начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Битка срещу вятърни мелници

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Битка срещу вятърни мелници

Мнениеот paradise2112 » 08 Юли 2020, 15:03

По административно дело съм жалбоподател а ответника е Народното събрание и КЗД.
Съдията ми бе разпоредил: "До дата на с.з. жалбоподателя следва да посочи с молба с прпис до страните, какви са обстоятелствата, които ще установява всеки един от свидетелите посочени в жалбата, като се съобрази и с нормите на л. 163 -177 от ГПК, приложими на основание чл. 144 от АПК."
Съответно с молба уточних, че всеки един от свидетелите (като счетох, че мога да сложа всички свидетели под един знаменател) "да потвърди и изясни достоверността на изразеното по казуса..."
На първо заседание обаче се оказа, че съдията не е конституирала ответната страна и така отложи заседанието, но успя да ми се накара (официално ме предупреди) какво ще установявам с всеки един от свидетелите. Като набързо "принципно" ми обясни ако "Иван е бил в градинката на заведение дали е пил бира, чай или кафе... Ако ли е прекарал нощта еди къде: какво е правил..."
Заради менторския тон ми бе неудобно, да я попитам ето за това се обръщам към Вас за съвет дали молбата ще има удовлетворителна форма, ако след имената на всеки свидетел добавя простичкото изречение (но принципно): "да потвърди и изясни достоверността на изразеното по казуса..." или това което не ми се иска след всяко име да впиша конкретните въпроси който искам да се зададат на заседанието.
paradise2112
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Авг 2018, 11:00

Re: Битка срещу вятърни мелници

Мнениеот ivanov_p » 08 Юли 2020, 19:09

Разпитът на свидетели не са общи приказки, а средство да се изясни фактическата обстановка. Вие сте се обърнали към съда и ваша тежест е доказването на фактите. Поискали сте свидетели и трябва да кажете това, което ви е наредил съда, за да е наясно и другата страна какво става. Има едни хора, наречени адвокати, по принцип необходима компания за всяка една веселба, които понякога вършат работа и в съда.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Битка срещу вятърни мелници

Мнениеот lawchoice » 08 Юли 2020, 19:47

paradise2112 написа:По административно дело съм жалбоподател а ответника е Народното събрание и КЗД.
Съдията ми бе разпоредил: "До дата на с.з. жалбоподателя следва да посочи с молба с прпис до страните, какви са обстоятелствата, които ще установява всеки един от свидетелите посочени в жалбата, като се съобрази и с нормите на л. 163 -177 от ГПК, приложими на основание чл. 144 от АПК."
Съответно с молба уточних, че всеки един от свидетелите (като счетох, че мога да сложа всички свидетели под един знаменател) "да потвърди и изясни достоверността на изразеното по казуса..."
На първо заседание обаче се оказа, че съдията не е конституирала ответната страна и така отложи заседанието, но успя да ми се накара (официално ме предупреди) какво ще установявам с всеки един от свидетелите. Като набързо "принципно" ми обясни ако "Иван е бил в градинката на заведение дали е пил бира, чай или кафе... Ако ли е прекарал нощта еди къде: какво е правил..."
Заради менторския тон ми бе неудобно, да я попитам ето за това се обръщам към Вас за съвет дали молбата ще има удовлетворителна форма, ако след имената на всеки свидетел добавя простичкото изречение (но принципно): "да потвърди и изясни достоверността на изразеното по казуса..." или това което не ми се иска след всяко име да впиша конкретните въпроси който искам да се зададат на заседанието.


Това, което мислех да напиша, вече е сторено от Ivanov_p.

Поставили сте странно заглавие на темата, с оглед соченото от Вас. Колежката е сторила повече от необходимото и въпреки това се оплаквате, че тонът й бил менторски. Това е нормално в ситуация като описаната от Вас. Ако сте болни отивате на лекар, ако имате правни проблеми при адвокат - това е принципа, когато нямате представа за какво става въпрос
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Битка срещу вятърни мелници

Мнениеот paradise2112 » 09 Юли 2020, 11:57

Не съм изненадан от получените съвети... нещо повече, дори съм правил усилие да привлеча адвокат/и в каузата, но явно полза родо никому не му се занимава (освен на мен). Още повече от каквито и да лобистки "неуредици/уредици" точно адвокатите биха имали полза... Но както и да е. Нямам нищо против тази професия, още по-малко против хората които я практикуват. Дори напротив, напълно съм съгласен с ivanov_p както за компанията, така и за работата която могат да свършат.
paradise2112
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Авг 2018, 11:00


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron