начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

20 работни дни ? Права

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


20 работни дни ? Права

Мнениеот ns199fly » 07 Дек 2018, 07:44

Здравейте,

Възможно ли е за съдействие от ваша страна по повод едни въпроси.

Подадох си молба за прекратяване на работните взаимоотношения с моят работодател.
По договор е 20 работни дни. Последният ми ден е след 3 дни.
В момента ме заливат с работа повече и повече от нормалното.
Държат се грубо и надменно.
Въпросът ми е следният:
В случай че не ми издържат нервите и си тръгна и само 3 дни ми остават както може да последва ?
( четох че ще дължа брутна дневна заплата за всеки останал ден които не съм бил на работа. )
Също на 20 работен ден което се води последен ден, възможно ли е да ме задържат по дълго от това и да не ме освободят и в такъв случай какви права имам.

Благодаря Ви предварително :).
ns199fly
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2018, 07:32

Re: 20 работни дни ? Права

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Дек 2018, 09:23

И да се обърнете към инспекция по труда - ефектът ще е малък. Там работят едни чиновници, които са доста объркани. Възможно е да попаднете на читави - но шансът е малък. Другото е да търсите връзки - което е доста неясно.

Тормозът на работното място е разпространен, аз го решавам само чрез съдебно решение - тоест - вкарвам документи в съд и определям хонорар на око, пищенето е голямо накрая. То не е само на работното място - има навсякъде тормоз - монополи, банки, колектори, чси, ужасни са - но накрая си ги осъждам.

В случая намерете читав работодател, няма институция, която да Ви защити, освен ако не се обърнете към съд.

Синдикати в България на практика няма.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: 20 работни дни ? Права

Мнениеот jhoro » 21 Юни 2020, 12:32

Темата е доста стара и питащия вероятно я е забравил. Но понеже казуса присъства постоянно - позволявам си да „я събудя“.
ivan_lawyer е отговорил, като ... техническата поддръжка на Microsoft - „абсолютно вярно и абсолютно безполезно“!
Вярно е, че цитираните институции са или незаинтересовани, или поне много мудни.

Но всеки проблем има поне още едно решение - както е казал Александър, разсичайки гордиевия възел!
Масова практика в подобни случаи е ... посещение при „Личния лекар“. Поради предстоящата промяна - много вероятно е човек да се разболее.
От друга страна - по-нормално е работодателя (или негов представител) да не разчита много на напускащ работник. Както за количеството, така и за качеството на работата! Ако пък работника е много ценен - би направил всичко възможно, да го задържи!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron