начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Мнениеот brumbardirovach » 08 Ное 2019, 19:29

Здравейте колеги,
Съвсем скоро бях на държавен изпит по НПН. Понеже поне според мен не бях оценен правилно и не съм удовлетворен силно се надявам за има някакъв регламент, законова възможност по която да се явя отново за повишаване на оценката. Деканът ми отказа категорично. Това много ме озадачи и реших да се допитам до вас. Благодаря предварително. :roll: :?
brumbardirovach
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2019, 19:05

Re: Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Мнениеот mimozata » 14 Ное 2019, 14:22

Разбира се, че има възможност. Знам, че може, защото една колежка в университета ходи за повишаване и в крайна сметка ѝ повишиха оценката. Остави какво ти говори деканът. Със сигурност иска да те разубеди да го правиш, че сигурно е голяма бюрокрация с документите, за да се реализира. Успех! :wink:
mimozata
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2019, 14:00

Re: Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Мнениеот kalahan2008 » 14 Ное 2019, 15:33

mimozata написа:Разбира се, че има възможност. Знам, че може, защото една колежка в университета ходи за повишаване и в крайна сметка ѝ повишиха оценката. Остави какво ти говори деканът. Със сигурност иска да те разубеди да го правиш, че сигурно е голяма бюрокрация с документите, за да се реализира. Успех! :wink:

Стана ми интересно. Може ли да посочите нормативното основание за Вашето твърдение, тъй като аз имам голямо желание да си повиша оценката от държавните изпити от преди 15 години (определено се чувствам ощетен).
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Мнениеот brumbardirovach » 22 Ное 2019, 11:59

mimozata написа:Разбира се, че има възможност. Знам, че може, защото една колежка в университета ходи за повишаване и в крайна сметка ѝ повишиха оценката. Остави какво ти говори деканът. Със сигурност иска да те разубеди да го правиш, че сигурно е голяма бюрокрация с документите, за да се реализира. Успех! :wink:


Да, и аз така предположих, че е работата. Обаче ни трябва и нормативно основание на което да го наоравим а не намирам такова. Ако някой има идея нека сподели. Благодаря
brumbardirovach
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2019, 19:05

Re: Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Мнениеот vili_spasova » 22 Ное 2019, 13:14

Ето какво мислят от СУ -

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/studenti/uchebni_proceduri_i_srokove/povishitelen_izpit

Начало / Студенти / Учебни процедури и срокове /
Повишителен изпит

Повишителните изпити засягат само и единствено текущата учебна година. Повишителната сесия се провежда в датите, определени за септемврийската поправителна сесия.
Условие за явяването на повишителен изпит са успешно издържани семестриални изпити.
Не се допуска допълнително явяване за повишаване на оценката от държавен изпит и/или защита на дипломна работа ( чл. 163 ал. 8 от Правилника на Университета ).
За явяването на повишителен изпит е необходимо:

Да попълните изрична молба, адресирана до Декана на факултета чрез титуляра на дисциплината;
Да получите съгласието на титуляра на дисциплината;
Да депозирате молбата си в отдел “Студенти” най-късно до 31 август;
В отдела да се информирате за решението на Деканския съвет; при положителна резолюция да получите индивидуален протокол;
Да сте информиран/а, че оценката, получена на повишителен изпит, е окончателна.


Правилник за устройството и дейността на Софийския университет „Свети Климент Охридски“ за 2018
чл. 163, ал. 8
(8) При определени от факултетния съвет условия на втора сесия студент може да се яви и за
повишаване на оценката по учебна дисциплина за текущата учебна година. Не се допуска
допълнително явяване за повишаване на оценката от държавен изпит или защита на
дипломна работа.



Значи зависи от правилника за дейността на учебното заведение.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Повишаване на оценка от държавен изпит-възможно ли е?

Мнениеот mishleto » 09 Яну 2020, 15:46

brumbardirovach написа:Здравейте колеги,
Съвсем скоро бях на държавен изпит по НПН. Понеже поне според мен не бях оценен правилно и не съм удовлетворен силно се надявам за има някакъв регламент, законова възможност по която да се явя отново за повишаване на оценката. Деканът ми отказа категорично. Това много ме озадачи и реших да се допитам до вас. Благодаря предварително. :roll: :?

Здравейте, не мисля че това ще увеличи шанса Ви за работа. :) Имах подобен казус, но за съжаление и моята молба не бе удовлетворена.
mishleto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Яну 2020, 15:29


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron