начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запустял селски имот превърнат в сметище

Казуси за недвижими имоти


Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот petertun » 14 Апр 2019, 13:23

Здравейте,

На селото на майка ми граничим с имот който е запустял,собственика е починал и неговите наследници са разпръснати по света и не се интересуват от него.Целия имот е в храсти и треви по 2 метра ,а отскоро други наши много "възпитани" комшии са го превърнали в сметище,като си изхвърлят цели чували с битови отпадъци,и после котки и кучета ги разкъсват и разнасят.Пласмасови отпадъци,дрехи ,навсякъде. :roll:
Направо съм в потрес !
Чудя и се мая ,каква е тая БГ простотия и как аджеба да я оправя.Към селския кмет ли да се обърна , и каква точно жалба да подам ,че да има някакъв ефект ? /понеже кмета е от тоя тип кметове,незаинтересовани от проблемите на хората ,а гледа да си изкара мандата / и съм сигурен, че няма да обърнат абсолютно никакво внимание.Към селския полицай ли да напиша жалба за създаване на незаконно сметище?
Самите комшии казват ще го изчистим,но на другия ден продължават скришом да изхвърлят :roll: :twisted:
Моля за съвет .
petertun
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Авг 2016, 03:04

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот ivanov_p » 15 Апр 2019, 08:33

Изчистете го, заградете го и го приобщете към вашия. Чистенето да стане от фирма с фактура, както и ограждането.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот petertun » 15 Апр 2019, 09:56

Това ще излезне поне 500-600лв и нагоре ,а и няма гаранция че през оградата пак няма да мятат боклуци .Или да срежат мрежата.
petertun
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Авг 2016, 03:04

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот ivanov_p » 15 Апр 2019, 10:56

При това положение кмета какво да направи?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот petertun » 15 Апр 2019, 11:42

Понеже самия двор няма ограда,част от сметището е на самата улица.А улицата е общинска/държавна собственост.От тая гледна точка исках да знам няма ли някакви наредби, съответно наказания за създаване на нерегламентирано сметище?
Не може това да е нормално :roll:
petertun
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Авг 2016, 03:04

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот nikodim77 » 15 Апр 2019, 13:10

А цената на имотът не е ли по-висока от тези 500-600 лева? Та дори и оградата, която следва да монтирате – изградите? :roll: Отговорът на колегата (съфорумец) ivanov_p няма предвид това да не се хвърлят боклуци, а един институт предвиден в ГПК и ЗС. Изчистете, поставете оградка и извикайте на място да подиша чист въздух някой познат – приятел адвокат… :wink:
А и все пак си мисля, че наличието на ограда би разубедило някои от желаещите да продължат да хвърят отпадъци в имота.

пп. горното в зависимост от Вашите желания за имотни състояния и моралните Ви принципи! Но ако имотът пустее и е сметище, а вие разполагате с физическата възможност да го превърнете в градина или хубав подреден и поддържан кът, то тогава моралът настрана...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот petertun » 15 Апр 2019, 16:36

nikodim77 написа:Отговорът на колегата (съфорумец) ivanov_p няма предвид това да не се хвърлят боклуци, а един институт предвиден в ГПК и ЗС. Изчистете, поставете оградка и извикайте на място да подиша чист въздух някой познат – приятел адвокат


Какво означава това? И адвокат за свидетел ли? Не ви разбирам.
petertun
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Авг 2016, 03:04

Re: Запустял селски имот превърнат в сметище

Мнениеот nikodim77 » 15 Апр 2019, 18:45

Адвокатът не е за свидетел, а за отговор на – „Какво означава това?” Е, защо пък не и за свидетел, ако след това, обаче няма да Ви представлява по евентуални бъдещи дела във вр. с „изчистването и поставяне на оградката”. (последното да не Ви стресне! Хипотетично е) Адвокатът ще доведе и до разбиране това, което не разбирате от предходния ми пост.
Ще се спра отново на морала: По-горе написах , „…моралът настрана...” Далече съм от изключване на моралните ценности в животът на хората, напротив! Аз лично считам, че същите следва да с приоритет и пред законовите норми. И в този смисъл е терминът „добри нрави” подчертаван в съдебната практика.
Та, мисля, че ако имате възможност да превърнете това сметище в едно по-приветливо място. Облагородявате го, черпите плодовете от неговото ползване, то това са действия – много по-морални от същите на тези, които са оставили имотът да се превърне в такова сметище. Като последващ резултат от тези Ваши евентуални действия, се явява и институтът, за който споменах, и който би Ви бил пределно изяснен от адвокат (нотариус) и т.н.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron