начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

стар теч в банята от съсед

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


стар теч в банята от съсед

Мнениеот krasi_plovdiv » 04 Сеп 2019, 23:42

Здравейте,
може би тази тема тук е доста дъвкана,но не нямам възможност да следя новите теми във форума,ако се повтарям да ме извините:
Казуса ми е след следния:От повече от 5 год имам теч в банята и коридора от съседа.Той до преди миналата година ми каза,че не бил от него и ми казваше неговите измислени теории как теча го пропуска него и идва при мен.правил 2 пъти ремонт на банята,сменял всички тръби ама разбираш ли не сменил една част на сифона си на мивката и точно там сега от повече от 5год ми мокри тавана и чак до арматурата се вижда.Онзи ден след моето 200 посещение при него със същия проблем нах накрая си призна,че е от него.Щял да пита някой който разбирал от такива неща и щял да го оправи,но нещеш ли аз ЖЕНА която познавам майстор водопроводчик реших,че ще го викна все пак да види на място откъде идва теча,дойде човека ,каза му(диагнозата беше супер точна) и той реши,че сам ще кърти плочки вместо да даде някой лев на човека който е вещ в тази област.Каза,че на другия ден започва да кърти,но вече 2 дни нищо.....Ако и този път нищо не прави няма да имам повече търпение към него.ПИША ЗА ТОВА ЗА ДА МИ КАЖЕТЕ СТЪПКИТЕ ПОНАТАТЪК?КЪМ ДОМООПРАВИТЕЛЯ ЛИ СЕ ОБЪРНА ИЛИ КЪМ ОБЩИНАТА АКО ТОЙ НИЩО НЕ НАПРАВИ?НЯМА ДА ИМАМ ПОВЕЧЕ НЕРВИ ДА ЗАНИМАВАМ С НЕГО С ДОБРО,ЯВНО ТОЙ НЕ МЕ ПРИЕМА НА СЕРИОЗНО,ЗАЩОТО СЪМ ЖЕНА.МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!НЕ МОГА ПОВЕЧЕ ДОРИ МИНАЛАТА ЗИМА ИМАХ МУХЪЛ!Само се чудя защо не може да се разберем като нормални хора,а трябва да си усложняваме живота
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25

Re: стар теч в банята от съсед

Мнениеот teogeo » 05 Сеп 2019, 22:37

krasi_plovdiv написа:Здравейте,
може би тази тема тук е доста дъвкана,но не нямам възможност да следя новите теми във форума,ако се повтарям да ме извините:
Казуса ми е след следния:От повече от 5 год имам теч в банята и коридора от съседа.Той до преди миналата година ми каза,че не бил от него и ми казваше неговите измислени теории как теча го пропуска него и идва при мен.правил 2 пъти ремонт на банята,сменял всички тръби ама разбираш ли не сменил една част на сифона си на мивката и точно там сега от повече от 5год ми мокри тавана и чак до арматурата се вижда.Онзи ден след моето 200 посещение при него със същия проблем нах накрая си призна,че е от него.Щял да пита някой който разбирал от такива неща и щял да го оправи,но нещеш ли аз ЖЕНА която познавам майстор водопроводчик реших,че ще го викна все пак да види на място откъде идва теча,дойде човека ,каза му(диагнозата беше супер точна) и той реши,че сам ще кърти плочки вместо да даде някой лев на човека който е вещ в тази област.Каза,че на другия ден започва да кърти,но вече 2 дни нищо.....Ако и този път нищо не прави няма да имам повече търпение към него.ПИША ЗА ТОВА ЗА ДА МИ КАЖЕТЕ СТЪПКИТЕ ПОНАТАТЪК?КЪМ ДОМООПРАВИТЕЛЯ ЛИ СЕ ОБЪРНА ИЛИ КЪМ ОБЩИНАТА АКО ТОЙ НИЩО НЕ НАПРАВИ?НЯМА ДА ИМАМ ПОВЕЧЕ НЕРВИ ДА ЗАНИМАВАМ С НЕГО С ДОБРО,ЯВНО ТОЙ НЕ МЕ ПРИЕМА НА СЕРИОЗНО,ЗАЩОТО СЪМ ЖЕНА.МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!НЕ МОГА ПОВЕЧЕ ДОРИ МИНАЛАТА ЗИМА ИМАХ МУХЪЛ!Само се чудя защо не може да се разберем като нормални хора,а трябва да си усложняваме живота


Към съда... Като наръси един кош с пари съседът Ви и ще лови капките във въздуха.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: стар теч в банята от съсед

Мнениеот krasi_plovdiv » 05 Сеп 2019, 23:47

Благодаря Ви много за отговора!Стига да знам стъпките и за знам,че той ще поеме разноските в съда още утре ще пусна жалба.Това са 10 год лъжи.Одеве го питам кога ще започва да си отправя теча а той ми вика: След почивните дни....Питам го по точно кога,а той ми мълчи......не мога повече :cry:
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25

Re: стар теч в банята от съсед

Мнениеот gridiron » 09 Сеп 2019, 22:46

krasi_plovdiv написа:Благодаря Ви много за отговора!Стига да знам стъпките и за знам cry:

Питайте по кой Чл да бъде иска, защото проклетите съдии не познават приложното поле на членовете, а като им се плати се стява още позле
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: стар теч в банята от съсед

Мнениеот TheOldMan » 12 Сеп 2019, 00:09

Правите ремонт на банята си, и веднага след това сключвате застраховка на жилището си - цените са към 30-40 лева на година. Съседа ви наводнява, викате застрахователите, те ви плащат и ... и после те си знаят как да му обяснят да си направи ремонта :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: стар теч в банята от съсед

Мнениеот krasi_plovdiv » 18 Сеп 2019, 15:01

Здравейте,
благодаря за отговора!Имам застраховка,сега чакам да видя какво ще ми изплатят,но да кажа,че те застрахователите нищо не могат да направят
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25

Re: стар теч в банята от съсед

Мнениеот tochotocho » 14 Ное 2019, 22:07

е не е точно така. Имаш застраховка. Имаш теч от горния апартамент. Идват застрахователите, оглед, оценка и пр. Получаваш напр. 500 лв. Но ремонта ти струва 1000 лв. Редък случай е застрахователя да подгони причинитела т.е. регресивен иск ! Обикновенно прлащат МИШАВА цена и толкова. И най-шибаното е ако и горния наводнител има застраховка за щети към трети лица , където сте и вие. Ще получите стотинки и край на процедурата. Нека някой колега да посочи съд.решение по този казус. Евала !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron