начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Обжалване на глоба за домашен любимец

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на глоба за домашен любимец

Мнениеот borjabobby » 11 Юни 2018, 11:52

Здравейте,

Имам следния казус.
Живея в Пловдив и тук данъкът за домашен любимец 30лв/година.
Оказва се, че всяка година трябва да пререгистрирам кучето си в общината и няма как да му платя данъкът по електронен път, нито дори на каса на EasyPay.
И тъй като отделът в който става пререгистрацията на животните работи с много неудобно време - 2 пъти в седмицата от 10-12, ми е много трудно да намеря време да отида да си платя данъкът.
Понеже срокът за плащане за настоящата година е до 31-ви март, ако се плаща след тази дата има глоба.
И тук идва абсурдната част. Оказва се, че глобата е размер на 50% от стойността на самият данък, тоест 15 лв.
Просто не мога да приема факта, че искат да ме глобят толкова, при положение, че имат супер неудобно работно време.

Въпросът ми е следният.
Имам ли право да обжалвам глобата и ако да, каква е процедурата?
Не са ми издали все още Акт за установяване на административно нарушение или пък Наказателно постановление.

Благодаря предварително за помощта.
Поздрави,
Борислав
borjabobby
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юни 2018, 11:31

Re: Обжалване на глоба за домашен любимец

Мнениеот svegrigorov » 11 Юни 2018, 15:24

Срещу акта може да се възрази, а наказателното постановление да се обжалва. Глобата ще е заради това, че не е пререгистрирано животното, а не заради неплащането. Ако изпреварите събитията и отидете да го пререгистрирате и платите задължението, въпреки че със закъснение, има шанс да не ви глобяват. Ако все пак го направят можете да възразите срещу акта и да не ви издадат наказателно постановление (с което се налага глобата), поради маловажност - това ви е първо нарушение и сте го платили, въпреки че със закъснение.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 231
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron