начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала съм

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала съм

Мнениеот mishko1971 » 29 Юли 2019, 09:33

Здравейте,

Имам проблем да си паркирам и влизам в имота заради съседите ми от едната страна. Намира се в голямо село недалеч от София, не ходя всеки ден тъй-като не може да се преспива - имаме стар недовършен строеж на място, но хубава градина, за която трябва да се грижа. Всеки път когато отида обаче ми се налага да търся място за спиране надалеч.
Съседите имат 7-8 коли, половината от които не са в движение и се разпадат. Не са голяма фамилия, но всеки кара по 1-2 коли и спират нагло и безогледно включително директно пред портала ми.
Няколко пъти се опитах да разговарям с тях, но ми се репчат, че са на улицата, не са ми в двора, така че ако трябва да вкарвам или изкарвам нещо да съм ги извикал и те ще преместят колите.
Изразходват и огромно количество дърва за огрев, всичко се стоварва и реже отново на тротоара пред моята ограда, няколко пъти съм допочиствал триците след тях.
Молбата ми е да съдействате със съвет - имам ли право и къде мога да се оплача - на каква институция и на какъв закон или нарушение да се позова?

Много Ви благодаря и поздрави.
mishko1971
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 11 Мар 2009, 15:26

Re: съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала с

Мнениеот vaskovasko » 29 Юли 2019, 11:31

Първо слагаш табелка на портала. Второ пускаш гумите. Трето режеш гумите. А може и така https://auto.blitz.bg/novini/mzh-dade-nezabravim-urok-na-ssed-koyto-postoyanno-blokiral-kolata-mu-snimki

А това, че са на улицата не значи че може да спират пред входа.
Законния начин е да викнеш КАТ или общинска полиция и да чакаш от умрял писмо.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала с

Мнениеот mishko1971 » 29 Юли 2019, 12:15

Благодаря и беше интересно. Но питах как мога да оставя следа с писмено оплакване - към коя институция и кой закон се нарушава?
mishko1971
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 11 Мар 2009, 15:26

Re: съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала с

Мнениеот boxko » 30 Юли 2019, 11:33

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:

1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;

3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;

4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;

5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;

6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;

7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;

8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:

1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;

2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала с

Мнениеот mishko1971 » 31 Юли 2019, 10:08

Благодаря Ви.
Доколкото разбирам, оплакването следва да е в РУП, отдел КАТ, позовавайки се на член 98 от ЗДП, по възможност придружено със снимки и видео, и готовност за свидетелстване?

Благодаря Ви.
mishko1971
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 11 Мар 2009, 15:26

Re: съседи блокират изцяло улицата - без достъп до портала с

Мнениеот boxko » 31 Юли 2019, 15:20

Можете да си извикате КАТ, за да се глоби нарушителя, а може и да извикате паяк, за да отстрани нарушителя.
Може и да заведете дело срещу тях и да си ги осъдите да не спират повече там.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron