начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Мобилизация(мед.сестра) в извънредно положение-години

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мобилизация(мед.сестра) в извънредно положение-години

Мнениеот kiril30 » 03 Апр 2020, 09:19

Здравейте,може темата да не е точно за тоя раздел,но да попитам за следният казус:
Майка ми е на медицинска сестра,пенсионер на 65 години(навършени). Имат ли право да е мобилизират при извънредно положение/мерки и да е върнат на работа. Прочетох няколко статиии в интернет и всички казват,че на мобилизация подлежат само до 65г, но не намирам как точно седят нещата законово и къде да прочета.
Благодаря предварително :)
kiril30
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Яну 2020, 20:39

Re: Мобилизация(мед.сестра) в извънредно положение-години

Мнениеот nikodim77 » 03 Апр 2020, 14:47

Здравейте,
Не знам от каква мобилизация, за какви военни работи се стряскате и какво четете в нета...?!
Да, наистина по-голяма част от медицинските лица са военно-задължени, но само при обявена мобилизация, а такава към момента не е!
Мобилизацията е уредена в Закона за доброволния резерв на въоръжените сили на РБ.
В решението на НС за извънр. полож не се говори за мобилизация, военно положение и т.н.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Мобилизация(мед.сестра) в извънредно положение-години

Мнениеот kiril30 » 03 Апр 2020, 15:40

nikodim77 написа:Здравейте,
Не знам от каква мобилизация, за какви военни работи се стряскате и какво четете в нета...?!
Да, наистина по-голяма част от медицинските лица са военно-задължени, но само при обявена мобилизация, а такава към момента не е!
Мобилизацията е уредена в Закона за доброволния резерв на въоръжените сили на РБ.
В решението на НС за извънр. полож не се говори за мобилизация, военно положение и т.н.

Да знам, че не е обявена "мобилизация",но ако се обяви предварително искам да знам нея до колко е засяга. Простo в болницата,в която е работила се въртят слухове,че скоро най-вероятно ще бъдат привикани всички бивши колеги." Закона за доброволния резерв на въоръжените сили" не се споменава за медицински лица,а още по-малко за максималните години.
kiril30
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Яну 2020, 20:39


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron