начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Досие?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Досие?

Мнениеот imperfectcircle » 13 Юни 2018, 13:28

Здравейте!
Преди минути имах проблеми с полицията и един магазин. Откраднах лак за нокти на стойност 1.59 лева. Не мога да ви дам адекватно обяснение защо го направих, разбирам, че е грозно. Никога преди не съм правила подобно нещо и няма и да повторя. От магазина извикаха полиция. Писах ''Протокол за доброволно предаване" (само това копие ми дадоха) както и обяснение. В копието ми пише ''на основание на чл.чл. 109, чл.110, чл.159 от НПК''. Полицаите ми обясниха, че ще ми бъде издаден акт. Било възможно и да бъда "регистрирана", но вероятността била малка, тъй като стойността на стоката е минимална. Въпросът ми е, какво точно следва от тук? Ще имам ли досие? Въпросният акт на каква сума би трябвало да бъде и със сигурност ли ще бъде издаден? Благодаря предварително!
imperfectcircle
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юни 2018, 13:19

Re: Досие?

Мнениеот kpts_ » 13 Юни 2018, 16:05

Имали сте проблем със себе си, не с полицията и с магазина.
Ще ви наложат глоба, вероятно 100 лева.
Досие няма да имате, но ако ви пишат някаква характеристика от полицията, този факт може да се отрази в нея.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Досие?

Мнениеот imperfectcircle » 13 Юни 2018, 17:40

Благодаря за информацията! А имате ли представа в какъв срок мога да очаквам въпросната глоба и какъв ще бъде срокът за плащането й?
imperfectcircle
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Юни 2018, 13:19

Re: Досие?

Мнениеот kpts_ » 13 Юни 2018, 21:59

Първо трябва да ви връчат акт.
Преди да го подпишете, напишете като възражение, че случаят е маловажен и искате да се приложи чл. 28 от ЗАНН.
Ако това после не се приеме, ще получите след време /месец, може и повече/ наказателно постановление с определената глоба. Него можете да обжалвате пред съд, или да си платите глобата.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron