начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

внасяне на нов доказателствен документ към делото

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот skarlet13 » 14 Юли 2020, 09:11

Здравейте.
Оказа се, че имам много важен документ, който обаче не е предоставен на съда заедно с исковата молба, която съм завела. Въпросът ми е възможно ли е на първото съдебно заседание да предоставя този документ или трябва предварително да бъде добавен към съдебните книжа, т.е. преди заседанието. Много моля за спешен отговор, ако някой може да помогне, защото делото ми е насрочено след два дни. Не ми се иска да изпусна срока за добавяне на документ към исковата молба...
Благодаря ви предварително!
skarlet13
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 07 Юни 2019, 23:14

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот jhoro » 14 Юли 2020, 09:27

Здравейте!
Моето мнение (и практика) е, че няма място за притеснения и бързане.
Нямате задължение, всичко да е изброено в исковата молба.
По време на съдебното заседание ще кажете на съда, че разполагате с нови доказателства и ще ги представите. Съответно - другата страна ще поиска да се запознае и евентуално - да приеме или оспори документа.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот ivanov_p » 14 Юли 2020, 13:17

Нищо не казвате на съда, а представяте документа. Обикновено, от кумова срама, се казва, че го правите във връзка с отговора на другата страна, но може и без обяснения.
Притеснени сте за делото, не познавате процедурата, а не сте наели адвокат, което е грешка. Това дразни някой съдии, други подсказват, доколкото могат, но...Но!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот portokal » 14 Юли 2020, 16:00

Може, но само в първото заседание. По-нататък не (би трябвало да) може. Виж чл. 147 от ГПК, по-специално ал. 3.
И най-добре - адвокат, ако нямаш.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот kalahan2008 » 14 Юли 2020, 17:39

portokal написа:Може, но само в първото заседание. По-нататък не (би трябвало да) може. Виж чл. 147 от ГПК, по-специално ал. 3.

И с едно уточнение - преди приемане на доклада по делото.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот gridiron » 14 Юли 2020, 18:45

kalahan2008 написа:
portokal написа:Може, но само в първото заседание. По-нататък не (би трябвало да) може. Виж чл. 147 от ГПК, по-специално ал. 3.

И с едно уточнение - преди приемане на доклада по делото.

kalahan, не Ви опонирам
До колкото си спомням,как беше :
Съдията прочете проекто доклада и след това допусна писмени доказателства Не казвам, че е така по устав, защото съдията беше корумпиран
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот jhoro » 14 Юли 2020, 18:57

gridiron написа:До колкото си спомням,как беше :

Хайде и аз да си „спомня“ нещо!
Делото - обжалване на НП по ЗДвП.
Ищеца - сам, без адвокат!
Отсрещната страна не си направи труда да изпрати някого.
Свидетел - актосъставителя.
Минало ЗСЗ - иска определен като допустим.
На първото ОСЗ - четене на доклада и разпит на свидетели. Въпросния свидетел казва - „Ищеца не беше попълнил „еди-какъв си документ“. За сведение - подобен случай от днес (показва подобен) на който съм написал „Липсва задължително вписване“.
Ищеца отговаря - „При мен няма такъв запис, всичко си беше наред“.
Съдията към ищеца - „Представете документа на следващото ОСЗ. Закривам това и насрочвам следващото ...“
На следващото документа е приложен и всичко приключва!
Хората казват - „Кьорав карти не играе!“

Пп. Щях да забравя!
portokal написа:Виж чл. 147 от ГПК, по-специално ал. 3.

Ако говорите за чл. 146 ...
Чл. 146. (1) Докладът по делото съдържа:
1. обстоятелствата, от които произтичат претендираните права и възражения;
2. правната квалификация на правата, претендирани от ищеца, на насрещните права и възраженията на ответника;
3. кои права и кои обстоятелства се признават;
4. кои обстоятелства не се нуждаят от доказване;
5. как се разпределя доказателствената тежест за подлежащите на доказване факти.
(2) Съдът указва на страните за кои от твърдените от тях факти не сочат доказателства.
(3) Съдът предоставя възможност на страните да изложат становището си във връзка с дадените указания и доклада по делото, както и да предприемат съответните процесуални действия. Ако в изпълнение на предоставената им възможност страните не направят доказателствени искания, те губят възможността да направят това по-късно, освен в случаите по чл. 147.
(4) Съдът се произнася с определение по доказателствените искания на страните, като допуска доказателствата, които са относими, допустими и необходими.

Щото в този ГПК - в чл. 147 има само две точки!
Чл. 147. До приключване на съдебното дирене страните могат:
1. да твърдят нови обстоятелства и да посочват и представят нови доказателства само ако не са могли да ги узнаят, посочат и представят своевременно;
2. да твърдят нововъзникнали обстоятелства, които са от значение за делото, и да посочат и представят доказателства за тях.

А кога ... „приключва съдебното дирене“?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот propensity » 15 Юли 2020, 00:32

jhoro написа:
gridiron написа:До колкото си спомням,как беше :

Хайде и аз да си „спомня“ нещо!
Делото - обжалване на НП по ЗДвП.
Ищеца - сам, без адвокат!
Отсрещната страна не си направи труда да изпрати някого.
Свидетел - актосъставителя.
Минало ЗСЗ - иска определен като допустим.
На първото ОСЗ - четене на доклада и разпит на свидетели. Въпросния свидетел казва - „Ищеца не беше попълнил „еди-какъв си документ“. За сведение - подобен случай от днес (показва подобен) на който съм написал „Липсва задължително вписване“.
Ищеца отговаря - „При мен няма такъв запис, всичко си беше наред“.
Съдията към ищеца - „Представете документа на следващото ОСЗ. Закривам това и насрочвам следващото ...“


Хайде вместо да даваш правни съвети, да се върнеш обратно в 7-ми клас и да научиш пълния член - поне. Че освен, че пишеш глупости -- нещо, което ти го казват много хора -- ги пишеш и неграмотно, което оформя всеобщото мнение за кухостта на лейката ти.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот ivan_lawyer » 15 Юли 2020, 09:53

Трябва да подходите елегантно - например привнесете го сега - аз така правя - пиша молба - в текста - изписвам "поради технически причини, привнасям документ, който е възможно да е нечетливо копие", в интерес на истината - задължение на регистратора в регистратурата е да сверява комплекта - понякога пишем - така - прилагам документи съгласно текста, понякога - много пунктуално, аз мисля че ще се оправите.

Жалко е - че така е станало, аз съм адвокат с 20 годишен стаж (леле какъв съм пуяк надут), случи ми се в Хасково - не съм се подписал - всичко е пуснато - просто не съм се подписал на частната жалба, понякога става така.

То всъщност имате ли избор - освен да направите нещо от изброените неща, освен - ако не Ви тече давност - прекратете делото - хирург не съм бил, но ако - не губите нещо - чупите наново криво зарасналият крак/ръка/нос и почвате наново, образно казано, аз лично - познавайки закона - знам, че до Първо заседание - може оттегляне (не отказ), оттегляне - ОТТЕГЛЯНЕ, на претенцията и следващата седмица - възобновяване, но - ако попаднете в клещите на противника - това става по този начин - той вижда - че сте се обалъчили, че сте пропуснали и решава, че това е неговият шанс, да се възпротиви, тоест - сега имате възможност да изтриете делото - а да го заведете с нови попълнени документи - седмица след като изтече заседанието.

Впрочем - бих направил така - ако не изтича давност и ако не губя такса, непреодолима, но дори и да е висока таксата - ще я оправя, само и само да не губя основното. Но - таксата безвъзвратно отмира.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: внасяне на нов доказателствен документ към делото

Мнениеот skarlet13 » 15 Юли 2020, 10:38

Благодаря на всички отзовали се !
skarlet13
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 07 Юни 2019, 23:14


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron