начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Глоба за превишена скорост - варианти

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоба за превишена скорост - варианти

Мнениеот frankiewild » 18 Апр 2018, 12:00

Здравейте,

през месец Септември 2017 г. ме е снимала камера (предполагам стационарна) за превишена скорост.
Фиш/акт или друг документ НЕ съм получавал на постоянния ми адрес.
През Април 2018 г. получих имейл от системата на НАП, че имам задължения по електронен фиш с изтекъл срок на доброволно плащане.
След проверка в системата на МВР, виждам че фишът ми е издаден на 29.09.2017 г.. Въпросът ми е, какви са вариантите/последиците и какво да направя?
1. Фишът ще падне по ли давност след 2 години от издаването му - Септември 2019 г.?
2. Какви са последиците ако ме спрат полицаи и установят, че имам неплатена глоба?
3. Начисляват ли се лихви по глобата и има ли вероятност дължимата сума да нарастне?

Мерси и поздрави,
frankiewild
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2018, 11:52

Re: Глоба за превишена скорост - варианти

Мнениеот svegrigorov » 18 Апр 2018, 16:23

1. Да.
2. Ако си направил ново нарушение, ще ти съставят акт, а не фиш.
3. Няма лихви.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Глоба за превишена скорост - варианти

Мнениеот iva_sh » 24 Апр 2018, 23:44

Давността за изпълнение на глобата по чл. 82 от ЗАНН започва да тече не от датата на издаване, а от датата на влизане в сила на НП, фиш или електронен фиш. Въпросните 2 години са относителна давност, която може да се спира и прекъсва. Ако изискуема глоба не е платена доброволно и водачът управлява МПС, то при спиране и проверка, на такъв водач ще бъде наложена ПАМ по чл. 171, т.1 "д" от ЗДвП - временно отнемане на СУМПС до плащане на дължима глоба. Най- сериозно е ако е наложена ПАМ и водачът продължи да управлява - според чл. 343в (3) от НК (Нова - ДВ, бр. 95 от 2016 г.) Наказанието по ал. 1 се налага и на лице, което управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на принудителна административна мярка за временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство. Върху глобата няма лихви, но по принудителното й събиране по ДОПК се трупат разноски за изпълнителното дело, които са в тежест на длъжника.
iva_sh
Потребител
 
Мнения: 510
Регистриран на: 07 Ное 2008, 01:07


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron