начало
Въвеждането на унифициран подход за работата на съдебните служители ще повиши доверието в правосъдието Въвеждането на унифициран подход за работата на съдебните служители ще повиши доверието в правосъдието

Право на ползване след смърт на партньора

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот magi_gigova » 27 Апр 2020, 16:20

Здравейте!
Партньорът ми, с когото живяхме 36 години, почина. Жилището се води на мое име, но той имаше осигурено право на ползване до края на живота си. И данък сгради пристигаше на негово име. Необходимо ли е да заявя в общината за смъртта му или нещата стават автоматично по административен път.
Благодаря предварително за отговора
magi_gigova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2020, 16:14

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот jhoro » 27 Апр 2020, 16:29

Здравейте. Моите съболезнования!

Относно уведомяването - нали същата Община е издала смъртния акт и прибрала (предполагам) личната карта на починалия?
Последна промяна jhoro на 28 Апр 2020, 01:06, променена общо 1 път
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот magi_gigova » 27 Апр 2020, 23:04

Благодаря за съболезнованията!
Всичко се придвижи от погребалната агенция. От там ми казаха, че пенсията ще бъде спряна автоматично, а също така и общината ще се "самосезира". Но понеже преди десетина години при същия казус ме глобиха след кончината на майка ми, задето не бях подала заявление, се интересувам има ли промяна в наредбата.
Предварително благодаря за отговора
magi_gigova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2020, 16:14

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Апр 2020, 00:35

Пуснете си го някак, не знам - по принцип в нашата община се слагат в един такъв сандък - като на изборите - не се дава нищо движещ се служител и се слагат вътре и парите за такса? Ето какви чудеса - в затворен плик слагаш нещото и парите за такса.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5231
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот jhoro » 28 Апр 2020, 01:15

magi_gigova написа:Благодаря за съболезнованията!
Всичко се придвижи от погребалната агенция. От там ми казаха, че пенсията ще бъде спряна автоматично, а също така и общината ще се "самосезира". Но понеже преди десетина години при същия казус ме глобиха след кончината на майка ми, задето не бях подала заявление, се интересувам има ли промяна в наредбата.
Предварително благодаря за отговора

За промяна в Наредбата не съм сигурен, но за промана в начина на работа …
Баща ми почина наскоро и при опит за влизане в ,„портала на НАП за Е-услуги с ПИК” връща отговор „Лицето е с прекратена обща регистрация”.
Щом НАП са реагирали - очаква се и общината „да са в час”!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron