начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Развод по исков ред и доказване на вина

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод по исков ред и доказване на вина

Мнениеот tu6an » 11 Мар 2020, 20:27

Здравейте,
имам заведено дело за развод по исков ред,но съпруга също завежда по исков ред за доказване на вина.
Имам няколко въпроса.
1.Как ще се докаже като се разпитат само свидетелите и по преценка на съдията каквото реши?
2.Ако решението е по взаймна вина какво следва след това?
3.Съпруга иска да води дело след това за доказване на по-голям принос,в какъв срок има право да го
заведе- бях чула че е в срок до една година?
4.Колко ще струва знам ,че е скъпо - за земед.ниви и апартамент?Вещо лице ли го определя и как протича
процедурата?
5.Как се доказват доходите от заплати- с УП-2 и УП 3 или с извлечение от НАП и НОИ?
6.Има също изтеглен кредит от съпруга без съгласието на другия.Той ли ще си обслужва?
Не знам има ли възможност да се избегне това ако след развода се стигне до споразумение,
защото знам,че е скъпо,и не ми се иска да се стига до там.
Имаме един син,който е пълнолетен.

Благодаря предварително
tu6an
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 24 Юни 2009, 00:46
Местоположение: Хасково

Re: Развод по исков ред и доказване на вина

Мнениеот jhoro » 13 Мар 2020, 21:34

tu6an написа:Здравейте,
имам заведено дело за развод по исков ред,но съпруга също завежда по исков ред за доказване на вина.
Имам няколко въпроса.
1.Как ще се докаже като се разпитат само свидетелите и по преценка на съдията каквото реши?
2.Ако решението е по взаймна вина какво следва след това?
3.Съпруга иска да води дело след това за доказване на по-голям принос,в какъв срок има право да го
заведе- бях чула че е в срок до една година?
4.Колко ще струва знам ,че е скъпо - за земед. ниви и апартамент? Вещо лице ли го определя и как протича
процедурата?
5.Как се доказват доходите от заплати- с УП-2 и УП 3 или с извлечение от НАП и НОИ?
6.Има също изтеглен кредит от съпруга без съгласието на другия.Той ли ще си обслужва?
Не знам има ли възможност да се избегне това ако след развода се стигне до споразумение,
защото знам,че е скъпо,и не ми се иска да се стига до там.
Имаме един син,който е пълнолетен.

Благодаря предварително

Здравейте.
1. А вие, какво искате да се вземе предвид, при изясняване на обстоятелствата? Най-добре говорете с бракоразводен адвокат.
2. Няма понятие „взаимна вина“ - има взаимно съгласие!
Развод поради разстройство на брака
Чл. 49.
(1) Всеки от съпрузите може да иска развод, когато бракът е дълбоко и непоправимо разстроен.
(3) С решението за допускане на развода съдът се произнася и относно вината за разстройството на брака, ако някой от съпрузите е поискал това.
(4) При всяко положение на делото съпрузите могат да изложат пред съда споразумение относно всички или някои от последиците на развода.

3.
Чл. 31. Исковете по чл. 29, ал. 3 и чл. 30 могат да се предявяват в срок до една година от прекратяването на брака или на съпружеската имуществена общност, а по чл. 29, ал. 1 и 2 - до една година от влизането в сила на решението за упражняване на родителските права.

4. Колко ще струва - накрая ще сметнете. Но никак няма да е евтино. Това са хонорари за адвокати, държавни такси, възнаграждения за вещи лица ...
5. Данните в УП2, НАП и НОИ трябва да са еднакви.
6. За кредита ще трябва повече информация. Но щом другия съпруг не е солидарен длъжник - кредитополучателя сам си го обслужва. Все пак - този кредит трябва да има някакво обезпечение. Ипотека, поръчители ...
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron