начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурси за младши магистрати '18

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот milan774 » 16 Фев 2018, 18:44

Здравейте, колеги! От кои автори се готвите по наказателно право, наказателен процес и ПЕС ?
milan774
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Фев 2018, 01:50

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот teogeo » 16 Фев 2018, 20:57

milan774 написа:Здравейте, колеги! От кои автори се готвите по наказателно право, наказателен процес и ПЕС ?


Не знам у Вас как е, но вкъщи готви жена ми :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот first_order » 16 Фев 2018, 22:46

teogeo написа:
milan774 написа:Здравейте, колеги! От кои автори се готвите по наказателно право, наказателен процес и ПЕС ?


Не знам у Вас как е, но вкъщи готви жена ми :mrgreen:


Много интересно колега, у нас също готви жена Ви!
first_order
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2018, 15:10

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот teogeo » 17 Фев 2018, 00:11

first_order написа:
teogeo написа:
milan774 написа:Здравейте, колеги! От кои автори се готвите по наказателно право, наказателен процес и ПЕС ?


Не знам у Вас как е, но вкъщи готви жена ми :mrgreen:


Много интересно колега, у нас също готви жена Ви!


Това ще го кажете на комисията на изпита. И ще минете :)
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот milan774 » 17 Фев 2018, 14:00

Айде бъдете сериозни :)
milan774
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Фев 2018, 01:50

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот hristov008 » 24 Фев 2018, 22:06

Като разглеждам списъците на допуснати и недопуснати кандидати за конкурсите за първоначално назначаване ми прави впечатление, че има хора, макар и малко, които не могат да си изчислят юридическия стаж. Те считат, че имат такъв преди придобиването на правоспособност, което за мен е озадачаващо... Чудя се, след като дори това елементарно нещо не знаят къде са тръгнали да стават магистрати!?
hristov008
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:35

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот lawchoice » 27 Фев 2018, 23:21

hristov008 написа:Като разглеждам списъците на допуснати и недопуснати кандидати за конкурсите за първоначално назначаване ми прави впечатление, че има хора, макар и малко, които не могат да си изчислят юридическия стаж. Те считат, че имат такъв преди придобиването на правоспособност, което за мен е озадачаващо... Чудя се, след като дори това елементарно нещо не знаят къде са тръгнали да стават магистрати!?


Мечтите все още са безплатни... :wink:
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот first_order » 02 Мар 2018, 16:35

Публикувани са поименните списъци на конкурсните комисии за младшите съдии в сайта.
first_order
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2018, 15:10

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот toni_g » 26 Мар 2018, 22:30

В сайта на първа страница има обявление че кандидатските списъци са публикувани, но не ги намирам в раздела за конкурса. Някой виждал ли ги е някъде или все още ги няма?

Изображение
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот tiesto » 27 Мар 2018, 11:39

Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот k0k0s4e » 27 Мар 2018, 12:36

Колеги, един чисто организационен въпрос (извинявам се на тези, които ще подразня. Виждам, че има доста войнствено настроени хора :)).
Както по наредба, така и в съобщението, изрично се сочи, че в залите няма да се допускат хора с мобилни телефони. Причините са ясни. Въпроса ми е какво смятате да ги правите тези телефони. Обръщам се по скоро към кандидатите,които не са от София..
k0k0s4e
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Мар 2018, 12:15

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот toni_g » 27 Мар 2018, 20:34

tiesto, благодаря отново, колега. Добре че си ти насреща. :) Ей значи, където са ги заврели, сигурно никога нямаше да ги открия. Мислех вече да им звъня да ги питам какво става, защо не ги публикуват..

k0k0s4e, ами какво да ги правим.. Ако си с нощувка можеш да си го оставиш там, ако си без - ела с придружител (никога не е излишен, дори и за морална подкрепа само) или пък ако имаш някой познат от София.
А иначе злобните хора ги има във всеки форум както навсякъде в живота.. Май най-добре да ги накажем с мълчание..
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот lawchoice » 28 Мар 2018, 22:44

k0k0s4e написа:Колеги, един чисто организационен въпрос (извинявам се на тези, които ще подразня. Виждам, че има доста войнствено настроени хора :)).
Както по наредба, така и в съобщението, изрично се сочи, че в залите няма да се допускат хора с мобилни телефони. Причините са ясни. Въпроса ми е какво смятате да ги правите тези телефони. Обръщам се по скоро към кандидатите,които не са от София..


Една по-нестандартна идея - оставяте го в заложна къща и след изпита си го взимате.

П.П. Няма как да няма войнствено настроени хора :), все пак в случая не става въпрос за проверка на входното ниво за 5 клас.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот toni_g » 29 Мар 2018, 19:59

Или ако трябва да го кажем по-точно - токсични личности. Които са си такива независимо от обстоятелствата. :|
Иначе по въпроса сетих се още един вариант. Гарата не предлага ли все още съхранение на багаж?
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот lawchoice » 29 Мар 2018, 21:09

toni_g написа:Или ако трябва да го кажем по-точно - токсични личности. Които са си такива независимо от обстоятелствата. :|
Иначе по въпроса сетих се още един вариант. Гарата не предлага ли все още съхранение на багаж?


Нали щеше да мълчиш бе, сладур. Чел ли си приказката за Снежанка, ако не си сега е време да я прочетеш...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот toni_g » 29 Мар 2018, 23:25

Че аз не говорех на теб. Сигурно си доста самотен човек. Съчувствам ти но не мога да ти помогна..
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот k0k0s4e » 30 Мар 2018, 10:25

toni_g написа:Или ако трябва да го кажем по-точно - токсични личности. Които са си такива независимо от обстоятелствата. :|
Иначе по въпроса сетих се още един вариант. Гарата не предлага ли все още съхранение на багаж?


Дали на гарата, или на автогарата- със сигурност има такава услуга. Само че от една страна- не мисля,че отварят рано сутринта, а със сигурност не работят денонощно, а и цялото "вълнение" се дължи на това, че ще гоня полет и не ми се искаше да губя време да се връщам до хотела. Май нямам друга опция обаче. Много Ви благодаря, колега, за вниманието и идеята!
k0k0s4e
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Мар 2018, 12:15

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот lawchoice » 30 Мар 2018, 19:58

toni_g написа:Че аз не говорех на теб. Сигурно си доста самотен човек. Съчувствам ти но не мога да ти помогна..


Хаха на мен ще помага, помогни на себе си. Залягай над конспектите, че време не остана.

Допълнение:
Такава е орисията на съдийството - то си е едно самотно занимание. Така че реши овреме дали си заслужава...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот Melly » 31 Мар 2018, 18:13

lawchoice написа:
toni_g написа:Че аз не говорех на теб. Сигурно си доста самотен човек. Съчувствам ти но не мога да ти помогна..


Хаха на мен ще помага, помогни на себе си. Залягай над конспектите, че време не остана.

Допълнение:
Такава е орисията на съдийството - то си е едно самотно занимание. Така че реши овреме дали си заслужава...

+1
Само ще допълня:
Не всичко дето за някои е все още "в небесата" е достижимо за тях. Дефицитът трябва да бъде преодолян само и единствено със самокритичност и много труд. Както и да го погледне човек, отвсякъде тази дейност си е самотно занимание!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот ivan_lawyer » 31 Мар 2018, 22:30

Момчета, момичета и други,
Наказателното право е много сериозен тест - не само за студенти, не само за младши магистрати, но и за действащи адвокати, ама и изобщо.

Какво си мислите - че това е дъвка за дъвчене.

Аз за да взема изпита по наказателно право - съм учил наизуст целият Наказателен кодекс - със запетайките, включително по алинеи, а да не говорим за друго. Стойчев беше професор тогава и искаше наизуст - ама буквално наизуст, да го тананикаш. Искаше да започнеш буквално от алинея първа и докъдето стигнеш. И то не само общата част, а главно Особената.

По този начин ти се предава любовта към правото. На мен ми е ясно, че на никой не му се учи - особено с днешния Вайбър - лайф-стайл.
Все пак - трябва поне да се прочете коментара на Ненов - обща част, а Особената изчезна от книжарниците, но Стойнов (не Стойчев), Александър Стойнов е много обширен в няколко монографии, не го долюбвахме на изпит, но лично мен ме научи. Просто наказателното право трябва да го овладееш - има си раздели - от тези раздели като лъчи се разпростират състави на престъпления, хитростта на адвокатите е да приплъзнат престъплението към грешен състав, а на прокурора - да въведе билярда в ред.

Трябва да сте обрани в изказа - това изискват изпитващите - те са наясно, че сте минали цедката на междинните изпити, но все пак - да кажете едно изречение по темата.

Всеки един изпитван се облича в съответен дрес-код, заминава за изпита и се явява.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron