начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ЗДРАВЕИТЕ аз сьм на 53 години

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЗДРАВЕИТЕ аз сьм на 53 години

Мнениеот alex662511 » 04 Юни 2019, 16:03

преди 5 години получих удьр или още казано инсулт и много трудно протича моето вьзтановяване а получих заплаха от моята бивша приятелка и маика заплаха че ще ме сьди за детска издрьжка на детенцето напусна ме без предупреждение :( преди 1 година и за това време не ми е довела дьщеричката да я видя какво бихте ме посьветвали как да постьпя предварително сьм ви благодарен за отделеното внимание
alex662511
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2019, 15:39

Re: ЗДРАВЕИТЕ аз сьм на 53 години

Мнениеот alex662511 » 09 Юни 2019, 13:44

при положение че дьржавата ми определи имвалидна пенсия от 300лв и лекарствата ми са кьм 100лв но за сьжаление това са ми доходите.но вьзможностите са ми ограничени в момента пращам кьм 50 лв всеки месец.
alex662511
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2019, 15:39

Re: ЗДРАВЕИТЕ аз сьм на 53 години

Мнениеот teogeo » 09 Юни 2019, 19:28

alex662511 написа:при положение че дьржавата ми определи имвалидна пенсия от 300лв и лекарствата ми са кьм 100лв но за сьжаление това са ми доходите.но вьзможностите са ми ограничени в момента пращам кьм 50 лв всеки месец.


Здравейте, при това положение не мисля, че съдът ще Ви осъди да заплащате издръжка.

Чл. 142. (1) Размерът на издръжката се определя според нуждите на лицето, което има право на издръжка, и възможностите на лицето, което я дължи.


Независимо при кого живее детето (т.е. кой родител упражнява родителските права) съдът ще определи издръжката му като една сума (например 300лв) и ще я раздели между двамата родители според възможностите им. Така е най-правилно, макар че някои съдии просто определят сумата, която ще плаща родителят, който не упражнява родителските права. Ако майката е в по-добра позиция от Вас (здравословно и т.н.) да получава по-добър месечен доход, то тя ще поеме по-голямата част от издръжката (да, напълно възможно е да се определи пропорция 50:250 за Вас:майката).

Размерът на издръжката и възможностите Ви за заплащането й не са обвързани по никакъв начин от правото Ви на лични отношения с детето. Поискайте си ги от майката.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: ЗДРАВЕИТЕ аз сьм на 53 години

Мнениеот alex662511 » 10 Юни 2019, 09:57

моля да ме извините но за мое сьжаление получих много тежьк инсулт като са ми засегнати десния крак и дясната рька правя опити за вьзтановяване като се опитвам да ползвам лявата си рька за да мога да кореспондирам сьс вас за което сьм ви много благодарен ще се радвам да получавам и други отговори на моя казус моите почитания кьм всички вас
alex662511
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2019, 15:39


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron