начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Наем на общо помещение с кофти съседи

Казуси за недвижими имоти


Наем на общо помещение с кофти съседи

Мнениеот stoyns » 30 Ное 2018, 16:01

Здравейте,

Преди 2 месеца наех входно помещение в кв. Люлин което е било заведение преди с цел да го използвам за вело ателие. Подписахме двустранен договор но не сме го заверили пред нотариус. След известно време единия съсед от първия етаж започна да ми прави забележки, че се говорело много силно, а другия че не желае да вдигам шум след 8 часът и не желае да го използвам в неделя, понеже това бил почивен ден. Аз помещението го използвам за офис и работилница ако вдигам шум то е до 10 часът, но имайте предвид, че не работя с индустриални машини, след 10 часът си върша работа на компютъра но някой път се увличам до късно да пиша и съм заспивал там. На дом съвета на блока единия съсед е говорил че ми е викал полиция и че съм вдигал страшно много шум, което не е вярно. Поради тези лъжи аз настоях за разговор с тях заедно с домоуправителя и касиера където те настояха да не оставам там през нощта и в договра да се опише работно време и да не го използвам в неделя като също така твърдят, че живея там и ако откажа техните условия да се изнасям от там. Това обаче се случва 2 месеца след като го наемам и след като съм направил ремонти на стойност близо 1000 лв по касови бележки като изключим труда. В моя договор тези неща не са опоменати, а те започват да имат тези изисквания след като е направен дом съвет в който всички са дали вота си за това аз да го използвам за вело ателие. По-късно разбирам, че тези съседи са искали да го наемат и да го направят кафене но дом съвета не им е разрешил. На всичкото отгоре единия съсед е бивш полицай който е бил домоуправител 10 год на блока, а другия му е роднина който има къща за мебели и е доста заможен. Друго което разбирам е, че човека с къщата за мебели е преустроил апартамента си като е направил кухнията стая за живеене и е изместил хола в спалнията като кухнията е на балкона. Така стаята която му е "новата спалния" е точно до стената на входа който е заграден и направен на заведение тоест апартамента до асансьора. Запознавайки се със закона разбирам, че тези ремонтни дейности в неговия дом са незаконни ако не е получил изричното позволение в писмен вид от всички във входа, разрешение от общината , кадастъра и имотния регистър. Друго което се чудя е това помещение което съм наел с какъв статут е и как мога да проверя. Това което знам е, че те трябва да имат разршение за строеж, съгласието на всички собственици във входа, разрешение от общината и да е вписано в имотния регистър до който нямам достъп. Другото което разбирам е, че те домоуправителя не е внесъл договора в общината. При комуникация с него за настаналата ситуация той ми каза, че каквато и жалба да вкарам в общината няма да стане нищо защото собственика на имотната къща бил личен приятел на кмета. Като цяло се чувствам всякаш ми правят психически тормоз и цялата цел е била да им направя ремонт за без пари и всичко това е било замислено от самото начало. Даже на квитанцията в която съм платил наема е писал с черен химикал а моите имена и подпис са със син....
stoyns
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2017, 11:46

Re: Наем на общо помещение с кофти съседи

Мнениеот stoyns » 30 Ное 2018, 16:03

Забравих да допълния, че съседите в разговора с мен казаха цитирам "Ти не вдигаш много шум и всичко е в рамките на нормалното, но не желаем да седиш там след 8 часът защото ни дразниш"
stoyns
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Ное 2017, 11:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron