начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург



Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот daniel76 » 18 Окт 2012, 23:26

Здравейте,
Имам нужда от помощ. Искам да направя консултация (възмездно) с адвокат за евентуално завеждане на дело в Страсбург. Държа адвокатът да има поне 2 заведени дела в Европейския съд, т.е. професионалист с практически опит на който мога да предоставя всички налични документи досега, той да ги прегледа и да ме посъветва как да постъпя. Предпочитам адвокатът да е в София. Ще съм благодарен ако някой от вас може да се отзове или да препоръча свой колега.

Казусът: преди 15г закупих апартамент (платен на 100%) в сграда, която беше построена на ~30%. Фирмата обяви фалит и започнах дело. По средата на делото, собственикът на фирмата почина и с това делото приключи. Строежът го взе друга фирма и го дострои. Водих дело с нея, но както става в нашата държава, не само че не получих това което съм закупил, но вече съм осъден от ВКС да заплатя разноските по делото на втората фирма. Детайли, решения на съда, както и всички налични документи ще предоставя на срещата.

Благодаря предварително на всеки, който може да помогне или препоръча адвокат.
daniel76
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:47

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот neutralen » 19 Окт 2012, 15:30

"Имало едно време, ее по онуй време, двама приятели - единия от Враца, другия от Кюстендил. Този от Враца, както си седял изведнъж се сетил че в Кюстендил се отглеждат хубави ябълки, дояло му се и взел че написал писмо на приятеля си:
- Приятелю, прати ми 20 кг хубави евтини ябълки.
Приятелят му от Кюстендил му отговорил:
- Приятелю, хубавите ябълки не са евтини, а евтините не са хубави."

Горната история прилича на вашата - вие търсите помощ, но поставяте такива условия, на които практически не отговаря нито един адвокат - едновременно да има поне 2 дела до съда в Страсбург, да е професионалист, да е от София, да разбира от вещно, облигационно, търговско право и граждански процес и да е по вещ и от съдиите от Върховния касационен съд.

Мисля, че най-добре е, ако искате да получите помощ, да обявите e-mail адрес, на който е възможно да получите оферти за услугата и вие да прецените с кого да се свържете за да ви направи жалбата до съда в Страсбург.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот ykovachev » 19 Окт 2012, 16:08

Познавам колега, който отговаря поне на повечето критерии, но от тях личи още нещо - цели се пререшаване на спора по същество в Страсбург. Точно от този колега, който има бая повече от 2 дела знам, че това нЕма как да се случи.
Амин.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот daniel76 » 19 Окт 2012, 17:02

Незнам защо така ме нападате. Условията ги поставих, защото от "компетентни" адвокати си препатих. С това не искам да обиждам никой. Не съм поставял условие за "евтини ябълки". Искам някой да погледне какво се е случило досега и да даде мнение за дело в ЕС. Не търся пререшаване на случая защото прочетох че това не се случва в Страсбург. По-скоро дали моите права са били нарушени и ако такова нарушение е налице да коментираме следващите стъпки. Напълно съм наясно, че има вероятност да не мога да заведа дело, т.е. то да не бъде допуснато. Именно затова търся помощ и се обръщам към вас.

Искам да уточня, че това не е конкурс и поставените критерии не са задължителни условия. Всеки който счита че има нужната квалификация и опит, и би се заел с моя случай моля да се свърже с мен по емайл: Изображение

Благодаря.
daniel76
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:47

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот ykovachev » 19 Окт 2012, 17:34

На мен не ми изглежда никой да Ви напада. Просто малко завишенки ни се видяха условията. Колегата е видял едно в това, аз - друго. Радвам се, че знаете какво е възможно да постигнете у СтрасбургО :D
Успех!
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот neutralen » 19 Окт 2012, 20:19

Е пък точно на този e-mail адрес едва ли някой ще ви се обади.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот daniel76 » 19 Окт 2012, 20:47

neutralen написа:Е пък точно на този e-mail адрес едва ли някой ще ви се обади.


Не очаквам обаждане по e-mail!
Нарочно не съм дал корпоративен мейл или такъв съдържащ имена. Нарочно е публикуван като картинка, а не е написан с букви. Но не мисля че това е същественото в случая. Аз следя темата редовно и който не желае да изпраща емейл има други начини да обменим контактна информация. Всеки сам решава за себе си каква и колко лична информация да изложи онлайн.
daniel76
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:47

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот neutralen » 19 Окт 2012, 22:32

Тук във Форума има и дедективи, но едва ли някой ще тръгне да ви издирва, за да установи контакт с вас.
Във Форума много пъти е разисквана темата за съда в Страсбург, ако издирите темите, сам ще си отговорите на въпросите, които ви вълнуват. Дори аз съм изразявал мнение по тези теми, включителво за допустимост на производството пред съда в Страсбург.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот daniel76 » 19 Окт 2012, 23:45

Иронията е ненужна, но вероятно заслужена.
Преглеждам различните теми и се ограмотявам, прочетох няколко пъти "Конвенция за защита правата на човека и основните свободи". Но все пак аз не съм юрист и затова предпочитам консултация с такъв.

П.С.: Изглежда, че личните съобщения не бяха активирани. Коригирах това през настройките на профила ми. Вече има още един начин за контакт.
daniel76
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Авг 2011, 11:47

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот capry91 » 22 Фев 2019, 15:53

Фондация Живот за Цялото, като учредител на Института за защита на българите, жертва на дискриминация в чужбина (ИЗБЖДЧ), обявява конкурс за набиране на адвокати и адвокатски колективи, за представителство по съдебни дела пред Европейският Съд по Правата на Човека (ECHR) https://www.echr.coe.int

Изисквания към кандидатите:
• Минимун 5 годишен опит, по водене на дела пред (ECHR);
• Определен брой спечелени дела пред горепосочената инстанция;
• Минимум 5 годишен опит, по водене на дела с международен правен аспект;
• Задълбочени познания в областа на международното и Европейското право;
• Опит при воденето на дела, обект на местно законодателство в страната, в която съответния адвокат или дружество упражнява своята дейност;
• Владеене на Английски език на професионално ниво и втори европейски чужд език.
Всеки участник при проявен интерес към обявата, моля да приложи адрес по месторабота, и информация по горепосочените изисквания, както и информация за възраст, образование, информация относно лични публикации или обществени участия и лична снимка на мейла на фондация
Живот за Цялото
jivotzacialoto@gmail.com
Крайният срок за изпращане на кандидатурите е до 15 март 2019г. Владеенето на английски език е задължително условие за участващите.
capry91
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2006, 12:04

Re: Консултация (възмездно) с адвокат за дело в Страсбург

Мнениеот ibgdimitrov » 22 Фев 2019, 16:56

daniel76 написа:Здравейте,
Имам нужда от помощ. Искам да направя консултация (възмездно) с адвокат за евентуално завеждане на дело в Страсбург. Държа адвокатът да има поне 2 заведени дела в Европейския съд, т.е. професионалист с практически опит на който мога да предоставя всички налични документи досега, той да ги прегледа и да ме посъветва как да постъпя. Предпочитам адвокатът да е в София. Ще съм благодарен ако някой от вас може да се отзове или да препоръча свой колега.

Казусът: преди 15г закупих апартамент (платен на 100%) в сграда, която беше построена на ~30%. Фирмата обяви фалит и започнах дело. По средата на делото, собственикът на фирмата почина и с това делото приключи. Строежът го взе друга фирма и го дострои. Водих дело с нея, но както става в нашата държава, не само че не получих това което съм закупил, но вече съм осъден от ВКС да заплатя разноските по делото на втората фирма. Детайли, решения на съда, както и всички налични документи ще предоставя на срещата.

Благодаря предварително на всеки, който може да помогне или препоръча адвокат.





Човече не си давай парите напразно- само 4 % от жалбите до Съда в Страсбург се разглеждат, още по малък е процента на спечелилите делата срещу държавите. Още повече че не са ти нарушени Човешките права-не си бил бит, унижаван, нито делото е наказателно и да са ти ограничени правата.
Запомни едно нещо-всеки адвокат /почти всеки/ ще ти каже-да може да заведеме дело-но никога няма да ти каже че шансовете за спечелването на това дело /в твоя случай особено/ са Нищожни.
ibgdimitrov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 20 Мар 2009, 16:27


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


cron