начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Делба на имот

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Делба на имот

Мнениеот gilieva81 » 11 Яну 2019, 22:00

Здравейте!Мъжат с който живеем н семейни начала и леля му са съсобственици на първи и втори етаж от къща.Придобити са след покупко-продажба от страна на бабата на мъжа ми.Разбира се само формално,не са заплащали нищо.В договора пише,че сумите са изплатени в брой.Бабата запазва правото си да ползва имота до смъртта си.Дъщеря ѝ (лелята) е осиновена от малка от друго семейство и няма право на наследство по закон Бащата на мъжа ми е починал преди покупко-продажбата.Той е бил единственият наследник на бабата,която в последствие съжаляваше,че е направила подарък н дъщеря си, която аз лично съм виждала да идва за 30мин. два пъти в годината.Тоест-не полагаше никакви грижи за родната си майка,дори когато беше на легло.Има и измама за 10000, които бабата е дала,за да се вкарат в банкова сметка за черни дни.Лелята отрича такова нещо.Нямаме нищо черно на бяло.
Бабата почина октомври и сега дъщеря ѝ иска да и препишем земи,а в замяна тя ще ни даде дела си от къщата.Третият етаж се обитава от съвсем друго семейство.Само че,за периода от договора и смъртта на бабата ние сме правили много подобрения.За по големите разходи нямаме касови бонове.Сменена е дограмата на двата етажа, сменени са всички врати с пвц,част от кухнята е отделена и направена баня, навсякъде дюшамето е сменено с теракот и ламинат.Сложихме и изолация,общо взето старата къща подновихме изцяло.
Моля за съвет как да действаме!Можем ли по законен начин да оспорваме и вземем и нейната част?Забравих да напиша,че земята на която е къщата е общинска,с право на ползване.Ако откупим земята,можем ли да претендираме за нейния дял?
В безизходица сме... :?
gilieva81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2019, 01:15

Re: Делба на имот

Мнениеот Melly » 12 Яну 2019, 21:25

gilieva81 написа:Здравейте!Мъжат с който живеем н семейни начала и леля му са съсобственици на първи и втори етаж от къща.Придобити са след покупко-продажба от страна на бабата на мъжа ми.Разбира се само формално,не са заплащали нищо.В договора пише,че сумите са изплатени в брой.Бабата запазва правото си да ползва имота до смъртта си.Дъщеря ѝ (лелята) е осиновена от малка от друго семейство и няма право на наследство по закон Бащата на мъжа ми е починал преди покупко-продажбата.Той е бил единственият наследник на бабата,която в последствие съжаляваше,че е направила подарък н дъщеря си, която аз лично съм виждала да идва за 30мин. два пъти в годината.Тоест-не полагаше никакви грижи за родната си майка,дори когато беше на легло.Има и измама за 10000, които бабата е дала,за да се вкарат в банкова сметка за черни дни.Лелята отрича такова нещо.Нямаме нищо черно на бяло.
Бабата почина октомври и сега дъщеря ѝ иска да и препишем земи,а в замяна тя ще ни даде дела си от къщата.Третият етаж се обитава от съвсем друго семейство.Само че,за периода от договора и смъртта на бабата ние сме правили много подобрения.За по големите разходи нямаме касови бонове.Сменена е дограмата на двата етажа, сменени са всички врати с пвц,част от кухнята е отделена и направена баня, навсякъде дюшамето е сменено с теракот и ламинат.Сложихме и изолация,общо взето старата къща подновихме изцяло.
Моля за съвет как да действаме!Можем ли по законен начин да оспорваме и вземем и нейната част?Забравих да напиша,че земята на която е къщата е общинска,с право на ползване.Ако откупим земята,можем ли да претендираме за нейния дял?
В безизходица сме... :?


Имате спешна нужда от адвокат - специалист във вещното, наследствено и семейно право :idea:
Писането по форуми няма да ви помогне.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Делба на имот

Мнениеот gilieva81 » 14 Яну 2019, 14:47

Да,ще направим консултация.Да ни препоръчате някой във Варна?
gilieva81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2019, 01:15

Re: Делба на имот

Мнениеот gridiron » 14 Яну 2019, 22:29

gilieva81 написа:Да,ще направим консултация.Да ни препоръчате някой във Варна?


Чувал съм за адв.Гинка Добрева Янкова ,към която съдиите били имали специално отношение Демек- тя си има свои кучета в съда ,кето е много важно,защото то определя дали ще спечелете делото
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Делба на имот

Мнениеот Melly » 14 Яну 2019, 22:48

gridiron написа:Чувал съм за адв.Гинка Добрева Янкова ,към която съдиите били имали специално отношение Демек- тя си има свои кучета в съда ,кето е много важно,защото то определя дали ще спечелете делото

Това си е жива анти реклама, gridiron. Знаеш ли как ги обичам такива, надушвам ги отдалеч. А и да ти пошушна на уше - имам имунитет... :lol: :lol: :lol:

Аре, стига ти толкова! 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Делба на имот

Мнениеот gridiron » 15 Яну 2019, 00:42

Melly написа:
gridiron написа:Чувал съм за адв.Гинка Добрева Янкова ,към която съдиите били имали специално отношение Демек- тя си има свои кучета в съда ,кето е много важно,защото то определя дали ще спечелете делото

Това си е жива анти реклама, gridiron. Знаеш ли как ги обичам такива, надушвам ги отдалеч. А и да ти пошушна на уше - имам имунитет... :lol: :lol: :lol:

Аре, стига ти толкова! 8)


Добре ,нека хората да кажат нещо за адв Гинка Добрева Янкова от Варна
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Делба на имот

Мнениеот lawchoice » 15 Яну 2019, 02:00

gridiron,
Народният съд ли искаш да възродим? Вероятно би се цанил и за негов председател. Сигурно има хора, които биха ти повярвали в началото, че се бориш за някаква всеобща справедливост /каквото и да значи това/. Истината обаче винаги излиза на яве - а тя е елементарна и нееднократно си я демонстрирал тук. Хем говориш за спазване на някакви правила, хем си готов сам да ги пренебрегнеш когато ти отърва. Например, когато търсеше възможност за нерегламентиран контакт с членовете на състава на ВКС, който разглежда спора за прословутите имоти във Варна.

Никому не са нужни подобни борци за справедливост.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Делба на имот

Мнениеот gilieva81 » 15 Яну 2019, 02:27

Много ви моля да прекратите спора!
В безизходица сме!
gilieva81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2019, 01:15

Re: Делба на имот

Мнениеот gridiron » 19 Яну 2019, 02:01

lawchoice написа:gridiron,
Народният съд ли искаш да възродим? Вероятно би се цанил и за негов председател. Сигурно има хора, които биха ти повярвали в началото, че се бориш за някаква всеобща справедливост /каквото и да значи това/. Истината обаче винаги излиза на яве - а тя е елементарна и нееднократно си я демонстрирал тук. Хем говориш за спазване на някакви правила, хем си готов сам да ги пренебрегнеш когато ти отърва. Например, когато търсеше възможност за нерегламентиран контакт с членовете на състава на ВКС, който разглежда спора за прословутите имоти във Варна.

Никому не са нужни подобни борци за справедливост.


lawchoice, ти като действаш съдия,не си ли разбрал,че с това ваше продажно поведенческо на подтиквате да бъдем каквито не сме. Как може по-чеснаму да се вмъкнеш в 10-те % на които им се допуска жалбата Невиждаш ли бг мафията как го е направила. ВКС да не е за малките хора.Първта пречка, 300 лв за преподписване на жалбата, после не можеш да угодиш на съдия доклатчика,ако някоя мутра не ти е ходатайствала или не си ангажирал адвокат от приятелите на Лозан Панов Това, че адвокатите не били задавли грамотно въпросите си е само предлог Нали пороците си ги изтъкнал в жалбата и освен нея има изложение Просто е гавра с хората които не са от обществото на мутрите До като си ратай на диктатурата, няма как да го проумееш
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Делба на имот

Мнениеот lawchoice » 20 Яну 2019, 16:39

gridiron написа:[
lawchoice, ти като действаш съдия,не си ли разбрал,че с това ваше продажно поведенческо на подтиквате да бъдем каквито не сме. Как може по-чеснаму да се вмъкнеш в 10-те % на които им се допуска жалбата Невиждаш ли бг мафията как го е направила. ВКС да не е за малките хора.Първта пречка, 300 лв за преподписване на жалбата, после не можеш да угодиш на съдия доклатчика,ако някоя мутра не ти е ходатайствала или не си ангажирал адвокат от приятелите на Лозан Панов Това, че адвокатите не били задавли грамотно въпросите си е само предлог Нали пороците си ги изтъкнал в жалбата и освен нея има изложение Просто е гавра с хората които не са от обществото на мутрите До като си ратай на диктатурата, няма как да го проумееш


Не мисля, че е важно в момента дали съм ратай или не на диктатурата. Струва ми се, че далеч по-полезно би било да осъзнаеш, че простото противопоставяне от типа - ние сме добрите, а вие лошите не върши работа. Както виждаш, имаш свободата да изразиш мнението си по повод постановени съдебни актове. Начинът да бъдеш чут не е чрез непрестанни хули и клевети. Също така това дали ти харесва или не даден съдебен акт, също не винаги означава, че при постановяването му формираната от съда воля е била опорочена. Ако действително /с оглед наличието на обективни данни/ е налице неправомерно поведение във връзка с постановяване на съдебни актове, по които си бил страна, следва да сезираш съответните държавни органи и да изминеш предвидения от закона път. Едва след това би могъл и да претендираш, че някой не си е свършил работата.

Завършвам с това, с което започнах. Въпросите и/или оплакванията във връзка с уредбата на касационното производство по граждански и търговски дела следва да бъдат адресирани до обитателите на сградата, на чиято фасада е изписан текста: "Съединението прави силата".
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Делба на имот

Мнениеот sylviapetkova » 18 Фев 2019, 17:21

В конкретния случай ми се струва, че възможно решение е да се търси обявяване на покупко - продажбата за симулативна. Ако се проведе успешно, ще се счете, че бабата никога не е спирала да бъде собственик на имота и след смъртта ѝ ще наследяват наследниците по закон. В случая лелята няма да е такъв наследник, ако е осиновена чрез пълно осиновяване.
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron