начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Архив на нот. акт преди 1944 в София?

Казуси за недвижими имоти


Архив на нот. акт преди 1944 в София?

Мнениеот clbrn88 » 13 Ное 2019, 21:09

Здравейте,

Оригиналният нотариален акт (от 1933-а) на имота, в който живея, е почти унищожен и нечетим (самият имот отдавна си има нови, изрядни документи). Но все още се чете, че към него е издадена Записка за вписване - Том 11, юли 1933, партидна книга 157, страница еди-коя-си, издадена от трети нотраиус към Софийски окръжен съд. Бих искал да издиря тази записка.

Въпросът ми е - съхраняват ли се тези записки в някой държавен архив или са унищожени след 1944-а? И ако се съхраняват - къде би трябвало да се намират за София (Агениция по вписанията? Окръжнен съд? Районен съд?) и дали са свободнодостъпни за търсене и преснимане (дори от историческа/изследователна гледна точка) или има някакви необходими реквизити (доказателство, че съм заинтересована страна и т.н.).

Благодаря!
clbrn88
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юни 2018, 20:58

Re: Архив на нот. акт преди 1944 в София?

Мнениеот Melly » 14 Ное 2019, 00:13

clbrn88 написа:Здравейте,

Оригиналният нотариален акт (от 1933-а) на имота, в който живея, е почти унищожен и нечетим (самият имот отдавна си има нови, изрядни документи). Но все още се чете, че към него е издадена Записка за вписване - Том 11, юли 1933, партидна книга 157, страница еди-коя-си, издадена от трети нотраиус към Софийски окръжен съд. Бих искал да издиря тази записка.

Въпросът ми е - съхраняват ли се тези записки в някой държавен архив или са унищожени след 1944-а? И ако се съхраняват - къде би трябвало да се намират за София (Агениция по вписанията? Окръжнен съд? Районен съд?) и дали са свободнодостъпни за търсене и преснимане (дори от историческа/изследователна гледна точка) или има някакви необходими реквизити (доказателство, че съм заинтересована страна и т.н.).

Благодаря!

В стара архива на АВп София попълвате заявление, като посочвате акта, а именно: Записка за вписване - Том 11, юли 1933, партидна книга 157, страница еди-коя-си и у-ние за наследници на купувача, който се явява ваш на n-та степен по права възходяща линия наследодател.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Архив на нот. акт преди 1944 в София?

Мнениеот clbrn88 » 14 Ное 2019, 10:33

Сърдечно Ви Благодаря!
clbrn88
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юни 2018, 20:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта