начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДАТА НА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОР

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДАТА НА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОР

Мнениеот petar87 » 25 Окт 2018, 12:50

Здравейте,

Имам следните питания:
1. Уредено ли е някъде в закона кога изтича срок, който се брой в години по отношение на облигационните отношения. В ДОПК знам, че има такъв текст, но той се прилага по-скоро за публичноправните отношения.
2. Каква е разликата между "договорът се прекратява на 25.10" и "договорът се прекратява, считано от 25.10". И в двата случая ли на 25.10 нямаме облигационноправна връзка?

Предварително благодаря и се извинявам, ако темата вече е дискутирана!
petar87
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Окт 2017, 10:23

Re: ДАТА НА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОР

Мнениеот Melly » 25 Окт 2018, 13:49

petar87 написа:Здравейте,

Имам следните питания:
1. Уредено ли е някъде в закона кога изтича срок, който се брой в години по отношение на облигационните отношения. В ДОПК знам, че има такъв текст, но той се прилага по-скоро за публичноправните отношения.
2. Каква е разликата между "договорът се прекратява на 25.10" и "договорът се прекратява, считано от 25.10". И в двата случая ли на 25.10 нямаме облигационноправна връзка?

Предварително благодаря и се извинявам, ако темата вече е дискутирана!


Колега, petar87,
След като сте положил държавни изпити по специалност "Право", добронамерено съветвам да преговорите материята от дисциплината "Облигационно право". НО, ЗАДЪЛБОЧЕНО!
Отграничете хипотезите за действие на договорите по време, изпълнение/неизпълнение на задълженията по него, способите за прекратяване на една облигационна връзка и ПОСЛЕДИЦИТЕ, които законът постановява при наличие на някои от предпоставките за прекратяване на договорната връзка във всяка една хипотеза от договорното право.
Да дам директен отговор на поставения въпрос, би било несериозно от моя страна, тъй като въпросът е зададен бланкетно и предполага написване на цяла статия с характер на научен труд.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ДАТА НА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОР

Мнениеот petar87 » 25 Окт 2018, 15:45

Melly написа:
Колега, petar87,
След като сте положил държавни изпити по специалност "Право", добронамерено съветвам да преговорите материята от дисциплината "Облигационно право". НО, ЗАДЪЛБОЧЕНО!
Отграничете хипотезите за действие на договорите по време, изпълнение/неизпълнение на задълженията по него, способите за прекратяване на една облигационна връзка и ПОСЛЕДИЦИТЕ, които законът постановява при наличие на някои от предпоставките за прекратяване на договорната връзка във всяка една хипотеза от договорното право.
Да дам директен отговор на поставения въпрос, би било несериозно от моя страна, тъй като въпросът е зададен бланкетно и предполага написване на цяла статия с характер на научен труд.


Колега, Melly,

Благодаря, че сте си направила труда да ми напишете така подробен отговор. Струва ми се, че идеята на форума за взаимопомощ е не участниците да демонстрират колко знания имат в съответната материята и поучават останалите да търсят отговора в съответния клон на правната наука, а напротив, при зададен въпрос и наличие на знания и желание от тяхна страна, да помогнат.

Моля, приемете репликата ми като опит от моя страна за ориентация в начина на комуникиране във форума тук, тъй като, съгласете се, потребител като Вас, превъзхождащ ме с няколко хиляди мнение във форума, би могъл да ми помогне, разбира се при желание и знания, в ако не по зададените от мен въпроси в областта на правната наука, то поне в порядките и начина на комуникация във форума.
petar87
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Окт 2017, 10:23


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron