начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изтичане срок на договор за наем

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот nuneva » 05 Юли 2019, 15:41

Здравейте!
Въпросът ми е следният:
Договор за наем е сключен на 27.07.2018 г. за срок от 1 година между нас, в качеството ни на наемодатели, и търговско дружество. Същият няма да се продължава. В договорът изрично е разписано, че " договорът не може да бъде удължаван". Според мен договорът изтича на 27.07.2019 г. и това е последната дата, на която най-късно наемателят следва да освободи и предаде съгласно условията на договора наетото помещение.
Тъй като 27-и е в неприсъствен ден / събота/, счита ли се, че наемателят може да освободи помещението на 29.07?
Благодаря ви предварително!
nuneva
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Окт 2017, 14:46

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Юли 2019, 19:08

Ако питате счетоводно, то срокът е в събота. Падежът иначе е в събота, но се изпълнява в понеделник, примерно. Понеделник трябва да са напуснали.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот nuneva » 09 Юли 2019, 13:50

ivan_lawyer написа:Ако питате счетоводно, то срокът е в събота. Падежът иначе е в събота, но се изпълнява в понеделник, примерно. Понеделник трябва да са напуснали.



Благодаря Ви!
Ще напиша уведомително писмо до фирмата, че договорът се счита за прекратен от 28.07, и поради настъпване на прекратителното основание в неприсъствен ден /27,07/, да подпишем приемно-предавателен протокол на 29.07/понеделник/.
nuneva
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Окт 2017, 14:46

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот ivanov_p » 16 Юли 2019, 10:56

Не знам защо се притеснявате за неща, които не зависят от вас? Ще си върнете помещението сега, ако дружеството е добросъвестно и 2-3 дни нямат значение, ако дружеството не иска да върне имота противопоставянето е в договора, може и да изпратите отделно съобщение, може и да не пращате, като дойде 27 ще го мислите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот tochotocho » 09 Дек 2019, 21:06

Чета стари ПОСТОВЕ! Но какво? ,дали е 29 или 29 е дребосък. Срокът е изтекъл и фирмата т.е. НАЕМАТЕЛЯ не освобождава и не предава владението или го предава в невъобразим вид. Виж филми от сталинградската епопея. Изрязъл е радиаторите- зазидал е прозоци и т.н. Става и си заминава. няма протоколи и пр. Това са неща между интелегентни контрагенти. Дори влязох в имота си чрез СЪДИЯ- ИЗПЪЛНИТЕЛ! И сега какво? ИСКОВЕ, предварителен протокол-оглед, вещи лица и пр. Търси МИХАЛЯ! Такива са фирмите. Наемат, плащат месец, два и после гони МИХАЛЯ!
При следващия кандидат-наемател исках гаранции - ипотека на негов имот, заем в банка чрез която да си получавам наема! Така е по европ.норми. Банката ми плаща наема,а тя си има договорни отношения с фирмата.
Да, явиха се фирми с банков капитал 5 лева и 0 имущество. Бягайте им казах! Така е фирми наемат имот, плащат месец, два и после СТОП. Тръгваш по мъките. ЕООД - 5 лв в банката,
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Дек 2019, 03:12

Капиталът - според теорията - това е важна част от науката - теорията - да се осмисли първо теоретично - после на практика - ще плескаме вар, както казват майсторите. Та капиталът теоретично - трябвало да се държи или в Банката - или в наличност - под формата на мебели, компютри, тоест - като договаряш с ООД - да знаеш има ли - няма ли пари.

Фантастико - магазините - са ЕТ.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот tochotocho » 25 Дек 2019, 18:15

Иване, вие наясно ли сте ? капитал що е то ? в банка има само 5 лева. Капитал - имущество: мебели, компютри и др техника, телевизори и пр. са по фактури на друга фирма. А , нашия" човек " е само ползватерл, не е собственик. И съответната фирма си ги прибра. Няма запор на имущество, на банков капитал. Е, това е гони Михаля! Затова вече искам фирмата да си тегли кредит от банка, банката да ми плаща наема за срока на договора и гарнционни условия - ипотека на баба, дядо, чичо, леля и пр. Е досега не се отзова никоя фирма при тези усломия. Те искат наемане, плащане 1 до два наема и после имаме трудности , изчакайте и след 6 -7 месеца тихичко се изнасят ! При мен бяха изрязали радиаторите и други бели. Затова -съвет към наемодателите на магазини : изисквайте гаранции!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Изтичане срок на договор за наем

Мнениеот tochotocho » 27 Дек 2019, 18:44

Иван се опитва да даде определение на КАПИТАЛ. Затова реших отново да "зачитая снова " КРАЛ / т.е. Карл Маркс и неговия "КАПИТАЛ" Към края съм. Трудна книга е ! Дори и за професори като мен. Има една сентенция, че Маркс даде на нас марксистите КАПИТАЛА, а остави богаството на западняците! И къде се скъса веригата. Не в САЩ, Великобритания, а в Россия! Къде е капиталът в България, Иване. При теб ли е?
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron