начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Напускане без предизвестие

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Напускане без предизвестие

Мнениеот danilabg » 01 Май 2019, 17:19

Здравейте работя в частния сектор но скоро ще започна работа като държавен служител. Интересува ме как мога да напусна без предизвестие и дължа ли аз някакви пари на сегашния ми работодател - работна заплата, осигуровки или нещо от този род. Трябва ли да му покажа някакъв документче започвам държавна работа?
danilabg
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2019, 17:15

Re: Напускане без предизвестие

Мнениеот miko_pk » 01 Май 2019, 19:00

Като гледам въпроса, явно в държавната администрация не се изисква да можеш да четеш. #съсипахтеятаядържава
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Напускане без предизвестие

Мнениеот bvoykov » 01 Май 2019, 21:05

Чл. 327 от Кодекса на труда:
Чл. 327. (1)Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:
9. постъпва на държавна служба;


Прекратяването става с писмено изявление от Ваша страна, било то молба, заявление, съобщение, писмо, уведомление, както искате го наречете, в което трябва да заявите, че прекратявате трудовото правоотношение поради постъпването Ви на държавна служба, като би следвало да приложете и копие от заповедта за назначаване по служебно правоотношение. Не дължите никакви пари на работодателя в този случай.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Напускане без предизвестие

Мнениеот miko_pk » 01 Май 2019, 21:59

Ето, веднага се намери услужлив колега, да ти прочете КТ.
Така ще се намери и някой, който да ти върши работата, но виж заплатата ще си я папнеш само ти. Честита службица, нека ти е до пенсия, а и след това по стара партийна традиция!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Напускане без предизвестие

Мнениеот danilabg » 02 Май 2019, 01:03

Кодекса на труда съм си го прочела и сама, досега през всичките ми години единственото нещо което не съм позволила е някой да ми върши работата, а ти ако искаш да папнеш някоя заплата дано да ти е сладко!
danilabg
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2019, 17:15

Re: Напускане без предизвестие

Мнениеот miko_pk » 02 Май 2019, 14:01

Ти си готов кадър-нагла, безочлива и очевидно неможеща да чете-демек си неграмотна. Абе, моме проста-кой ти даде поста!? Даде ми го вожда, който ме оножда. За едната службица ли намери да се онождаш? Мърла, две изречения не знае да прочете, обаче нагло животното с *утката напред, тича и по форумите се обяснява. Марш, безсрамен миндюл, такъв! Изчезни!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron