начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Бракоразвод и делба на движимо имущество преди брака

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Бракоразвод и делба на движимо имущество преди брака

Мнениеот spiders4 » 18 Сеп 2020, 01:40

Здравейте,

Преди да сключим брак с жена ми, закупих автомобил и го записах на двамата на името пред нотариуса. Сега се развеждаме, едно че иска огромна издръжка и въобще нямам достъп до автомобила.
Имам извлечения от банката от същия ден за теглене на съответната сума и свидетел, който беше с мен докато ги теглих, също съм взел от нотаруса съответния договор за покупко-продажба.

Въпроса ми е, ако подам дело за делба, възможно ли е да докажя, че автомобила е изцяло мой и да си го върна? Моля за съвети и идей.
По време на бракоразводното дело може ли да тече и това?
spiders4
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 00:44

Re: Бракоразвод и делба на движимо имущество преди брака

Мнениеот jhoro » 18 Сеп 2020, 10:09

spiders4 написа:Въпроса ми е, ако подам дело за делба, възможно ли е да докажя, че автомобила е изцяло мой и да си го върна? Моля за съвети и идей.
По време на бракоразводното дело може ли да тече и това?

Не.
Щом придобит преди брака и е регистриран на името на двамата - разеода няма нищо общо.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Бракоразвод и делба на движимо имущество преди брака

Мнениеот spiders4 » 20 Сеп 2020, 13:40

В случая какви са ми възможните варианти?
Въобще имам ли някакви варианти?
spiders4
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 00:44

Re: Бракоразвод и делба на движимо имущество преди брака

Мнениеот propensity » 20 Сеп 2020, 15:57

Имате два варианта

Да поискате официално от жена ви да ви даде достъп да автомобила, и че ако не го направи ви дължи наем - за обезщетение за лишаване от ползването на вещта.

Може да поискате и делба. Предвид това, че автомобилът е реално неподеляема вещ, съдът я изнася на публична продан (където трето лице или вие можете да изкупите дела на съпругата ви и да придобиете цялата).

Вариант съдът да ви отсъди целия автомобил е почти нищожен.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Бракоразвод и делба на движимо имущество преди брака

Мнениеот spiders4 » 20 Сеп 2020, 17:16

propensity написа:Имате два варианта

Да поискате официално от жена ви да ви даде достъп да автомобила, и че ако не го направи ви дължи наем - за обезщетение за лишаване от ползването на вещта.

Може да поискате и делба. Предвид това, че автомобилът е реално неподеляема вещ, съдът я изнася на публична продан (където трето лице или вие можете да изкупите дела на съпругата ви и да придобиете цялата).

Вариант съдът да ви отсъди целия автомобил е почти нищожен.


Благодаря за отговора!
spiders4
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 00:44


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта