начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Нуждая се от помощ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нуждая се от помощ

Мнениеот spafcho » 01 Дек 2020, 11:21

Привет !Регистрирах се тук, с надеждата някой да помогне !На 29 год съм и с течение на обстоятелствата затънах с бързи кредити (извинявам се ,защото знам ,че повечето хора ще сметнат това за неприемливо и е така ,но..)Все пак ще споделя за проблема и ако някой има желание да помогне или да даде насоки ,ще бъда безкрайно благодарен .Та ..имам доста бързи кредити ,които са със закъснение поради ред причини.От банките отказаха ,защото са в просрочие и аз тръгнах да търся алтернативи.Свързах се с доста хора ,наричащи се частни кредитори от тук и от чужбина,но уви,оказа се че те всички са измамници и просто де възползват от безизходицата на хората .Ако някой може да помогне ще бъда много много благодарен .Извинявам се за неудобството!
spafcho
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Дек 2020, 11:13

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ivanov_p » 01 Дек 2020, 11:50

След като не може да върнете бързите кредити няма как да върнете какъвто и да е кредит. Най-правилното в този случай е да спрете да плащате, като направите всичко възможно да се освободите от недвижими имоти, ако имате такива.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот spafcho » 01 Дек 2020, 12:44

Не !Аз съм работещ човек ,просто помогнах на приятел в нужда !От там се натрупаха закъснения и сега всички си искат парите ... разбирам ги хората , с правото си са !
spafcho
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Дек 2020, 11:13

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ivanov_p » 01 Дек 2020, 12:53

Вие хората ги разбирате, може да започнете да работите и като психолог, като втора работа, но е по-добре да разберете и да се погрижите за себе си, а не за хората от бързите кредити, те са пълнолетни, а и едва ли ще се загрижат за вас. В желанието си да се издължите ще правите все по-лоши кредити и така или иначе ще дойде момента в който ще спрете да плащате, но тогава ще дължите много повече пари, от една страна, а от друга ще сте платили много, т.е. налице ще са два минуса.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот spafcho » 01 Дек 2020, 13:17

Разбирам !Ние българите сме склонни единствено да укоряваме хората!Грешка или не ,помогнах на приятел.Сметнах за добре ,да помогнеш на човек в нужда.Помолих за помощ или мнение , а не за критика .Ако исках да ме критикуват ,нямаше да я търся тук,господине !
spafcho
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Дек 2020, 11:13

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ivanov_p » 01 Дек 2020, 13:35

Това не е критика, а бъдещето, ако искате го възприемете, ако искате не.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот spafcho » 01 Дек 2020, 21:13

Както казах по-горе ,за много хора това е неприемливо и няма нужда да коментират !Не съм Ви поискал гадателските способности уважаеми и премъдри !Имам проблем и търся решение,щом не можете да помогнете , хубава вечер ви желая :)
spafcho
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Дек 2020, 11:13

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот sunrise » 01 Дек 2020, 21:48

От какви насоки имате точно нужда? Не е възможно нищо ли по кредитите да платите? Документ, че сте дали парите на третото лице?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот nikodim77 » 01 Дек 2020, 23:01

Ще си позволя и аз да се включа по темата, защото нещичко ми убягва…
spafcho написа:
"Регистрирах се тук, с надеждата някой да помогне"
"Помолих за помощ или мнение…"
"Не съм Ви поискал гадателските способности уважаеми и премъдри! Имам проблем и търся решение,щом не можете да помогнете , хубава вечер ви желая"


По реда на цитираното:
Имате съкровеното желание някой да Ви помогне!? Добре, дайте насоки! В какво следва да се изразява помощта? Тук е юридически форум, чиято цел се разминава с тази, например на https:/creditcompass.eu/forum/.
Помолили сте за помощ и мнение? Пак опираме до помощта…?!? Помощта в този форум може да бъде предимно с правна насоченост, но за да получите такава следва да изложите проблем, казус, разрешим чрез юридическа мисъл…! От постовете Ви не можем да изведем (поне на този етап) какъв точно правен казус Ви вълнува! Тук опираме и до гадателски способности!? Ами и да бяхте поискал такива способности, те пак нямаше да са за този форум. Колегата-съфорумец ivanov_p, много професионално се е включил и е отделил от времето си за да Ви разясни положението, а Вие показате некоректно отношение с тон и думи, които не изразяват поне елементарна благодарност… „Премъдри”…?!? Може би този, който е заглъзнал* в кредити е по-премъдър???!!!
Посочете, ка искате да се реализира помощта! Някой от съфорумците да Ви даде назаем някаква парична сума? Или да Ви дадем съвет, как да се отървете от задълженията без да плащате…! Или какво – изяснете си „петитума”

*заглъзнал: врачански (северозападен) диалект за; забатачил, потънал, оплел се…

пп. Докато съм писал горното се е включил и sunrise, чиито първи въпрос е в релация и с моите „От какви насоки имате точно нужда?"
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот spafcho » 01 Дек 2020, 23:20

Мога да плащам ,но истината е че са много и всички натискат да плащам..Нека задам така въпроса. След като не успея да платя даден кредит и се стигне до съд ,после какво ? А останалите ? Те на опашката ли ще са ?
Може да съм се държал некоректно , за което се извинявам на господина по-горе !
spafcho
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Дек 2020, 11:13

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Дек 2020, 00:07

Аз се занимавам доста успешно с лоши кредити, при Вас става на въпрос за актуални задължения, трябва да се помисли какво да се направи.

Въпросите са конкретни и свързани с дати и срокове, затова е нужно и да се види конкретно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот spafcho » 02 Дек 2020, 09:13

Добро утро ! Как да направим тогава , аз ли да оставя телефонен номер или вие да предоставите вашия, за да обсъдим случващото се ?!
spafcho
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Дек 2020, 11:13

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот jhoro » 04 Дек 2020, 00:05

ivan_lawyer написа:Аз се занимавам доста успешно с лоши кредити, при Вас става на въпрос за актуални задължения, трябва да се помисли какво да се направи.

Въпросите са конкретни и свързани с дати и срокове, затова е нужно и да се види конкретно.

Това, което виждам като най-реално е - обединяване на всички „лоши“ кредити в един, по-голям.
Всичко зависи от сумите (по отделните кредити) и кредитния рейтинг на питащия!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ilian_todorov » 07 Дек 2020, 16:44

spafcho написа:Мога да плащам ,но истината е че са много и всички натискат да плащам..Нека задам така въпроса. След като не успея да платя даден кредит и се стигне до съд ,после какво ? А останалите ? Те на опашката ли ще са ?
Може да съм се държал некоректно , за което се извинявам на господина по-горе !

Не мога да разбера какъв Ви е проблемът? :?:
Дължите общо примерно 10 000 лева с лихвите и неустойките. Започнете работа с нетна заплата под минималната, от 01.01.2021 г. става 650 лева, за да не могат да я запорират. Предполагам нямате недвижими имоти и МПС, ако имате ги продайте за да не могат да ги възбранят. Закрийте всички банкови сметки, които имате за да не могат да Ви наложат запори и на тях. Дори и тези в които няма никакви пари в тях. Не отсрочвайте и не разсрочвайте задълженията защото така абсолютната давност от 10 години няма да важи. :idea: След десетина години задълженията Ви ще са погасени по давност. Пей сърце. :D
В България законите защитават длъжниците. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот jhoro » 07 Дек 2020, 16:52

ilian_todorov написа:
spafcho написа:Мога да плащам ,но истината е че са много и всички натискат да плащам..Нека задам така въпроса. След като не успея да платя даден кредит и се стигне до съд ,после какво ? А останалите ? Те на опашката ли ще са ?
Може да съм се държал некоректно , за което се извинявам на господина по-горе !

Не мога да разбера какъв Ви е проблемът? :?:
Дължите общо примерно 10 000 лева с лихвите и неустойките. Започнете работа с нетна заплата под минималната, от 01.01.2021 г. става 650 лева, за да не могат да я запорират. Предполагам нямате недвижими имоти и МПС, ако имате ги продайте за да не могат да ги възбранят. Закрийте всички банкови сметки, които имате за да не могат да Ви наложат запори и на тях. Дори и тези в които няма никакви пари в тях. Не отсрочвайте и не разсрочвайте задълженията защото така абсолютната давност от 10 години няма да важи. :idea: След десетина години задълженията Ви ще са погасени по давност. Пей сърце. :D
В България законите защитават длъжниците. :idea:

Това ... :shock: ... сериозен коментар ли беше???

Верно е, че се прави, ама...
Познавам хора - дължи много пари, няма нищо на свое име (по-скъпо от кутия цигари), бизнесът му се води на трето лице, живее „от подаяния“ - в чуждо жилище ...
Не си е работа!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ilian_todorov » 07 Дек 2020, 20:05

jhoro написа:
ilian_todorov написа:
spafcho написа:Мога да плащам ,но истината е че са много и всички натискат да плащам..Нека задам така въпроса. След като не успея да платя даден кредит и се стигне до съд ,после какво ? А останалите ? Те на опашката ли ще са ?
Може да съм се държал некоректно , за което се извинявам на господина по-горе !

Не мога да разбера какъв Ви е проблемът? :?:
Дължите общо примерно 10 000 лева с лихвите и неустойките. Започнете работа с нетна заплата под минималната, от 01.01.2021 г. става 650 лева, за да не могат да я запорират. Предполагам нямате недвижими имоти и МПС, ако имате ги продайте за да не могат да ги възбранят. Закрийте всички банкови сметки, които имате за да не могат да Ви наложат запори и на тях. Дори и тези в които няма никакви пари в тях. Не отсрочвайте и не разсрочвайте задълженията защото така абсолютната давност от 10 години няма да важи. :idea: След десетина години задълженията Ви ще са погасени по давност. Пей сърце. :D
В България законите защитават длъжниците. :idea:

Това ... :shock: ... сериозен коментар ли беше???

Верно е, че се прави, ама...
Познавам хора - дължи много пари, няма нищо на свое име (по-скъпо от кутия цигари), бизнесът му се води на трето лице, живее „от подаяния“ - в чуждо жилище ...
Не си е работа!


Свиква се. :idea: Брат ми има подобен проблем. Дължи огромна сума на НАП и малка на частно лице. Писал съм за това.
Не можеш да отречеш, че законите защитават длъжника. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот jhoro » 07 Дек 2020, 21:05

ilian_todorov написа:Свиква се. :idea: Брат ми има подобен проблем. Дължи огромна сума на НАП и малка на частно лице. Писал съм за това.
Не можеш да отречеш, че законите защитават длъжника. :idea:

Да - писал си и не съм забравил! Ама ...
Прилагането на законите е много деликатна работа. И много зависи от подготовката на ситуацията.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Нуждая се от помощ

Мнениеот ilian_todorov » 08 Дек 2020, 01:26

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Свиква се. :idea: Брат ми има подобен проблем. Дължи огромна сума на НАП и малка на частно лице. Писал съм за това.
Не можеш да отречеш, че законите защитават длъжника. :idea:

Да - писал си и не съм забравил! Ама ...
Прилагането на законите е много деликатна работа. И много зависи от подготовката на ситуацията.

Всичко зависи от подготовката. :idea: И по голяма нужда да решиш да отидеш, трябва да се подготвиш. Иначе се сещаш какво ще стане. :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron