начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Глоба за превишена скорост - варианти

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоба за превишена скорост - варианти

Мнениеот frankiewild » 18 Апр 2018, 12:00

Здравейте,

през месец Септември 2017 г. ме е снимала камера (предполагам стационарна) за превишена скорост.
Фиш/акт или друг документ НЕ съм получавал на постоянния ми адрес.
През Април 2018 г. получих имейл от системата на НАП, че имам задължения по електронен фиш с изтекъл срок на доброволно плащане.
След проверка в системата на МВР, виждам че фишът ми е издаден на 29.09.2017 г.. Въпросът ми е, какви са вариантите/последиците и какво да направя?
1. Фишът ще падне по ли давност след 2 години от издаването му - Септември 2019 г.?
2. Какви са последиците ако ме спрат полицаи и установят, че имам неплатена глоба?
3. Начисляват ли се лихви по глобата и има ли вероятност дължимата сума да нарастне?

Мерси и поздрави,
frankiewild
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2018, 11:52

Re: Глоба за превишена скорост - варианти

Мнениеот svegrigorov » 18 Апр 2018, 16:23

1. Да.
2. Ако си направил ново нарушение, ще ти съставят акт, а не фиш.
3. Няма лихви.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Глоба за превишена скорост - варианти

Мнениеот iva_sh » 24 Апр 2018, 23:44

Давността за изпълнение на глобата по чл. 82 от ЗАНН започва да тече не от датата на издаване, а от датата на влизане в сила на НП, фиш или електронен фиш. Въпросните 2 години са относителна давност, която може да се спира и прекъсва. Ако изискуема глоба не е платена доброволно и водачът управлява МПС, то при спиране и проверка, на такъв водач ще бъде наложена ПАМ по чл. 171, т.1 "д" от ЗДвП - временно отнемане на СУМПС до плащане на дължима глоба. Най- сериозно е ако е наложена ПАМ и водачът продължи да управлява - според чл. 343в (3) от НК (Нова - ДВ, бр. 95 от 2016 г.) Наказанието по ал. 1 се налага и на лице, което управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на принудителна административна мярка за временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство. Върху глобата няма лихви, но по принудителното й събиране по ДОПК се трупат разноски за изпълнителното дело, които са в тежест на длъжника.
iva_sh
Потребител
 
Мнения: 510
Регистриран на: 07 Ное 2008, 01:07


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron