начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Смърт на ответник

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Смърт на ответник

Мнениеот murkince » 17 Май 2020, 06:56

Здравейте! Молим за мнение по следният възникнал гражданско правен казус: ние, ищци по дело, печелим на първа инстанция. В хода на делото, умира един от ответниците (съпругата), като съдът конституира наследниците и - съпруг, син и дъщеря. В решението си, съдията осъжда починалото лице и съпруга и, а не се споменават наследниците на починалата. Адвокатът ни съветва да обжалваме на втора инстанция въпреки, че сме печеливша страна. Допускаме, макар и малко вероятно, че ответната страна може и да не обжалва. Би ли могло да се възприеме като очевидна фактическа грешка, за да пуснем молба за поправка? Благодаря на всички отзовали се!
murkince
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2020, 22:28

Re: Смърт на ответник

Мнениеот jhoro » 18 Май 2020, 11:43

Здравейте!
Отговорете си на един въпрос:
Какво искате да постигнете - принципно удовлетворяване на иска или удовлетворяването му от конкретни хора (сина и дъщерята)?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Смърт на ответник

Мнениеот Melly » 18 Май 2020, 12:07

murkince написа:Здравейте! Молим за мнение по следният възникнал гражданско правен казус: ние, ищци по дело, печелим на първа инстанция. В хода на делото, умира един от ответниците (съпругата), като съдът конституира наследниците и - съпруг, син и дъщеря. В решението си, съдията осъжда починалото лице и съпруга и, а не се споменават наследниците на починалата. Адвокатът ни съветва да обжалваме на втора инстанция въпреки, че сме печеливша страна. Допускаме, макар и малко вероятно, че ответната страна може и да не обжалва. Би ли могло да се възприеме като очевидна фактическа грешка, за да пуснем молба за поправка? Благодаря на всички отзовали се!

Абсолютно безотговорно е от ваша страна да търсите отговор на правен въпрос в интернет пространството, дори и в този правен форум.
До тук получихте не отговор, а въпрос на въпроса ви. :?

Имайте предвид това: :idea:
Както за вас, така и за ответната страна текат законоустановени срокове.
Гаранция за адекватен отговор е да се срещнете с адвокат "лице в лице", да го запознаете със съдебния акт и едва тогава да очаквате организиране на защитата ви.
Моето "стъкълце" ми подсказва, че имате вЪпиющата нужда от подобна среща.
Държа да подчертая, че не визирам конкретно себе си. Просто давам, правилната според опита ми, насока за действие от ваша страна!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Смърт на ответник

Мнениеот portokal » 18 Май 2020, 13:42

За мен това си е чиста ОФГ и нямате правен интерес от обжалване.
Адвокатът ви вероятно смята, че става дума за недопустимо решение, за да стигне до извод, че можете да обжалвате.
Пробвайте и двете. И двете стават чрез първоинстанционния съд, така че съдът би следвало да се произнесе по въпроса за ОФГ, докато се решава въпросът за редовността и допустимостта на жалбата, вкл. държавната такса.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Смърт на ответник

Мнениеот kalahan2008 » 18 Май 2020, 17:29

portokal написа:За мен това си е чиста ОФГ и нямате правен интерес от обжалване.

Зависи дали има разминаване между мотиви и диспозитив. Ако в мотивите на решението не се споменава, че единият ответник е починал, няма да има разминаване между мотиви и диспозитив, съответно няма да има и ОФГ.
Мисля, че ищецът няма интерес от обжалване на решение, което е в негова полза.
По-скоро си мисля за допълване на решението по чл. 250 ГПК и спрямо наследниците. Наистина трябва да се помисли много внимателно.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Смърт на ответник

Мнениеот jhoro » 18 Май 2020, 20:12

kalahan2008 написа:Мисля, че ищецът няма интерес от обжалване на решение, което е в негова полза.
По-скоро си мисля за допълване на решението по чл. 250 ГПК и спрямо наследниците. Наистина трябва да се помисли много внимателно.

За обжалването - може да не е доволен от степента на удовлетворяване на иска!
Пп. Все още не съм получил отговор на въпроса, от предишния ми пост.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Смърт на ответник

Мнениеот kalahan2008 » 18 Май 2020, 22:19

jhoro написа:За обжалването - може да не е доволен от степента на удовлетворяване на иска!

Искът е уважен, каква по-голяма степен на удовлетвореност може да получи ищецът?
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


cron