начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запор от ЧСИ от 2003 година

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор от ЧСИ от 2003 година

Мнениеот wast75 » 13 Май 2019, 19:07

Здравейте, :)
днес бях в КАТ - София, за да дерегистрирам една от служебните ни коли, но ме върнаха, защото фирмата имала запор. Дори не знаехме. :|
Интересното е, че в НАП и търговския регистър, нямаме запори към 13.05.2019 год.
Дори няма запор с дадения номер или дата 07.10.2003.
От КАТ ми дадоха номер и дата на запора. Но не ми дадоха име на ЧСИ-то, което е наложило запора.
Можете ли да ми кажете, как да намеря името на ЧСИ-то, за да свали този измислен запор и да си оправим колите?
wast75
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Дек 2018, 18:10

Re: Запор от ЧСИ от 2003 година

Мнениеот telman » 13 Май 2019, 20:51

Пускате справка - попълва се в интернет. Справка за длъжници към ЧСИ. Ще излезят номерата и ще се ориентирате по номера на делото - например по годината - но тук имате стар запор от Държавен съдебен изпълнител.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re: Запор от ЧСИ от 2003 година

Мнениеот kalahan2008 » 13 Май 2019, 21:50

Тъй като запорът е от 2003 г., справка от Камарата на ЧСИ няма да Ви свърши работа. Идете в съдебно-изпълнителната служба при съответния районен съд/Държавен съдебен изпълнител/, където е седалището на дружеството, и направете справка в деловодството по ЕИК за образувани срещу дружеството изпълнителни дела. След това искайте да бъде прекратено изпълнителното дело /ако все още не е прекратено/ и вдигане на запора.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Запор от ЧСИ от 2003 година

Мнениеот wast75 » 23 Май 2019, 16:25

Здравейте,
Имам нова информация.
Днес бяхме при нотариус, за да прехвърлим една кола от физ. лице (собственика на фирмата) на фирмата. И не стана. При нот. излезе, че физ. лице има запор. В системата му излезна, че ''има запор в регистъра на КАТ - София''.
Отидохме в КАТ, като се чудим от къде е този запор. Имаше само един фиш от 50 лв. за скорост от 2015 год, връчен днес, платен днес... В кат във видеоконтрол провераха за запор и нищо не излезна
Отидохме пак да се пробваме да отпишем служебната кола и пак не стана. На гишето за пускане и спиране от движ излиза, че фирмата има зарор от държавен съдия изпълнител. С 300 зора ми з дадоха инфо, че запорът е ТД София - Младост.
wast75
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Дек 2018, 18:10

Re: Запор от ЧСИ от 2003 година

Мнениеот kalahan2008 » 29 Май 2019, 01:55

wast75 написа:На гишето за пускане и спиране от движ излиза, че фирмата има зарор от държавен съдия изпълнител. С 300 зора ми з дадоха инфо, че запорът е ТД София - Младост.

Е това няма как да е вярно. Съдия изпълнителите не налагат запори по вземания на ТД от 2000 г., през 2003 г. се налагаха от публични изпълнители при Агенцията за държавни вземания /които не са съдия изпълнители/.
Идете в НАП и там питайте дали сте имали изп. дело и какво се случва с него.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron