начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ОТМЯНА НТ ВКС на решение за развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОТМЯНА НТ ВКС на решение за развод

Мнениеот yyayya » 23 Дек 2019, 12:45

Здравейте
Моля за отговор - имам решение за развод, но родителките права са дадени на отсрещтната страна - неправилно.
По делото има абсурдни нарушения на процедурите , изваждане на доказателства, ненадлежно представляване, лъжа вписана от съдията в протокол от СЗ и друга лъжа в решението по делото.... протакане на делото от самото начало - с две думи всички действия на съда са в полза на отсрещтната страна от образуване на делото.

Изправен съм пред дилемата:
вариант 1
- да изчакам влизане в сила и поискам отмяна на решението от ВКС (въпреки чл. от ГПК ,според който не подлежат на отмяна решения за развод). ВКС ще отмени ли само част от решението връщайки делото за ново разглеждане при друг състав на същия съд ? Моля за отговор ако някой адвокат е проиграл този сценарий?
вариант 2
- стандартно обжалване на решението пред следваща съдебна инстанция
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: ОТМЯНА НТ ВКС на решение за развод

Мнениеот teogeo » 23 Дек 2019, 16:36

yyayya написа:Здравейте
Моля за отговор - имам решение за развод, но родителките права са дадени на отсрещтната страна - неправилно.
По делото има абсурдни нарушения на процедурите , изваждане на доказателства, ненадлежно представляване, лъжа вписана от съдията в протокол от СЗ и друга лъжа в решението по делото.... протакане на делото от самото начало - с две думи всички действия на съда са в полза на отсрещтната страна от образуване на делото.

Изправен съм пред дилемата:
вариант 1
- да изчакам влизане в сила и поискам отмяна на решението от ВКС (въпреки чл. от ГПК ,според който не подлежат на отмяна решения за развод). ВКС ще отмени ли само част от решението връщайки делото за ново разглеждане при друг състав на същия съд ? Моля за отговор ако някой адвокат е проиграл този сценарий?
вариант 2
- стандартно обжалване на решението пред следваща съдебна инстанция


И двата Ви варианта са обречени на пълен провал. Ако проблемът Ви е с родителските права - идете при опитен адвокат по семейно право, би трябвало да Ви обясни как може да се процедира.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron