начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Печатни грешки в договор?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 21 Ное 2018, 18:01

Здравейте,
Значи става въпрос за объркани препратки в общи условия на застрахователен договор, където в един член пише, че нещо е определено в друг член, но то не е определено там, а в друг член.
И накрая, застрахователя в писмо признава, че е допусната "техническа грешка" и това било поправено, като на банката е било изпратен следващ добавък и тези Общи условия където е грешката били изтеглени.
Но банката не ми е давала този следващ добавък и аз не съм подписвала нищо такова и изрично питах в банката дали има нови договори подписани от мен за това. И няма нищо такова като "следващ добавък" подписан от мен.

Сега, аз имам нещо против тяхно действие или бездействие, но като те не са ми дали условия без грешки аз как да определя искането си, след като може да има още грешки? И това им казвам и на тях.

Питането ми е, по кой закон мога и какво мога да искам от тях като обезщетение по принцип за такива объркващи грешки в договора, които не са обикновени печатни грешки и не променящи смисъла на дадено изречение, а имащи отношение към смисъл, който трябва да търся в други огромни абзаци и там го няма въпросното съдържание. А и този договор, не е индивидуално договорен, аз съм потребител и е извън сферата на професионалната ми дейност.
Настъпва някаква претенция от мен по този договор, той е писан от застрахователя с грешки и не ми е даден "следващ добавък" без грешки.
Все пак аз не съм юрист и не мога да знам дали има и други грешки и е възможно те да определят становището ми по даден иск по договора.
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 23 Ное 2018, 11:52

А дали може се намери някъде решения на съд за подобни казуси за грешки в договорите? Или това го има само в платените правни програми?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот ykovachev » 23 Ное 2018, 12:04

Можете да опитате в сайта на ВКС, има речник на ключови думи.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Ное 2018, 12:49

С всички условности - развалял съм банков договор. Това не значи, че трябва се следват интернет съвети, но - но.
Но - има тактика - има стратегия. Подсичане на противника - разбира се. Едно объркване на съдията, при положение, че е примерно неопитен - става идеален вариант.

Съдът е място за сплашване на противника, макар да сме приятелско настроено общество - случва се да ни мамят.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 25 Ное 2018, 00:09

ivan_lawyer написа:С всички условности - развалял съм банков договор. Това не значи, че трябва се следват интернет съвети, но - но.
Но - има тактика - има стратегия. Подсичане на противника - разбира се. Едно объркване на съдията, при положение, че е примерно неопитен - става идеален вариант.

Съдът е място за сплашване на противника, макар да сме приятелско настроено общество - случва се да ни мамят.


Здравейте,
Много ми е интересно какво следва от разваляне на банков договор за ипотека. И то след като е минало значително време, години и в имота има доста подобрения, а аз искам да си запазя имота, но има грешка призната от застрахователя за промяна на общите условия, които не са ми дадени за подпис и според ЗАКОН ЗА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА И ДОГОВОРИТЕ, Чл. 16. (Ал. 1 изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Когато предложението включва общи условия, приемането е действително, ако съдържа писмено потвърждение на общите условия.

Какво може да стане след като няма действително приемане на договора за застраховката, а тя е неделима част от ипотеката, според договора за ипотека. Демек може ли да се каже, че ипотеката ми се разваля защото нещо е вече делима част от договора, а то не може да бъде неделима.

От друга страна, банката, като застрахователен посредник и в нарушение на изискванията на чл. 325 от Кодекса за застраховането, след като не ми е дала задължителната част от информацията за договора за застраховката е предпоставка за разваляне на договора, не по моя вина.

Ама от това може ли да се заключи, че примерно застрахователя трябва да погаси целия кредит или солидарно с банката...

Да, далеч съм от мисълта, че може да се предприемат конкретния действия от моя страна, изцяло от интернет съвети, но от тези разговори си добивам представа как в общи линии стоят нещата.

Благодаря!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Ное 2018, 06:47

Интернет не е лошо място за съвети. Помогнал съм на много хора - нека да приемем факта, че адвокатите сме спецове по - уреждане, объркване и дезориентация на спорове.

Хубаво е да има документация, но - основното.

Не претрупвайте аргументите на две-три линии. Избирате една "клечка", така да се каже и се почва.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 25 Ное 2018, 20:35

ivan_lawyer написа:Интернет не е лошо място за съвети. Помогнал съм на много хора - нека да приемем факта, че адвокатите сме спецове по - уреждане, объркване и дезориентация на спорове.

Хубаво е да има документация, но - основното.

Не претрупвайте аргументите на две-три линии. Избирате една "клечка", така да се каже и се почва.


Е да не е лоша идеята, то и за това е направен този форум. Объркването и дезориентация са си характеристики, подход, в което няма нищо лошо, който си го може си го може. Но преди това и самото започване на спора си е умение и най-вече в изваждането на ефективни аргументи. То и да знаеш къде да ги намериш...

Благодарности на ykovachev за сайта на ВКС! Почвам да търся там, това ми се струва за най-ефективно понеже третира реално как би се развила една подобна ситуация.

Чета закона и не разчитам основно на чужда помощ. Намерих доста членове от Кодекса за застраховането дето са приложими.
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Ное 2018, 22:16

Явно цените на адвокатите в София са Ви непосилни. Има механизъм - счетоводен, по който да приведете в ефективна защита, своята борба. Има начин, повярвайте, но трябва пълномощно - реално отнесено до адвокат.

Защо.
Еми другата страна може да оспори подпис - това ми се е случвало. Уж е ок - почва оспорване.
Естествено ще се провалят - ама губите темпото.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 27 Ное 2018, 23:14

ivan_lawyer написа:Явно цените на адвокатите в София са Ви непосилни. Има механизъм - счетоводен, по който да приведете в ефективна защита, своята борба. Има начин, повярвайте, но трябва пълномощно - реално отнесено до адвокат.

Защо.
Еми другата страна може да оспори подпис - това ми се е случвало. Уж е ок - почва оспорване.
Естествено ще се провалят - ама губите темпото.


За цените още не съм питал, нямам си на идея колко може да струва.
За счетоводния механизъм ако ми кажете подробности ще разбера за какво иде реч.
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Ное 2018, 07:33

Обяснявам Ви схемата, с риск да се озова при моят познат Петър Хараламбиев в арест. Шега.

Тъй като хората в България са изначално бедни, нямат пари за хонорар на адвокат, а дори да имат - това ги обезкървява - тоест оставя ги без доходи, то в повечето случаи се прекратява договарянето за конкретен хонорар и се подхожда така. Аз вписвам, че сте платили една космическа сума, Вие ми давате поне пари за данъците, чакаме решението по делото, осъждаме другата страна, тя ми плаща на мен, по моя сметка, Вие си получавате сумите или резултат, тоест всеки взема своето. Иначе високият хонорар отива в едно небитие, просто е жалко. Жалко е да се изгуби. Уникредит Банк, бяха толкова нагли да искат Павлов регрес, което е отмяна на укриване на имоти, тоест - укрити са с дарение имоти. Шибнах им едни хонорари, то не бяха писъци, крясъци. Целият отдел се вдигна на жалък щурм.

Това са хвалби с Уникредит, но така процедирам аз. Просто нямат хората (клиентите) тези пари - а мисля много адвокати да го правят това, което казвам. В това е и основата на много насрещни лобистки маневри - да се лансират като гадини адвокатите с техните адвокатски възнаграждения и да ни изкарват алчни. ДСК, ОББ, всички банчици и баничари не искат, не щът да се проявява каквато и да е мисъл по дела, по документи, под никаква форма. Тоест - те да си седят и да си лапкат сладко.

Това е схемата, търчат като обезумели след мен, аз имам счетоводител, който ме декларира и така.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 30 Ное 2018, 11:41

Здрваейте ivan_lawyer,

Снощи прочетох последния ви пост и да си призная не можах да го разбера напълно. То и е логично защото го пишете от вашата професионална позиция. Сега сутринта осъзнавам какво предимство може да е това за мен!

Случая на мен с жена ми е още в началото. Сега събирам хартии с подписи и печати. Твърде вероятно е да ви потърся професионално. И всичко да разбера със законите кое как става, процедури и т.н. едва ли ще се наема сам да движа всичко, понеже нямам практически опит. Но в никакъв случай не се отказвам да чета наредбите, понеже доста неща ми се изясняват.

Благодаря и лек ден от мен!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот tochotocho » 26 Дек 2018, 18:43

Не стана ясно "печатната грешка " Аз съм Илиян Андонов Георгиев, но са ме записали кото АНТОНОВ! печатна или що! Значи не съм този същия, и не би трябвало да имам задължения към банката, Да но има и ЕГН и то е вярно. Следва СЪДЪТ да се произнесе по идентичност на лицата. При добри адвокати, съобразно вашия интерес има оспорване - поне 5-6 години1
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Печатни грешки в договор?

Мнениеот lili115 » 13 Апр 2019, 23:22

Здравейте отново,
Мина доста време и аз събрах доста документи с още повече грешки.
Работата се оказа в общи линии следната:
Намерих грешка в застрахователен договор, който договор представлява включена задължителна услуга към ипотеката ми. Твърдях на застрахователя, че грешката се води "грешка в предмета", но после се оказа, че липсва въобще "приемане на застраховката", понеже банката при сключване на ипотеката ми е дала стари общи условия към застраховката, които са били невалидни/не действащи към датата на подписване на ипотеката.
А тази включена задължителна застраховка, според договора за ипотеката е "неразделна част" от ипотеката и понеже нямам действителна застраховка, не би трябвало да имам и ипотека.
Предполагам, трябва да искам застраховката ми да стане унищожаема и следствие на това, че нямам нещо което трябва да е неразделна част от ипотеката, то ипотеката да ми стане нищожна.
И сега според
ЗАКОН ЗА КРЕДИТИТЕ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ НА ПОТРЕБИТЕЛИ:

Чл. 39. Когато договорът за кредит е обявен за нищожен от съда, потребителят дължи връщане на сума, равняваща се на общия размер на кредита, но не дължи лихва или други разходи по кредита.

не ми е ясно, платената до сега лихва ще се преобразува ли като главница?
Понеже това иначе ми прилича на предсрочно погасяване?
Поисках от банката извънсъдебно споразумение, понеже знам, че нищожността можела да бъде съдебна и извънсъдебна, но банката протакат и дума не обелват за това, а ми пишат дивотии по писмата.

И има още много грешки на хартия от банката в кореспонденцията за които трябва да искам обезщетение.
Трябва ми адвокат за ипотеките със сигурност да водя дело на банката. Като са си омазали нещата да си берат гейлето, не ме интересува...
Но пък ипотеката ми е с дата преди приемането на ЗАКОН ЗА КРЕДИТИТЕ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ НА ПОТРЕБИТЕЛИ и аз не знам какво точно следва

Тъй, че приемам предложения за водене на дело! Ще си платя първоначалната консултация за да се запознае адвокат със случая и на мен със жена ми, ако ни хареса комуникацията и устройва предложението, действаме.
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron