начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

дело срещу държавна институция

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


дело срещу държавна институция

Мнениеот geovanna » 26 Май 2019, 23:12

имам проблем с държавна институция, свързана с лоша услуга и бездействие. Мога ли да заведа дело за обещетение, тъй като щетите са значителни. не съм юрист, но съм чувала, че първоначално се води дело, като се поемат всички такси, а на втори етап, се претендира за обезщетение. Търся мнение и евентуално адвокат
geovanna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Май 2019, 13:23

Re: дело срещу държавна институция

Мнениеот kalahan2008 » 29 Май 2019, 01:43

Първо отправяте до съда искане да задължи административния орган да извърши услугата, по реда на глава 15 от АПК, а след като съдът я осъди и тя въпреки това продължи да бездейства, имате два пътя:
1. Да образуване изпълнително дело срещу адм. орган въз основа на осъдителното решение - образува се при съдебен изпълнител, който при неизпълнение налага последователно глоби до осъществяване на дължимото поведение;
2. Да образувате дело за обезщетение от вреди на основание ЗОДОВ.
Адвокатите нямат право да препоръчват други адвокати чрез интернет, съгласно Етичния кодекс на адвоката.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron