начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус

Мнениеот nikolv » 01 Юли 2020, 09:56

Работник е заснет на камери ,че взима пари от офиса .Той работи без договор .Липсите са установени след няколко месеца ,като възлизат на 6-7 хиляди .Освен запис на камерите ,други доказателства няма .Работникът е неосъждан ,няма никакви провинения досега .При евентуално дело,какво би се случило с него ?
Работодателите го викат след няколко дни във фирмата да говорят .Извикали са и останалите работници,за да гледат заедно записите .
По-добре ли би било споразумение ,за връщане на сумата ,заверено при нотариус при евентуално съгласие от страна на работодателите ?
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот propensity » 01 Юли 2020, 10:25

Стигне ли се до прокуратура и съд, ще лъсне и фактът, че работникът е бил без трудов договор, глобата за което започва от 1500лв. Най-добре е да си оправите взаимоотношенията без институции.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Казус

Мнениеот nikolv » 01 Юли 2020, 10:30

А,ако видеозаписите бъдат показани и на други хора ,ще се счита ли това за нарушаване на лични права ? Или вид клевета .
П.п.Той се е водел на стаж ,но няма никакви документи ,доказващи това.
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот nikolv » 01 Юли 2020, 11:27

П.п.И може ли да бъде вкаран в затвора ,при положение ,че досега не е осъждан и не е имал никакви провинения ?
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот propensity » 01 Юли 2020, 14:42

nikolv написа:А,ако видеозаписите бъдат показани и на други хора ,ще се счита ли това за нарушаване на лични права ? Или вид клевета .
П.п.Той се е водел на стаж ,но няма никакви документи ,доказващи това.


По-скоро не. Медиите всеки ден показват видео записи на крадци. Само не разбирам защо и други хора ще го гледат това.

nikolv написа:П.п.И може ли да бъде вкаран в затвора ,при положение ,че досега не е осъждан и не е имал никакви провинения ?


Едва ли. Ако се стигне до съд, при чисто досие, най-вероятно ще получи пробация и/или конфискация на имущество, парична глоба.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Казус

Мнениеот nikolv » 01 Юли 2020, 14:57

Ами не знам .Пристеснява ме ,че е работил без договор ..изпълнявал е интервенции(медицински),за които сигурно мога и аз да отнеса глоба ,че съм позволил да се извършват без нужната все още квалификация .
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот jhoro » 01 Юли 2020, 15:06

nikolv написа:Работник е заснет на камери, че взима пари от офиса. Той работи без договор. Липсите са установени след няколко месеца, като възлизат на 6-7 хиляди. Освен запис на камерите, други доказателства няма. Работникът е неосъждан, няма никакви провинения досега. При евентуално дело, какво би се случило с него?
Работодателите го викат след няколко дни във фирмата да говорят. Извикали са и останалите работници, за да гледат заедно записите.
По-добре ли би било споразумение, за връщане на сумата, заверено при нотариус при евентуално съгласие от страна на работодателите?

Пак си прочетете текста, ама с мисъл!
Работник ... работи без договор.“ - тоест, не е работник!
Работник е заснет на камери ...“ - има ли декларация за съгласие, да бъде записван?
Липсите са установени след няколко месеца ...“ - аз установявам липси всеки ден, но после се сещам къде съм похарчил парите.
Работодателите го викат след няколко дни ... Извикали са и останалите работници, за да гледат заедно записите.“ - остава и билетчета да са продавали! Тъкмо да компенсират липсите!

nikolv написа:Ами не знам. Притеснява ме, че е работил без договор ... изпълнявал е интервенции (медицински), за които сигурно мога и аз да отнеса глоба, че съм позволил да се извършват без нужната все още квалификация.

Гарантирано!
Много закъсняло притеснение!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Казус

Мнениеот nikolv » 01 Юли 2020, 18:06

Не,няма декларация за записване .Камерата е скрита .
А ,целта на останалите да гледат видеото е ,за да могат евентуално да дадат показания какво са видели на записите .
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот nikodim77 » 01 Юли 2020, 21:14

Здравейте,
Уважаеми Г-н nikolv,
Включвам с по темата не да коментирам нотариaлните волеизявления на работника-нарушител, не и за липсата на договор, нито за разговорите с него... Включването ми е по повод последният Ви пост...:
Не,няма декларация за записване .Камерата е скрита .
А ,целта на останалите да гледат видеото е ,за да могат евентуално да дадат показания какво са видели на записите.”

Това, което осъществявате или поне опитвате, е недопустимо!
В случая описвате как подготвяте едни лица (останалите работници) да свидетелстват пред съд или друг орган, където да дадат свидетелски показания, за които предварително са подготвени. Нещо повече, така както ми изглеждат нещата сидетелствата ще са все едно от очевидци, което пък е съвсем неправомерно! Свидетел може да представи това, което наистина е видял, чул и т.н., но не и да преразказва чуто (слухове и историйки), както и филмови версии на престъпни посегателства. Такъв свидетел не може да каже в съда, че е видял лично извършителя и деянието. А ако каже, че е гледал запис от скрита камера, това е меко-казано несериозно, при положение, че записите са осъществени не по утвърдените правила. Да, тези приоми, които Ви минават през ум можете да използвате за неговото сплашване до толкова, че да осъществите договорка за възстановяване на прибраната сума, но не и пред прокуратура, съд и прочие. И тънкият момент при тази "договорка" - сключване на споразумение с длъжника не е токова нотариалото присъствие във взаимоотношенията, колкото начинът на договаряне (видът договореност/споразумение/). За това, съветът ми е - при адвокат! Не толкова вещ по наказателно право, колкото по облигационно!
Желая успех!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Казус

Мнениеот nikolv » 02 Юли 2020, 09:04

Ясно ,тоест в затвора няма как да бъде вкаран .
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот nikolv » 03 Юли 2020, 14:07

Искам да благодаря на всички за мненията и съдействието .
Разбрахме се ,че парите ще се възстановят в рамките на 2 месеца ,надявам се ,че си е взел поука .Млад ,кадърен човек с хубава професия ,и хиляди възможности за реализация .
Бях много афектиран ,като прочетох мненията Ви ,размислих .
Клиповете ще ги изтрия,няма да ги споделям на никои,за да не уронвам репутацията на човека .
Поздрави !
nikolv
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Юни 2020, 20:31

Re: Казус

Мнениеот jhoro » 03 Юли 2020, 15:06

Шекспир е казал - „Всичко е добре, когато свършва добре!“

А на вас - да Ви бъде за урок! Правото не се защитава с незаконни действия!
Само един пример - „Предупреждението (правилото / закона) Миранда“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron