начало
Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него

Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?



Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот blag009 » 09 Апр 2018, 22:36

При мен дилемата е следна :
"Съдебен заседател съм към СРС - НО. По време на дело в което участвах като съдебен заседател, ми звъни телефона. Бях предупреден да го изключа. Погледнах номера и казах , че ми звънят от съда. Съдията излезе и след малко ми даде уведомление да платя глаба в 7-дневен срок въз основа на чл.266(2) попитах я какво означава. Отговори ми даподписа. Подписах. След малко ми даде друго уведомление,в7 дневен срок да платя пред НАП въз основа на чл.182(2) от ДОПК, попитах я какво значи и пак по-горното. Подписах. На следващияден пуснах Молба но съдията и показах пет процесуални грешки. На шестия ден написах до СГС , че въз основа на чл.74(2) искам да отпадне горното наказание или да бъде намалено.Отговори на двете молби не получих. И от тук започва синдрома "Ама съдията така е написала". ЗАЩОТО единственият който може да ми наложи глоба е Председателя на СРС по Разпореждане . Когато разбрах, че ми е блокирана пенсията и разбрах , кой е ЧСИ , получих изпълнителното дело. От тях разбирам , че към 23.03 т.г. са ми запорирани парите в банката ??? Това става след една година и 23 дни. Подадох жалба до СГС защо нямам отговор на молбата ми.От там миотговориха , че още на 10.03.2017 г. са я изпратили до СРС. Говорих с ЧСИ иму показах абсурдното на изпълнителният лист. ЗАЩОТО НЕ МОЖЕ Председателя на съдебният състав да глобява съдебен заседател по НПК. Дори и да ме глоби, това става на закрито заседание и т.н. - процедури дал бог Той го каза, "Ама тук има подпис на съдия и т.н." След 10 март т.г. ще говоря още веднъж със ЧСИ , депозирал съм жалба до СГС и щего питам какво мога са направя. За мен съм решил, ДОРИ и да платятияпари има инспекторат, ВСС и т.н. макар, че ТЕ ни имат за "ХРАСТ,ФИКУС и т.н.". Но това е друга боза може да видите нещо тук http://bezprizorni.forumotion.com/t163-topic , ако Ви интересува ще открия подобна тема.
blag009
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 21 Сеп 2005, 21:40

Re: Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Апр 2018, 23:20

Лично нищо не разбрах.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5231
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот blag009 » 09 Апр 2018, 23:33

ivan_lawyer написа:Лично нищо не разбрах.

Може ли съдебен заседател в дадено наказателно дела да бъде глобяван по НПК от Председателя на съства ?
Да се мине една година и 23 дни и да разбереш , че ЧСИ ти сложил запор над пенсията ?
Кое ни е ясно ?
Има процедура за моето наказание която не е спазена .
blag009
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 21 Сеп 2005, 21:40

Re: Има ли синдром "Ами той съдията го е написал" ?

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Апр 2018, 06:22

Еми трябва да се действа по реда на издърпването на жалбата по реда.
Много често се случва такива жалби да не се предвижат навреме, но интересно е как е издаден изпълнителен лист.

Там е разковничето, как е издаден изпълнителен лист.
Защото поне е можело да бъдете изчакани за процедурата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5231
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron