както посочих изразявам лично мнение/, нито тук е мястото да бъдат коментирани твърдения на заинтересовани лица, сочещи на евентуални пропуски по движението на конкретни преписки. При това, без те да са надлежно установени по предвидения от закона ред /обикалянето по институции с листа хартия не може да замести установяването на твърденията по надлежния законов ред/. Като потребител на този форум, очаквах да видя у вас критично отношение към собственото ви поведение, дало повод за задържането ви. Това така и не се случи. Хубаво е да се прокламира спазването на закона, ама за да има смисъл добре би било то да бъде потвъдено и чрез собствените ни действия...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 07 Апр 2021, 16:52

до lawchoice,
г-не или г-жо, предполагам форумите в т.ч. и този правен, не може да се каже, че са само за решаване на конкретен проблем и не може да се изразяват мнения по принцип? Като например обективност, зависимост или независимост на Съдебната ни система, субективност на служители опитващи се например да подигнат кърпата на очите на Темида и тем подобни! Няма как да ме убедите в това, нали?
Очаквали сте да видите от мен критично отношение в моето поведение по повод заддържането ми от полицията? А такова непременно ли се предполага, че трябва да е налично за да се извърши арест? Ако беше така, защо може да се обжалва? Да си бях взел една възглавница и направо в затвора?
По повод установяването на това което говоря: пак ще цитирам думите на г-н Каскета: "прокуратурата преследва престъпления". Е аз ли да ги преследвам и установявам по надлежния ред?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 07 Апр 2021, 21:33

lili115 написа:до lawchoice,
г-не или г-жо, предполагам форумите в т.ч. и този правен, не може да се каже, че са само за решаване на конкретен проблем и не може да се изразяват мнения по принцип? Като например обективност, зависимост или независимост на Съдебната ни система, субективност на служители опитващи се например да подигнат кърпата на очите на Темида и тем подобни! Няма как да ме убедите в това, нали?
Очаквали сте да видите от мен критично отношение в моето поведение по повод заддържането ми от полицията? А такова непременно ли се предполага, че трябва да е налично за да се извърши арест? Ако беше така, защо може да се обжалва? Да си бях взел една възглавница и направо в затвора?
По повод установяването на това което говоря: пак ще цитирам думите на г-н Каскета: "прокуратурата преследва престъпления". Е аз ли да ги преследвам и установявам по надлежния ред?


Няма да отговарям на интерпретации, които не държат сметка за соченото от мен. Нямам и желание да ви убеждавам в каквото и да било. Но доколкото тук претендирате за гражданско самосъзнание, очаквах че ще разберете и съответно ще се съобразите с това, че обективността и независимостта на органите на съдебната власт произтичат пряко от предвидените гаранции в закона. Тежестта обаче да обори тяхното същестуване е на този, който твърди, че те не са налице.

Що се касае до упрека за очаквано от вас критично отношение, то е израз на виждането ми в темата, че протестът, за който сте задържан, е осъществен в нарушние на предвидения от закона ред. Според мен, не са израз на правомерно поведение и скандалите в съдебната палата в гр.Враца, за които пишете по-горе. И накрая - "За да имаш претенции да сочиш пътят на другите, самият ти трябва да си наясно с него..."
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 07 Апр 2021, 22:52

г-н или г-жо lawchoice,
Субективизма в изказванията ви напира, както политическата "обективност" на каскетщината в Съдебната ни система! Това, че ви отговарям на неписканите ви становища по отношения на възгледи и разбирания, няма как да означава, че правя интерпретации!
Не съм искал да ме убеждавате в каквото и да е по отношение на преживяното ми по отношение на цялата узурпирана ни държава от мутрите и мафията - герб. Вече това по естествен път започва да се променя! И от тук ще ми говорите, че има следване на някакви граници по законите от прокуратурата? Всичко е едностранчиво личностно тълкуване в съответствие на едно примитивно мутренско поведение!
Аз да имам тежест да доказвам, че има престъпление? Е за какво е тогава прокуратурата? Бях чевал по телевизията изказване от юрист, че за да се стигне съда трябва да се мине през прокуратурата! Демек през бухалката на мафията?
Говоря с езика на протеста, но това е волята на суверена, нали така? Следователно е избор на правото!
Добре и защо ваше виждане за арестуването ми трябва да е с обективна насоченост, в следствие от което да се търси моя вина? Еми сега полицая арестувал ме ми казва, че аз не съм бил арестуван? А, адвоката ми преди ми каза, че не е трябвало да ме арестуват, а сега ми казва, че не съм бил арестуван! И съда мълчи и не се знае калко трябва да чакам според сегашната позиция на адвоката ми.
Самия факт, че се изразявате със "Според мен" сочи, че допускате несъстоятелност на стоновището ви!
И последно да съм искал да соча на другите пътя по отношение на процедурното право или занятието ви като адвокати, след като търся консултация тук? Защото ако използвате мисълта в кавички за пътя по отношение на съобразяване с установени социални норми на поведение при които се допуска и гражданско неподчинение съобразено с правата на другите, то не давате доводи в тая насока и използвате някакви мисли с непосочен автор като определящи!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 08 Апр 2021, 13:21

lili115 написа:...
Това, че ви отговарям на неписканите ви становища по отношения на възгледи и разбирания, няма как да означава, че правя интерпретации!
...
Говоря с езика на протеста, но това е волята на суверена, нали така? Следователно е избор на правото!
Добре и защо ваше виждане за арестуването ми трябва да е с обективна насоченост, в следствие от което да се търси моя вина? Еми сега полицая арестувал ме ми казва, че аз не съм бил арестуван? А, адвоката ми преди ми каза, че не е трябвало да ме арестуват, а сега ми казва, че не съм бил арестуван! И съда мълчи и не се знае калко трябва да чакам според сегашната позиция на адвоката ми.
Самия факт, че се изразявате със "Според мен" сочи, че допускате несъстоятелност на стоновището ви!
...


Моето виждане по повод преразказът на обстоятелствата довели до задържането ви съм го изразил още във времето, когато тази тема беше пеленаче. Както посочих по-горе, аз участвам в тази тема в лично качество - като български гражданин. Затова и нямам претенции да съм говорител на когото и да било, включително и на Суверена, макар и в горното си качество да съм част от него. Работа на съда е да прецени законосъобразността на задържането, въз основа на всички доказателства, а не само по преразказ на страната. Затова становището на участници тук не е равнозначно откъм пълнота на изследване на казуса със това на съда. Именно поради горното е употребен изразът "според мен".

И накрая един добронамерен съвет: снощи хвърлих едно око на борбите, които водите. Прави ми впечатление, че там имате същия подход на интепретиране на чуждите думи, така че да съответстват на вашата теза. Нормално е при такъв тип "говорене" с институциите да не сте удовлетворен от крайния резултат...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 08 Апр 2021, 15:45

lawchoice,
Нима е възможно някой да бъде говорител на Суверена, та вие не сте?
Това че ми давате непискани съвети по отношение на моя дейност различна от правото като ваша професия, означава ли, че сте в позицията да ме съветвате?
Това, че професията ви е да съветвате по отношение на законите, не означава, че можете да отправяте правилните такива извън правото! А и най-вече аз не съм искал такива!
Отново не казвате коя е тая моя "теза" за да е видно, че определени мои интерпретации (пак не е ясно кои) са субективни!
А пък тук стигаме, че видите ли аз съм бил недоволен от работата на институциите!
Ха, абе вие да не сте нещо като трол на мутрите герб? Че такива ги има доста по форумите, а и не само! Нима има някоя институция от узурпираната държава на мафията герб, която да работи за обикновените хора?
Не ми е целта тук да развивам каквито и да са спорове, но когато ме напада някой въобще не ме интересува какъв е и кой е, ако ще да е и каскета, мога да се защитавам!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 08 Апр 2021, 16:11

lili115 написа:lawchoice,
Нима е възможно някой да бъде говорител на Суверена, та вие не сте?
Това че ми давате непискани съвети по отношение на моя дейност различна от правото като ваша професия, означава ли, че сте в позицията да ме съветвате?
Това, че професията ви е да съветвате по отношение на законите, не означава, че можете да отправяте правилните такива извън правото! А и най-вече аз не съм искал такива!
Отново не казвате коя е тая моя "теза" за да е видно, че определени мои интерпретации (пак не е ясно кои) са субективни!
А пък тук стигаме, че видите ли аз съм бил недоволен от работата на институциите!
Ха, абе вие да не сте нещо като трол на мутрите герб? Че такива ги има доста по форумите, а и не само! Нима има някоя институция от узурпираната държава на мафията герб, която да работи за обикновените хора?
Не ми е целта тук да развивам каквито и да са спорове, но когато ме напада някой въобще не ме интересува какъв е и кой е, ако ще да е и каскета, мога да се защитавам!

Алоуууууууууу, lili115,
Наистина прекалихте. Не мога да остана безучастна срещу такава наглост. Изразявам лично мнение на участник в този форум, дебело подчертавам, не е "селски мегдан", а ЮРИДИЧЕСКИ ФОРУМ.
От дълги години поддържам мнение, че такива като теб (без учтива форма на обръщение, защото не я заслужаваш :evil: ) считате, че някой от юристите тук ви е длъжен! НЕ, няма такъв филм - в описаните ОУ на тази платформа ясно са разписани правилата за общуване.
Който не ги спазва заслужава БАН (временно ограничаване достъп до платформата).
Пояснявам, не се вживявам в ролята на адвокат на lawchoice, а приемам поведението ти за обида към всеки юрист, доказал се с високи нравствени устои и успешна професионална реализация. А списващите тук такива се броят на пръстите на едната ми ръка. :idea:

Ясна ли съм :?: :twisted:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 08 Апр 2021, 20:37

Melly написа:
lili115 написа:lawchoice,
Нима е възможно някой да бъде говорител на Суверена, та вие не сте?
Това че ми давате непискани съвети по отношение на моя дейност различна от правото като ваша професия, означава ли, че сте в позицията да ме съветвате?
Това, че професията ви е да съветвате по отношение на законите, не означава, че можете да отправяте правилните такива извън правото! А и най-вече аз не съм искал такива!
Отново не казвате коя е тая моя "теза" за да е видно, че определени мои интерпретации (пак не е ясно кои) са субективни!
А пък тук стигаме, че видите ли аз съм бил недоволен от работата на институциите!
Ха, абе вие да не сте нещо като трол на мутрите герб? Че такива ги има доста по форумите, а и не само! Нима има някоя институция от узурпираната държава на мафията герб, която да работи за обикновените хора?
Не ми е целта тук да развивам каквито и да са спорове, но когато ме напада някой въобще не ме интересува какъв е и кой е, ако ще да е и каскета, мога да се защитавам!

Алоуууууууууу, lili115,
Наистина прекалихте. Не мога да остана безучастна срещу такава наглост. Изразявам лично мнение на участник в този форум, дебело подчертавам, не е "селски мегдан", а ЮРИДИЧЕСКИ ФОРУМ.
От дълги години поддържам мнение, че такива като теб (без учтива форма на обръщение, защото не я заслужаваш :evil: ) считате, че някой от юристите тук ви е длъжен! НЕ, няма такъв филм - в описаните ОУ на тази платформа ясно са разписани правилата за общуване.
Който не ги спазва заслужава БАН (временно ограничаване достъп до платформата).
Пояснявам, не се вживявам в ролята на адвокат на lawchoice, а приемам поведението ти за обида към всеки юрист, доказал се с високи нравствени устои и успешна професионална реализация. А списващите тук такива се броят на пръстите на едната ми ръка. :idea:

Ясна ли съм :?: :twisted:


Термина "трол" е обида? Или това, че използвам езика на протеста и обиждам управлявщата хунта, която неизбежно е пуснала пипалата си и в Съдебната ни реформа?
Ако аз съм го обидил с предположението ми, че е трол на мутрите герб, то това не би да е заради, както казвате, че ми е длъжен за нещо? За какво? Да съм изразил негодование от някаква негова констатация за правния ми казус? Изразявам мнение съответстващо на нападащото ме, като аз пак казвам, не съм предизвиквал никой, нито пък имам за идея да се правя на интересен!
Казах ви, няма шанс ако някой ме напада, още повече неоснователно и без да съм го предизвиквал по какъвто и да е начин и аз да си мълча! Още повече когато става въпрос за бруталните своеволия на определени каскети, които не им е мястото там, влияещи и на доста други съвестни служители да си вършат работата.
Още повече да се изразяват неопределени мнения сочещи към мое безнравствено поведение или подобно не ясно точно какво. А това за мен не е ли обида или по скоро набеждаване или представане на поведението ми в отрицателна светлина!
Обръщам се учтиво, поздравявам всички, благодаря за отговорите, да съм се изразявал в смисъл, че непременно трябва да получа правна консултация?
Ако смятате, че предположението ТРОЛ е обида или което друго от изказаното от мен, понеже не казвате и вие кое обидно съм изказал, няма проблем, банвате ме и повече не влизам тук, какъв е проблема?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron