начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Удостоверение за наследници

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Удостоверение за наследници

Мнениеот don_gepi » 29 Юли 2020, 21:12

Здравейте,
От скоро се занимавам с един доста заплетен случай на наследство, като с времето започна да се разплита, но ударих на камък.
Моето семейство и това на чичо ми по майчина линия сме наследници на ниви, който се водят на името на жена (Катя) родена през 1874г., като умира вдовица и оставя наследници две сестри (Минка и Райна) и един брат (Тодор). Семейството ми е наследник по линията на едната сестра (Минка), като имаме изкарано удостоверение от нея до нас, но понеже в общината не успяват да я свържат с Катя поради липса на достатъчно информация се налага писането на "Клетвена декларация". Въпреки всичко от общината не успяват да открият следите на втората сестра (Райна), за която се знаят само двете й имена и, че някога е живяла в гр.Радомир
Дядо ми през 1993г подава документи и са му възстановени (с Решение) всички земи, но не променя собствеността и те остават на името на Катя. Години по ред той стопанисва земите, но след като почина през 2007г. всички забравят за тях. Към днешна дата ми изискват удостоверение за наследници на Катя, за да мога да управлявам земите.
Днес подадох всички документи с надежда, че ще ми издадат мечтаното удостоверение, но ме предупредиха, че след, като го разгледат "юристи" вероятно без данни за втората сестра, ще ми бъде отказано.

Моля за вашите съвети и препоръки, какво да правя.
don_gepi
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Фев 2013, 12:00

Re: Удостоверение за наследници

Мнениеот doondie » 30 Юли 2020, 12:54

Моят съвет е възможно по-скоро след получаването на решение от местната администрация да се потърси разрешение на случая чрез Съда, след като държавните чиновници не могат да си свършат работата. Съответно крайното решение на Съда (ако приемем, че първото се обжалва) - добро или лошо - ще сложи точка на споровете и хабенето на нерви.

А при положение че няма данни за другата сестра, тогава не би ли следвало нейната част да се раздели между другите двама наследници (твоята прапрабаба Минка и брат ѝ Тодор), съответно между техните наследници, за които има информация?
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Удостоверение за наследници

Мнениеот sunrise » 02 Авг 2020, 22:54

don_gepi написа:Здравейте,
От скоро се занимавам с един доста заплетен случай на наследство, като с времето започна да се разплита, но ударих на камък.
Моето семейство и това на чичо ми по майчина линия сме наследници на ниви, който се водят на името на жена (Катя) родена през 1874г., като умира вдовица и оставя наследници две сестри (Минка и Райна) и един брат (Тодор). Семейството ми е наследник по линията на едната сестра (Минка), като имаме изкарано удостоверение от нея до нас, но понеже в общината не успяват да я свържат с Катя поради липса на достатъчно информация се налага писането на "Клетвена декларация". Въпреки всичко от общината не успяват да открият следите на втората сестра (Райна), за която се знаят само двете й имена и, че някога е живяла в гр.Радомир
Дядо ми през 1993г подава документи и са му възстановени (с Решение) всички земи, но не променя собствеността и те остават на името на Катя. Години по ред той стопанисва земите, но след като почина през 2007г. всички забравят за тях. Към днешна дата ми изискват удостоверение за наследници на Катя, за да мога да управлявам земите.
Днес подадох всички документи с надежда, че ще ми издадат мечтаното удостоверение, но ме предупредиха, че след, като го разгледат "юристи" вероятно без данни за втората сестра, ще ми бъде отказано.

Моля за вашите съвети и препоръки, какво да правя.

Защо не си направите една обстоятелствена проверка направо.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Удостоверение за наследници

Мнениеот jhoro » 03 Авг 2020, 06:15

Не може ли направо да се приложи
Чл. 59. (1) Когато лицето, което има право да наследява, е с неизвестно местожителство или макар местожителството му да е известно, но не е поело управлението на наследственото имущество, районният съдия, служебно или по искане на заинтересуваните, назначава управител на наследството.
(2) Управителят трябва да направи опис на наследственото имущество. Той предявява и отговаря по исковете относно наследствените имущества и задължения. За изпълнение на наследствените задължения, на заветите и за продажба на наследствените имоти той трябва да иска разрешение от районния съдия.


Пп. От база данни "Починали лица" може да се намери доста информация, друг въпрос е, че трудно се съгласяват.
Точно от там (преди десетина години) беше намерена информация за наследници на човек, починал преди повече от 50 години.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron