начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Глоба от 2011г

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоба от 2011г

Мнениеот zhivkojujo » 29 Яну 2020, 16:01

Здравейте. Днес от счетоводството ми се обадиха, че в НАП им излиза някаква глоба в размер на 50лв на мое име със срок за доброволно плащане до 10.06.2011г :D , съставена от "Областни дирекции на МВР/ОД на МВР-Силистра". Според електронната справка има и назначен публичен изпълнител. Досега никога не е излизала тази глоба. Нито в системата на НАП, нито в КАТ, данъчно, полиция и т.н. Аз също нямам спомен за какво е и дали вече не е платена. Въпросът ми е - не са ли минали всякакви срокове за събирането на тази глоба? Не ми е за 50-те лева (които съм 99% сигурен, че вече съм платил поне веднъж :D ), но ми е наобяснимо как може да се случи такова нещо и то без никакви уведомления.
zhivkojujo
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2020, 15:37

Re: Глоба от 2011г

Мнениеот katerinakuch » 30 Яну 2020, 03:46

Би следвало да е погасена по давност.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Глоба от 2011г

Мнениеот doondie » 01 Фев 2020, 20:38

Хипотетично е възможно да са дигитализирали стари архиви и "новата информация" да е изпратена автоматично към Публичния изпълнител (НАП). А може и да е допусната и техническа грешка при въвеждане на информацията.

На твое място бих се обадил в органа, издал глобата, за да проверя за какво става дума. Ако действително е от 2011 година, поискай да се заличи. Може да се наложи да подадеш заявление за това. Не е кой знае каква философия, но това че събирането на глобата е отпаднало по давност, не значи, че глобата е анулирана.

50 лв звучи като глоба за неправилно паркиране, превишена скорост до 20 км/ч, непредставяне на документ за самоличност, ползване на антирадар, неправилно пресичане като пешеходец. Нещо от тези да ти звучи познато... отпреди 9 години? хаха
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Глоба от 2011г

Мнениеот Pause » 05 Фев 2020, 16:12

Не е изтекла абсолютната давност съгл.чл.171, ал.2 и чл.173, ал.2 от ДОПК, понеже е образувано изпълнително производство и срокът се брои от първи януари 2012г и ще изтече на първи януари 2022г. Тогава служебно следва да го отпишат като погасено по давност, ако не е събрано.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron