начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос за издръжка относно дете

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за издръжка относно дете

Мнениеот notebook-1 » 24 Авг 2020, 12:52

Здравейте,въпрос относно издръжка за дете.Преди около две години род.права са дадени със решението на единият родител като другият дължи издръжка и има право на седмица от месеца в която да го вижда и 1 календарен месец в който да го вземе при себе си от годината.Делото за правата продължава ,размера на издръжката е достатъчно над минималният размер.
Въпросът ми е за този календарен -летен месец в който детето е било при родителят който не е във момента със правата дължи ли той на другия издръжка за този месец при условие че детето е било при него а не при другия с правата.Родителят който не е с правата е изряден в контактите и издръжката
Не пише във закона нищо по този въпрос,а и не пише нищо в решението?
notebook-1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Юли 2020, 16:45

Re: Въпрос за издръжка относно дете

Мнениеот ilian_todorov » 24 Авг 2020, 21:38

notebook-1 написа:Здравейте,въпрос относно издръжка за дете.Преди около две години род.права са дадени със решението на единият родител като другият дължи издръжка и има право на седмица от месеца в която да го вижда и 1 календарен месец в който да го вземе при себе си от годината.Делото за правата продължава ,размера на издръжката е достатъчно над минималният размер.
Въпросът ми е за този календарен -летен месец в който детето е било при родителят който не е във момента със правата дължи ли той на другия издръжка за този месец при условие че детето е било при него а не при другия с правата.Родителят който не е с правата е изряден в контактите и издръжката
Не пише във закона нищо по този въпрос,а и не пише нищо в решението?

Според мен, ако родителят дължащ издръжката представи документи с които докаже, че е направил разходи заради детето си, може да ги прихване от издръжката, която дължи. :idea: Издръжката не е задължително да е в пари. Нека ме поправи някой, ако греша.
За следващата година искайте разписка, че сте платили издръжка за месеца когато е било при Вас. Ако Ви я откажат, не го взимайте. :idea: Би трябвало на Вас да платят издръжка за този месец, а не Вие да плащате. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос за издръжка относно дете

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Авг 2020, 22:05

Това - което съм забелязал, че - (а сега да видим - дали съм наистина смел) - жените профукват парите от издръжката, нищо не стига до детето, а - детето има нужда от сериозна белтъчна захранка, в този смисъл - обричаш детето си на нисък ръст - да, трябва и любов, ама трябва и храна, тоест - пак опираме до мъдростта - Вие си хранете детото, щото - майките и бабите - с пици и полуфабрикати си вършат работата, разбира се - всяка вечер пържоли не може - е - разбира се - всичко е до личен пример, тоест - изгубена е семейната единица, бе децата са като тръстика - не се предават.

Дръжте си на личните контакти.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Въпрос за издръжка относно дете

Мнениеот sunrise » 24 Авг 2020, 22:38

ilian_todorov написа:
notebook-1 написа:Здравейте,въпрос относно издръжка за дете.Преди около две години род.права са дадени със решението на единият родител като другият дължи издръжка и има право на седмица от месеца в която да го вижда и 1 календарен месец в който да го вземе при себе си от годината.Делото за правата продължава ,размера на издръжката е достатъчно над минималният размер.
Въпросът ми е за този календарен -летен месец в който детето е било при родителят който не е във момента със правата дължи ли той на другия издръжка за този месец при условие че детето е било при него а не при другия с правата.Родителят който не е с правата е изряден в контактите и издръжката
Не пише във закона нищо по този въпрос,а и не пише нищо в решението?

Според мен, ако родителят дължащ издръжката представи документи с които докаже, че е направил разходи заради детето си, може да ги прихване от издръжката, която дължи. :idea: Издръжката не е задължително да е в пари. Нека ме поправи някой, ако греша.
За следващата година искайте разписка, че сте платили издръжка за месеца когато е било при Вас. Ако Ви я откажат, не го взимайте. :idea: Би трябвало на Вас да платят издръжка за този месец, а не Вие да плащате. :idea:

Не пишете глупости. Издръжката се дължи и за този месец. И е задължително в пари.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Въпрос за издръжка относно дете

Мнениеот ilian_todorov » 25 Авг 2020, 18:47

sunrise написа:
ilian_todorov написа:
notebook-1 написа:Здравейте,въпрос относно издръжка за дете.Преди около две години род.права са дадени със решението на единият родител като другият дължи издръжка и има право на седмица от месеца в която да го вижда и 1 календарен месец в който да го вземе при себе си от годината.Делото за правата продължава ,размера на издръжката е достатъчно над минималният размер.
Въпросът ми е за този календарен -летен месец в който детето е било при родителят който не е във момента със правата дължи ли той на другия издръжка за този месец при условие че детето е било при него а не при другия с правата.Родителят който не е с правата е изряден в контактите и издръжката
Не пише във закона нищо по този въпрос,а и не пише нищо в решението?

Според мен, ако родителят дължащ издръжката представи документи с които докаже, че е направил разходи заради детето си, може да ги прихване от издръжката, която дължи. :idea: Издръжката не е задължително да е в пари. Нека ме поправи някой, ако греша.
За следващата година искайте разписка, че сте платили издръжка за месеца когато е било при Вас. Ако Ви я откажат, не го взимайте. :idea: Би трябвало на Вас да платят издръжка за този месец, а не Вие да плащате. :idea:

Не пишете глупости. Издръжката се дължи и за този месец. И е задължително в пари.

Преди много време един познат даде велосипед вместо издръжката за няколко месеца. Как са го оформили, не знам. :roll:
Няма логика да дължи издръжка при положение, че детето е било при него. Вярно, че става въпрос за право да го вземе и никой не може да го задължи, но нали правото следва живота, а не обратното? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron